Mija siódma rocznica katastrofy pod Smoleńskiem

Prezydent Andrzej Duda, uczestniczył w poniedziałek rano w modlitwie przy grobie pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie katedry na Wawelu. Razem z nim hołd tragicznie zmarłym rodzicom oddała Marta Kaczyńska wraz córkami.

W poniedziałek 10 kwietnia mija siódma rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęli Lech Kaczyński, prezydent RP, wraz z małżonką Marią Kaczyńską i najwyżsi przedstawiciele władz państwowych.

W rocznicę katastrofy w całej Polsce odbywają się obchody upamiętniające jej ofiary. W ich intencji odprawione zostaną msze, pamięci ofiar poświęcone będą również marsze, koncerty i wystawy.

Przed Pałacem Prezydenckim, odbył się Apel Pamięci, podczas którego odczytano nazwiska wszystkich 96 osób, które zginęły w katastrofie. W apelu wzięli udział marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, premier Beata Szydło, prezes PiS Jarosław Kaczyński, parlamentarzyści, ministrowie, bliscy rodzin ofiar katastrofy. Na początku Apelu odegrano hymn Polski.

Z kolei marszałkowie Sejmu Marek Kuchciński i Senatu Stanisław Karczewski wiązanki przed tablicą ku czci posłów i senatorów zmarłych tragicznie katastrofie pod Smoleńskiem.

Kwiaty złożono także przed tablicą upamiętniającą marszałka Sejmu III kadencji Macieja Płażyńskiego, który także zginął w katastrofie smoleńskiej.

W tragicznym locie 10 kwietnia 2010 r. znajdowała się delegacja z udziałem władz państwowych, dowódców sił zbrojnych, duchowieństwa i wielu instytucji, która udawała się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. W katastrofie zginęło w sumie 96 osób.

Źródło: www.kurier.pap.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

pppp
# pppp 2017-04-10 16:42
Wymiotwać się chce już od tych wiadomości o Smoleńsku. Piszcie tu o ważniejszych sprawach
Łojojoj
-7 # Łojojoj 2017-04-10 21:04
Smoleńsk - Tusk to dziad powinien siedzieć
precz z uszustami
-2 # precz z uszustami 2017-04-11 06:56
Cytuję Łojojoj:
Smoleńsk - Tusk to dziad powinien siedziećzwłaszcza za to że Putinem razem podkladali bombę, ciekawe tylko czy Arabski tez tam był?!
antonio i misiek
# antonio i misiek 2017-04-13 06:22
Niech ŻYJE PIS - HIP,HIP, HUUUUURA !!!!!

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.