Od dziś obowiązuje zerowy PIT dla młodych poniżej 26 roku. Pobierz wzór oświadczenia


Dzisiaj (01.08) w życie weszły przepisy, które zwalniają z konieczności płacenia podatku dochodowego dla osób poniżej 26. roku życia. Młodzi pracownicy muszą złożyć oświadczenie, aby skorzystać z zerowego PIT już w tym roku.

W ustawie wprowadzającej ulgę Bez PIT dla młodych zapisano warunek, który musi spełnić osoba w wieku poniżej 26 lat, by już od 1 sierpnia br. jej dochody były zwolnione z podatku dochodowego, a wynagrodzenie za sierpień były wyższe o kwotę zaliczki na podatek, która już nie musi być potrącona przez pracodawcę. Wystarczy złożyć u swojego pracodawcy oświadczenie, że dochody w całości zostaną objęte zwolnieniem z PIT. Osoby, które nie złożą takiego oświadczenia, zwrot podatku z tytułu ulgi otrzymają w zeznaniu rocznym za 2019 r.

Ministerstwo Finansów opublikowało właśnie przykładowy wzór takiego oświadczenia na potrzeby zerowego PIT dla młodych. (kliknij, aby pobrać)

Do przychodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r. ulga będzie uwzględniana już przy obliczaniu zaliczek na podatek (bez konieczności składania oświadczenia przez podatnika).

Dzięki zwolnieniu ponad 2 mln osób pracujących poniżej 26. roku życia nie będzie płacić PIT, co pomoże im w starcie na rynku pracy.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

LOGOWANIE

Zarejestruj się, aby mieć możliwość dodawania darmowych ogłoszeń. Po zalogowaniu będziesz mógł również komentować aktualności podpisane Twoim unikatowym loginem. Jako zarejestrowany użytkownik będziesz miał również możliwość edycji oraz usuwania komentarzy, a także dodawania zdjęć.

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.