ZUS: w maju ruszą wypłaty 500+ dla Ukraińców. Ile wniosków w powiecie lubaczowskim?

W maju tego roku ruszą pierwsze wypłaty, dla uchodźców z Ukrainy, którzy złożyli wniosek o świadczenie "Rodzina 500 plus" - informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Czytaj więcej...

Przypominamy: Dziś w nocy zmiana czasu. Będziemy spać godzinę krócej

fot. pxhere.com

Dzisiaj będziemy spać godzinę krócej. Spowodowane jest to zmianą czasu z zimowego na letni. W tym roku w nocy z 26 na 27 marca przesuniemy wskazówki zegarów z godziny 2 na 3.

Czytaj więcej...

ZUS przypomina: Bon Turystyczny ważny do końca września

Zdjęcie ilustracyjne fot. StockSnap

W związku z pojawiającymi się pytaniami dotyczącymi ważności bonu, ZUS przypomina, że termin możliwości skorzystania z niego, został wydłużony z 31.03 do końca września 2022 roku.

Czytaj więcej...

Kiedy wypłata trzynastej emerytury?

W kwietniu Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpocznie wypłatę trzynastej emerytury. Świadczeniobiorcy otrzymają pieniądze wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Trzynastka "na rękę" wynosi 1217,98 zł. Na Podkarpaciu otrzyma ją ponad 430 tys. osób.

Czytaj więcej...

Inflacja w Polsce. GUS podał nowe dane

Zgodnie z ostatnimi szacunkami Głównego Urzędu Statystycznego - w marcu inflacja w kraju wyniosła 10,9 procent. 

Czytaj więcej...

Rząd przyjął projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Dzięki nowym przepisom uchodźcy będą mogli legalnie podjąć pracę oraz będą mieli zapewnioną opiekę zdrowotną i dostęp do edukacji. Ponadto obywatele Ukrainy będą mogli legalnie przebywać w Polsce przez 18 miesięcy. Będzie też wsparcie finansowe dla osób które przyjęły pod swój dach naszych sąsiadów z Ukrainy.

Czytaj więcej...

Uwaga kierowcy, zmiany! Chodzi o numery rejestracyjne

Pierwsza zmiana zaczęła obowiązywać od końca stycznia. Kolejna wejdzie w życie jesienią. A to jeszcze nie koniec niespodzianek.

Czytaj więcej...

Orędzie Prezydenta RP Andrzeja Dudy [VIDEO]

Nasi sąsiedzi, Ukraińcy zdają dziś najtrudniejszy możliwy egzamin, ryzykując własnym życiem. Egzamin, którego stawką jest niepodległość ich państwa. Bronią nie tylko swojej wolności, ale wolności nas wszystkich, Europejczyków - mówił w orędziu prezydent Andrzej Duda.

Czytaj więcej...

Będą duże dotacje do pomp ciepła w nowych domach

Pompy ciepła to nie tylko oszczędność dla domowego budżetu, ale i ochrona środowiska. Wkrótce ruszy nabór wniosków o dofinansowanie tych instalacji.

Czytaj więcej...

7 proc. więcej dla emerytów i rencistów

Od 1 marca 2022 r. emerytury i renty wzrosną o 7 procent. Tyle wyniesie tegoroczna waloryzacja. W kwietniu świadczeniobiorcy otrzymają tzw. trzynastki.

Czytaj więcej...