Ile mandatów wystawili lubaczowscy policjanci za brak maseczek?

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

fot. KWP Rzeszów

Od 10 października 2020 roku w całym kraju jest obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Czy mieszkańcy powiatu lubaczowskiego stosują się do tego obowiązku? Okazuje się, że są wyjątki. Sprawdziliśmy ile mandatów wystawili policjanci za złamanie tego nakazu od 1 stycznia do 12 kwietnia 2021 r.

Od 10 października na terenie całego kraju jest obowiązek zakrywania ust i nosa. Natomiast od 27 lutego 2021 roku wprowadzony został nakaz zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki, a nie przyłbicy lub części odzieży. 

Pomimo wielu apeli nie tylko władz, ale również policjantów część osób nie stosuje się do obowiązku. Świadczą o tym dane policji, według których od 1 stycznia do 12 kwietnia policjanci z powiatu lubaczowskiego wystawili 72 mandaty, zastosowali 4 pouczenia i skierowali 37 wniosków do sądu u ukaranie.

Warto wspomnieć, że wysokość kary za brak maseczki wynosi do 500 złotych. Kwota mandatu jest zależna od oceny sytuacji przez policjanta. W najlepszym razie skończyć się może na pouczeniu.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Papież
+18 # Papież 2021-04-14 00:44
A ile razy odwiedzili kościoły, aby sprawdzić czy są zachowane limity i dystans? No właśnie...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Stryj
+15 # Stryj 2021-04-14 06:40
Jak może karać ktoś , kto sam łamie nakaz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ObywatelS
+20 # ObywatelS 2021-04-14 07:39
money.pl/.../...


Pragnę tylko przypomnieć, że nadal obowiązują niezgodne z Konstytucją zakazy prowadzenia działalności. Polskie firmy bankrutują. Kelnerzy, kucharze, pracownicy siłowni, klubów, ochrona, pracownicy hoteli w wielu przypadkach nie mają na chleb. Są wyroki niezależnych póki co sądów, które te rozporządzenia covidowe równają z ziemią. Oczywiścir już jest gadka, że sądy są polityczne. No ale wyborcy chcieli to mają.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
echhhh
+8 # echhhh 2021-04-14 11:12
Niestety są tacy ludzie pajace, tak obserwując to mają o sobie manie jakiejś wyższości "kim to oni są" Do czasu...
Hedoniści, zapatrzeni w siebie narcyze
Jak pewien G Braun

Niesmaczne natomiast jest to, że Ci ludzie często pracują w sklepach czy w miejscach gdzie przebywa dużo innych osób, więc jak bardzo narażają innych
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
echhhh
+9 # echhhh 2021-04-14 11:15
znam, szczerze to lepiej nie znać takiego mł
pracuje w sklepie, kilka razy widziałem go już bez, i ten wyraz twarzy szukający rozumu...


Echhhhhhhhh echhhhhhhhhhhhh hhhhhh
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Daan
+5 # Daan 2021-04-14 12:02
Czyli ponad 100 razy złamali konstytucję i przysięgę?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tadek
+3 # tadek 2021-04-14 15:17
Cytuję Daan:
Czyli ponad 100 razy złamali konstytucję i przysięgę?

Trzeba zacząć od tego, że konstytucji nie znają, a przysięgę już dawno zapomnieli. Wystarczy ich zapytać coś nt. przepisów i okazuje się że nic nie wiedzą, za to wiedzą że mają się słuchać przełożonych tak jakby art 58 ustawy o policji nie obowiązywał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+8 # Dmw 2021-04-14 16:43
A czy idac pustym chodnikiem,z naprzeciwka nikt nie idzie,to moge maseczke opuscic? powodem moga byc np.parujace okulary.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
tadek
-2 # tadek 2021-04-14 18:00
Cytuję Dmw:
A czy idac pustym chodnikiem,z naprzeciwka nikt nie idzie,to moge maseczke opuscic? powodem moga byc np.parujace okulary.

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obywatel
+5 # Obywatel 2021-04-16 14:14
Przeciez przepisy sa niezgodne z prawem. Puki nie ms stanu wyjatkowego nikt nie moze ograniczac podstawowych praw jakim jest swobodne oddychanie czy przemieszczanie . Maseczki sa zaleceniem dla osob chorych lub podejrzanych o zachorowanie a nie wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obywatel
+3 # Obywatel 2021-04-16 14:14
Przeciez przepisy sa niezgodne z prawem. Puki nie ms stanu wyjatkowego nikt nie moze ograniczac podstawowych praw jakim jest swobodne oddychanie czy przemieszczanie . Maseczki sa zaleceniem dla osob chorych lub podejrzanych o zachorowanie a nie wszystkich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent
+6 # Agent 2021-04-17 04:39
Przeciez to milicja rzadowa, policji nie mamy. Do tego doszlo ze zwyklego legitymowania nie potrafia zgodnie z prawem przeprowadzic. Naplety pisiorowe i tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent
+4 # Agent 2021-04-19 03:33
A ile rozdali maseczek, w ilu sprawach pomogli obywatelom?Ciag le tylko slychac jak rzadowa milicja kara we wszelaki sposob ludzi, neka, czepia sie o byle co. Tego chcieliscie wyborcy dyktatury pisowskiej, nawiedzeni ultrakatolicy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |