Minister Zdrowia: z punktu widzenia sytuacji w szpitalach rekomendowane jest przedłużenie obostrzeń

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale będziemy o tym dokładnie rozmawiali w środę, podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Niedzielski w rozmowie w Polsat News ocenił, że trzecia fala epidemii przetacza się obecnie przez polskie szpitale.

Przypomniał, że w środę zbierze się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, na którym właśnie ta kwestia zostanie poruszona.

Pytany o rekomendacje dotyczące przedłużenia obostrzeń zwrócił uwagę, że sytuacja jest bardzo trudna, szczególnie jeśli chodzi o obłożenie infrastruktury szpitalnej. Wskazał, że w grupie najbardziej dotkniętych regionów jest Śląsk, Dolny Śląsk, Wielkopolska, Małopolska i Podkarpacie.

"Z punktu widzenia sytuacji w szpitalach, to z mojego punktu widzenia najbardziej rekomendowanym rozwiązaniem jest przedłużenie obostrzeń, ale będziemy dokładnie rozmawiali o tym jutro o godz. 10 pod przewodnictwem pana premiera (Mateusza Morawieckiego)" - powiedział Niedzielski.

Dodał jednocześnie, że sytuacja jest bardzo dynamiczna.

Pytany o otwarcie żłóbków i przedszkoli, zapewnił, że jest ono priorytetem. "Uważam, że na tę chwilę żadnych luzowań nie powinno być wprowadzonych, ale zgadzam się, że żłobki, przedszkola, nauka w klasach I-III to są absolutnie priorytety. Mogę zapewnić, że pierwsze, co będzie przywracane jeśli chodzi o regulacje obostrzenie, to będą żłobki, przedszkola i klasy I-III" - zadeklarował minister.

Wyraził nadzieję, że będzie to jeszcze w kwietniu.

Niedzielski pytany, czy jest możliwy powrót do regionalizacji obostrzeń odparł, że "na razie nie ma do tego przestrzeni". "Na razie chyba najbardziej sensownym i racjonalnym rozwiązaniem jest przedłużenie tego, z czym mamy do czynienia" - dodał.

We wtorek rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że "w środę, najpóźniej w czwartek" zostanie przekazana informacja dotycząca ewentualnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń i ich zakresu.

Obecnie do 9 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy). 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-10 # polak2010 2021-04-06 21:45
Zaraz wyleją się żale Lemingów tzw.(ang. useful idiots)
Jak im jest teraz źle a jak było dobrze w czasach kiedy można było oszukiwać i kombinować :lol: :lol: :lol:
Jak to powiedział klasyk cyt.,,żeby ludziom Platformy żyło się lepiej"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+2 # gorszy sort 2021-04-06 22:14
Gdzie respiratory? gdzie kasa za nie? Co robi premier d/s bezpieczeństwa (sic!)? czyjego bezpieczeństwa bo nie kraju
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-04-07 11:13
Cytuję polak2010:
Zaraz wyleją się żale Lemingów tzw.(ang. useful idiots)
Jak im jest teraz źle a jak było dobrze w czasach kiedy można było oszukiwać i kombinować :lol: :lol: :lol:
Jak to powiedział klasyk cyt.,,żeby ludziom Platformy żyło się lepiej"


No i teraz ludziom PiS-u żyje się lepiej. A miało być lepiej, sprawiedliwiej mniej nepotycznie. A tu jeszcze więcej się liczą znajomości. I to nie trzeba daleko szukać. Wystarczy tylko zobaczyć co się dzieje w Gminie Lubaczów i starostwie jak to jeszcze bardziej liczą znajomości a ludzie związani z PiS od razu dostali podwyżki do zajmowanych stanowisk. Całkiem przypadkiem? I to duże podwyżki a nie 2 złote.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+7 # gorszy sort 2021-04-07 06:03
Ale się żrą w zjednoczonej prawicy (zjednoczonej jak Półwysep Koreański :D ), policja chce kary dla Warchoła za brak maski, Kaczynski w kościele w Starachowicach bez maski, bez dystansu, sprawa umorzona. Tacy prawi i sprawiedliwi hipokryci rzadzą krajem. Niech sie dalej żrą!!!!! tam na górze...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ObywatelS
+5 # ObywatelS 2021-04-07 09:25
Pragnę jedynie przypomnieć, że obostrzenia wprowadzane w drodze rozporządzeń, ograniczające prawa obywatelskie, są niezgodne z Konstytucją.
Może niech władza zacznie przestrzegać prawa i wprowadzi stan wyjątkowy skoro wymaga od obywateli, że będą się stosować do obostrzeń.
PRZEDSIĘBIORCY POLSCY ŻĄDAJĄ OTWARCIA GOSPODARKI!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.