Znamy nowe obostrzenia: zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony urody oraz żłobki


Aby opanować tempo rozwoju COVID-19, od soboty do 9 kwietnia obowiązywać będą zaostrzone zasady bezpieczeństwa. Nieczynne będą salony fryzjerskie i kosmetyczne, wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane, jak również przedszkola i żłobki - wynika z informacji zamieszczonych na rządowej stronie gov.pl.

Nowe zasady bezpieczeństwa będą obowiązywać od soboty do 9 kwietnia.

W zamieszczonym komunikacie podkreślono, że decyzje podjęto, aby opanować tempo rozwoju COVID-19. Uczestniczyli w nich eksperci z dziedziny zdrowia publicznego, wirusologami i epidemiologami.

Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte. Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Oprócz tego w placówkach handlowych na targu lub poczcie będą obowiązywały nowe limity osób. 1 osoba będzie mogła przebywać na 15 m2 – w sklepach do 100 m2; 1 osoba będzie mogła przebywać na 20 m2 – w sklepach powyżej 100 m2.

Z komunikatu wynika również, że od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób - przypomniano.

Od soboty nieczynne będą salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne.

Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Będą jednak wyjątki - będą w nich mogły przebywać dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Podkreślono, że rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Od soboty działalność obiektów sportowych będzie ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego. Wszelkie wydarzenia będą mogły się odbywać bez udziału publiczności - zaznaczono.

Jednocześnie zaapelowano o pozostanie w domach w święta wielkanocne. "Trudna sytuacja związana z COVID-19 wymaga ograniczenia naszej aktywności społecznej – także podczas zbliżających się świąt wielkanocnych. Jeśli chcemy wrócić do czasów sprzed pandemii, musimy być odpowiedzialni. W okresie świąt powinniśmy więc ograniczyć nasze kontakty wyłącznie do najbliższych domowników, a ewentualne spotkania przełożyć na inny, bardziej bezpieczny czas. Wiele zależy od nas samych. Dbajmy o siebie i swoją rodzinę" - zaznaczono.

W komunikacie zaapelowano o to, by wszędzie tam, gdzie jest to możliwe świadczyć pracę w sposób zdalny. Przypomniano o zasadach, które obowiązują od wielu miesięcy: zachowaniu dystansu, dezynfekcji rąk, noszeniu maseczki i częstym wietrzeniu pomieszczeń.

"Jeśli masz telefon komórkowy, poproś bliskich o zainstalowanie aplikacji STOP COVID ProtegoSafe, która powiadomi Cię o możliwym kontakcie z osobą zarażoną" - napisano.

W komunikacie podkreślono, że pozostałe ograniczenia nadal obowiązują. Chodzi m.in. o zdalną formę nauczania dzieci i młodzieży, słuchaczy placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego.

Pozostają zamknięte hotele - z wyjątkiem m.in. hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy – katalog wszystkich wyjątków znajduje się w rozporządzeniu). Wciąż zamknięte są teatry, kina, muzea i galerie sztuki. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, stoki narciarskie, baseny, sauny i solaria.(PAP)

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

skull
+4 # skull 2021-03-25 12:53
DEMONTAŻU POLSKIEJ GOSPODARKI CIĄG DALSZY

Drodzy wyborcy jedynego i nieomylnego miłościwie nam panującego - CHCIELIŚCIE to macie. Za 500 zł daliście się kupić jak na targu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+5 # gorszy sort 2021-03-25 15:57
Premier pisowskiego rzadu ma calkowita rację! Pandemia i trzecia fala to wina ludzi, którzy źle życzą rządowi, lekarzy, szefów placówek zdrowia i pacjentów, którzy napływają oraz opozycji, a zwłaszcza Tuska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ppp
-4 # Ppp 2021-03-25 13:15
Mnie to tez wkurza. Zeby nie mozna bylo normalnie pojsc na piwo,pograc w karty,w szachy,warcaby. ..no bo nic innego tu nie ma
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
karol
+9 # karol 2021-03-25 13:33
Siedź na d..e, jak ci dobrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ppp
+2 # Ppp 2021-03-25 13:35
A wlasnie ze nie jest dobrze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+30 # Dmw 2021-03-25 13:24
nie rozumiem pytań dziennikarzy. Zamiast spytać jasno - czym się różni dla rządu 20m2 na osobę w kościele od 20m2 w hotelu, restauracji, kinie czy sklepie/galerii to pytają o pierdoły.
Druga sprawa - zakłamany premier - pier**lenie o tym że "My jako państwo leczymy ludzi chorych na covid a prywatne szpitale są be bo nie leczą" - a za co my do cholery płacimy? Po co nam ściągają składki zdrowotne? Jeśli NFZ płaciłby takie dziesiątki tysięcy od pacjenta prywatnym szpitalom to myśle że zaopiekowałyby się spokojnie każdym pacjentem - prywaciarze mają to robić za darmo? Bez jaj. Od tego są prywatne żeby na tym zarabiać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiS off
+17 # PiS off 2021-03-25 13:47
Nie spoczną dopóki nie rozpieprzą wszystkiego. Pieprzeni bogobojni socjaliści PIS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Toja
-25 # Toja 2021-03-25 13:50
Nie spoczną dopóki im starczy jadu. Totalnie popieprzeni debile z głupozycji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PiS off
+9 # PiS off 2021-03-25 14:00
PiS PO jedno zło!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
broszka
+22 # broszka 2021-03-25 15:41
Można było się tego spodziewać, zwłaszcza jak Morawiecki piał z zachwytu jak dobrze sobie radzimy z cowidem. Zaklamywał rzeczywistość a ona jest gorzej niż zła. Służba od lat jest niedofinansowan a, z najmniejszą liczbą lekarzy i pielęgniarek na 10 000 osób spośród krajów OECD. A co rząd zrobił od początku pojawienia się koronowirusa? Dofinansowano ten system? Przeszkolono nowe kadry do pracy na oddziałach intensywnej opieki? Przeszkolono lekarzy innych specjalności do obsługi respiratorów? Zastanowiono się, jak dofinansować lekarzy, aby np. zachęcić 20 000 polskich medyków, którzy wyjechali z kraju, do czasowego powrotu i wsparcia nas w pandemii? Przekierowano miliardy złotych ze wspierania publicznej telewizji, budowania mega-lotniska, przekopu mierzei na walkę z pandemią? Czy poza kupowaniem respiratorów-wi dm od handlarzy bronią, maseczek od instruktorów narciarskich na stoku zrobiono coś sensownego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ela
+7 # ela 2021-03-25 16:52
Ludzie ile jeszcze będziemy znosić takie traktowanie przez polityków różnej maści??? Niedługo odmówią nam prawa do oddychania bez ich zgody!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ile jest warte życie
+23 # Ile jest warte życie 2021-03-25 17:07
O proszę, czytam sobie właśnie, że...

Rząd w roku bieżącym, przeznaczy na leczenie Polaków ponad 1 mld zł mniej niż w roku 2020. Jednocześnie rządzący dla TVP przekażą ogromną kwotę wsparcia w wysokości 2 mld zł oraz 1,5 mld zł przeznaczone zostanie na lekcje religii w szkołach, z których uczniowie i tak masowo się wypisują.

3,5 mld na pranie mozgów, 1 mld mniej na walkę z epdemią w czasie pandemii. Państwo z gówna i dykty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
gorszy sort
+9 # gorszy sort 2021-03-25 18:52
"Czy służba prywatna, wobec której mam jak najwyższy szacunek, ratuje i życie pacjentów Covid-19?"
Tak dzisiaj Morawiecki sie glośno zastanawiał.... . a może w podtekście było to im "podziękowanie? "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
a
+1 # a 2021-03-25 20:24
Nie mów, że z gówna. W afryce z gówna domki budują i dobrze się trzymają. Nie to co u nas...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
frank
+10 # frank 2021-03-26 00:39
Pandemia szaleje.
24 marca wykonano około 102 600 testów,
wykryto 34 151 nowych zakażeń!!
Premier RP Morawiecki:
-" to wina opozycji, Unii Europejskiej,
"niektórych" telewizji i prywatnej służby zdrowia.
Kościoły pozostaną otwarte."
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-10 # polak2010 2021-03-26 08:41
No nie rozumiem frustracji ,,Lemingów" przecież wy lubicie jak wam się wtłacza ciemnotę, im większa głupota to wam się to bardzo podoba.
Proponuję wam manifest np. ,,w obronie Lemingów"
Ale za wygodni jesteście hehehe żeby odstawić kieliszek i podnieść dub.. SKO z fotela.
Fajnie takim kombinatorom było kiedyś no nie
,,Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ile jest warte życie
+4 # Ile jest warte życie 2021-03-26 08:47
Po i PSL może się uczyć od PiS jak w biały dzień grabić Państwo. A Ty, polaku, po "dobrej zmianie* masz się już dobrze, należycie zadbali chociaż o ciebie? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2021-03-26 10:31
Cytuję polak2010:
No nie rozumiem frustracji ,,Lemingów" przecież wy lubicie jak wam się wtłacza ciemnotę, im większa głupota to wam się to bardzo podoba.
Proponuję wam manifest np. ,,w obronie Lemingów"
Ale za wygodni jesteście hehehe żeby odstawić kieliszek i podnieść dub.. SKO z fotela.
Fajnie takim kombinatorom było kiedyś no nie
,,Czy się stoi czy się leży to wypłata się należy"


Wierzysz w PiS i pouczasz ludzi, że to inni wierzą w ciemnotę. PiS na Twoich oczach nawet się nie szczypie tylko robi z Ciebie ,,Prezydenta" w wersji Żulczyka. Ile to już głupot nawyrabiał PiS w które tacy wyznawcy jak Ty uwierzyli. Pamiętasz swoje gorsety i koturny. A Ty w to głupi uwierzyłeś. PiS się śmieje z takich jak ty bo wie, że byle jaki debilizm przejdzie bez problemu kiedy są takie osoby jak Ty. Proponujesz tym co nie z PiS manifest. A przepraszam czym są miesięcznice smoleńskie. Właśnie manifestacją w obronie Kaczyńskiego i PiS-u. To nie miało za wiele wspólnego z katastrofą. To były i są manifestacje polityczne. Przeciwnicy PiS to nie są alkoholicy tylko trzeźwo myślący ludzie, którzy martwią się o los kraju pod rządami PiS. To Ty wręcz ,,upajasz" się PiS-em. A politykę ,,czy się stoi czy się leży to uprawia właśnie PiS". Od beneficjentów 500+ słyszy się, ze galopujące ceny w sklepach powodują, ze 500+ to za mało i chcą 1000+. Wiele kobiet porezygnowało z pracy bo z 500+ więcej pieniędzy na obecna chwilę jest. Ale tylko na obecną. Tylko wiesz kto w dużej mierze na to 500+ zarabia? Właśni Ci których nazywasz per Lemingami. A może porozmawiamy ,,czy się stoi czy się leży i wypłata się należy" za komisję Smoleńską Macierewicza i za port CPK? Wiem, że nie wejdziesz w dyskusję bo jesteś tchórzem do kwadratu albo nawet do sześcianu i nawet obronić w dyskusji swoich argumentów nie potrafisz. Śmiejesz się u siebie w komentarzu, ale to ja śmieję z Ciebie bo mocny w gębie jesteś w dyskusji, ale sam ze sobą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ile jest warte życie
+6 # Ile jest warte życie 2021-03-26 08:44
Wincyj propagandy...

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-14 # polak2010 2021-03-26 10:32
Rok temu ten od Demagogii ,,Wiemy jak to zrobić" :lol:
Niejaki Borys Budka twierdził, że jego eksperci :lol: mieli wizję :lol: że pandemia skończy się jesienią ubiegłego roku ja wiem że Lemingi bezgranicznie wierzą takim antychrystom ale jak to powiedział klasyk cyt.,,no daj pan spokój "
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+8 # AntyPiS 2021-03-26 10:43
Cytuję polak2010:
Rok temu ten od Demagogii ,,Wiemy jak to zrobić" :lol:
Niejaki Borys Budka twierdził, że jego eksperci :lol: mieli wizję :lol: że pandemia skończy się jesienią ubiegłego roku ja wiem że Lemingi bezgranicznie wierzą takim antychrystom ale jak to powiedział klasyk cyt.,,no daj pan spokój "


I znowu wracasz do tego odgrzanego kotleta. Budka nie powiedział w 100%, ze korona odejdzie jesienią 2020 roku. Też przeszarżował, ale jeśli chodzi o koronę to nigdy nic nie wiadomo. Przygotował to według ekspertyz czyli przewidywań. Nie zawsze da się przewidzieć, ze stanie się coś niespodziewaneg o. Nawet jak jest prognoza pogody to też są ekspertyzy w swoim rodzaju. I według nich świat się kieruje. Natomiast Morawiecki wprost wypalił, że wirus jest w odwrocie bo tak mu politycznie pasowało, żeby lektorat PiS czyli seniorzy szli do wyborów. PiS uważał, ze pal sześć ich życie. Najważniejszy dla PiS-u był ich główny cel polityczny, aby seniorzy szli głosować na Dudę. PiS pokazał, ze ma gdzieś życie seniorów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Frank
+6 # Frank 2021-03-26 11:44
Jakie to plytkie kiedy rzad nie radzi sobie z pandemia, odwołuje ją, dusi, wygania. Załatwia najlepsze (czyt. najdroższe) respiratory od handlarza broni, które ostatecznie nie docierają. I nikogo to nie obchodzi. Kasa poszła. Braknie? Adaś Glapiński dodrukuje. Dolar już bliski 4 zł, euro po 4,64. A jednoczesnie napuszcza swoich trolli, aby hejtowali opozycję. Bo to przecież ich wina, że przez 6 lat Polki i Polacy mają tak dobrze i wspaniale za rządów PiS.

Służba zdrowia? Niech giną!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Frank
+6 # Frank 2021-03-26 11:45
Cytuję polak2010:
(...)
Niejaki Borys Budka twierdził, że jego eksperci :lol: mieli wizję :lol: że pandemia skończy się jesienią ubiegłego roku (...)

Warto w tym miejscu dodać, że Morawiecki robił dokłądnie to samo. Wtórował mu Szumowski i... Prezydent bez kręgosłupa - DUDA. Dlaczego o tym nie wspominasz w swoich wypocinach? ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ja234
+5 # Ja234 2021-03-27 18:47
A ja pamiętam, jak jeden taki Mateusz mówił że już nie ma czego się bac, że wirus już w odwrocie. Także skończ .........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
meg
+6 # meg 2021-03-26 12:00
Lekarze zaszczepieni nie pracują, nauczyciele zaszczepieni nie pracują, emeryci zaszczepieni nie pracują, pracujący nie zaszczepieni pracują. ,. A wszyscy będziecie biegać do sklepów gdzie niezaszczepieni narażeni sprzedawcy będą wam usługiwać za pół darmo.. Ja z radości oszaleję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papiez
+4 # Papiez 2021-03-26 12:49
Zastanawiające. ...

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-13 # polak2010 2021-03-26 20:06
Załóżmy hipotetycznie, że podczas pandemii rządzi nieudolna Platforma Obywatelska z folksdojczem Donaldem na czele i on kundel Merkel ogłasza te obostrzenia
Myślę że wszystkie Lemingi robiły by ze szczęścia pod siebie :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
zorientowany
+9 # zorientowany 2021-03-26 20:30
nie do utopienia....ja k pisuary...czy ty jesteś debilem czy pisuarem z nadania czy umysłowo chorym??
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
aa
-2 # aa 2021-03-26 20:33
Lepszy jest ród Kalksteinów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ile jest warte życie
+6 # Ile jest warte życie 2021-03-26 20:46
Cytuję polak2010:
Załóżmy hipotetycznie, że podczas pandemii rządzi nieudolna Platforma Obywatelska z folksdojczem Donaldem na czele i on kundel Merkel ogłasza te obostrzenia
Myślę że wszystkie Lemingi robiły by ze szczęścia pod siebie :lol:

Na szczęście bóg wszechmogący i jego syn, jezus chrystus, zesłali nam PiS i ich przydupasów. Dzięki temu cudownemu zesłaniu mamy:

GUS: W styczniu urodziło się 25 tys. dzieci (rok temu 33,2 tys.)
Zmarło 46 tys. osób (36,6 tys. rok wcześniej)

Suma urodzeń za ostatnie 12 miesięcy to 347,1 tys.
Najmniej od IIWŚ

Suma zgonów za ostatnie 12m to 486,7 tys.
Najwięcej od IIWŚ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+3 # lewak 2021-03-26 20:50
Ale na pewno nie pisałyby takich durnot jak pan :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-03-26 22:17
Cytuję polak2010:
Załóżmy hipotetycznie, że podczas pandemii rządzi nieudolna Platforma Obywatelska z folksdojczem Donaldem na czele i on kundel Merkel ogłasza te obostrzenia
Myślę że wszystkie Lemingi robiły by ze szczęścia pod siebie :lol:


Nie odwracaj uwagi, ze ci są do niczego, ale jakby byli tamci to według twojego ,,zamówienia" to by było jeszcze gorzej. PiS jest odpowiedzialny za to co się dzieje. Opozycja uwierzyła rok temu, że pozwalając PiS na rządzenie przy pomocy rozporządzeń zwiększają kontrolę nad strategią walki z epidemią a okazało się tylko, ze strategii a PiS wykorzystał to tylko politycznie na własne potrzeby.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
donek
+2 # donek 2021-03-27 06:05
Cytuję polak2010:
Załóżmy hipotetycznie, że podczas pandemii rządzi nieudolna Platforma Obywatelska z folksdojczem Donaldem na czele i on kundel Merkel ogłasza te obostrzenia
Myślę że wszystkie Lemingi robiły by ze szczęścia pod siebie :lol:


ciebie jaki kundel zrobil? jaka ciebie na ten swiat wydala?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+2 # Dmw 2021-03-26 21:16
To zastanawiajace

m.youtube.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+3 # Dmw 2021-03-26 22:35
Tego to jeszcze nie grali. No pierdo...niety
m.demotywatory.pl/5062851

Przeciez to wirus,on nie odroznia gdzie jest
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-9 # polak2010 2021-03-27 08:52
Ten Folksdojcz Donald świetnie używał niewerbalnej komunikacji i przynosiło to efekty w postaci Baranów (Lemingów) ślepo wierzących w kult niemieckiego Kaszpirowskiego . :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+8 # Ból większy niż twój 2021-03-27 10:50
Teraz Jarek wśród Polaków o najuboższym wykształceniu i jeszcze biedniejszym poziomie intelektualnym, ma swoich popleczników i sekciarzy. Najlepszy przykład - powyżej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-03-27 11:49
Cytuję polak2010:
Ten Folksdojcz Donald świetnie używał niewerbalnej komunikacji i przynosiło to efekty w postaci Baranów (Lemingów) ślepo wierzących w kult niemieckiego Kaszpirowskiego. :lol:


Idealnym przykładem jak tacy wyznawcy jak Ty polak2010 wierzysz w PiS i tego co robi PIS jest bajka Andersena ,,Nowe szaty króla". Polecam przeczytać. Tam też król jest nagi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+6 # polak2010* 2021-03-27 15:49
Przy tej zdalnej nauce bedziemy mieli wiecej debili, PiS moze sie cieszyc (a moze to zaplanowal?!) Lemingi bujdzie sie pseudo polakow 2010
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+8 # polak2010* 2021-03-27 17:46
Cytuję polak2010:
Ten Folksdojcz Donald świetnie używał niewerbalnej komunikacji i przynosiło to efekty w postaci Baranów (Lemingów) ślepo wierzących w kult niemieckiego Kaszpirowskiego. :lol:


W trakcie 6 lat rządów PiS dług przyrósł o ponad 600 mld zł (o 71%!!!), przy czym kompletnie nic nie wybudowano (a chyba wręcz przeciwnie)! Statystycznie więc, każdemu mieszkańcowi Polski (także dziecku, emerytowi) rząd PiS dołożył 16 tysięcy złotych długu! Naprawdę ciężko nam będzie się wypłacić... Teraz porównanie: PO przez 8 lat rządów powiększyła dług "zaledwie" o 348 mld zł, przy czym powstały tysiące kilometrów autostrad, stadiony, lotniska i inne inwestycje, organizowaliśmy też ME, które pewnie też były niemałym wydatkiem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
frank
+4 # frank 2021-03-28 13:04
> robisz materiały o przyjaźni XD Duda-Trump
> twój polityczny opiekun stawia wszystko na jedną kartę i wspiera kampanię wyborczą Trumpa
> po drodze Duda leci do USA, żeby dostać poklepanie po plecach, a ty puszczasz "NIEOFICJALNIE" XD info, że Polska dostanie szczepionkę jako pierwsza
> robisz kampanię wyborczą Trumpowi, chociaż osoby, które oglądają TVP Info raczej nie mają obywatelstwa amerykańskiego
> robisz więcej kampanii wyborczej Trumpowi
> i jeszcze trochę (widzowie TVP wytrzymają)
> w pierwszych godzinach po wyborach puszczasz tłity o wygranej Trumpa XD
> o przypau, bo wygrywa nie ten, na którego postawiłeś
> głupia sprawa, no, ale to nie jest pierwszy raz kiedy zrobiłeś z siebie *******
> Duda nie gratuluje przez tygodnie, co nie pozostanie potem niezauważone przez Bidena
> administracja Bidena olewa administrację Dudy
> dalej olewa
> no i znowu olewa
> powstają kolejne dokumenty pokazujące, gdzie administracja Bidena ma polską; sekretarz stanu rozmawia z sojusznikami olewając Dudę;
> Biden organizuje szczyt klimatyczny na 40 państw i wreszcie zaprasza Dudę
TVP INFO:

Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Agent
+3 # Agent 2021-03-28 19:27
Pinokio sobie bezkarnia klamie, w miedzyczasie parszywa dojna zmiana plus kradna miliony, a jak jest afera to od razu fabrykuja jakies dowody na innych. I takich cymbalow w 80% wybrali nawiedzeni, zasciankowi wyborcy powiatu lubaczowskiego, w skrocie nieroby 500+.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |