Od przyszłego tygodnia możliwy całkowity lockdown!

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pixabay.com

Jeśli w tym tygodniu przekroczymy 30 tys. nowych zakażeń koronawirusem, to możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu – powiedział w rozmowie z Polsatem prof. Andrzej Horban, główny doradca KPRM ds. Covid-19.

Horban w rozmowie z Polsatem powiedział, że obecnie szpitale pracują „na skraju swoich możliwości”. Jeśli przekroczymy 30 tys. to rzeczywiście pora zacząć się bać – powiedział.

Pytany o to, czy rząd przygotowuje się do pełnego zamknięcia całego kraju, Horban odpowiedział, że „zaczynamy na ten temat coraz poważniej rozmawiać”. Wprowadzenie surowych restrykcji w dwóch województwach: warmińsko-mazurskim i pomorskim pokazało, że liczba zakażeń przestała tam dramatycznie rosnąć – powiedział.

Możliwe, że jeśli w czwartek czy środę będziemy zbliżali się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tys. zakażeń, to całkowity lockdown będzie nie tylko potencjalnym, ale też realnym scenariuszem – powiedział Horban, pytany o to, czy od najbliższej niedzieli wszystko będzie zamknięte.

Jeśli będzie wprowadzony całkowity lockdown, to w Wielkanoc kościoły powinny być zamknięte – dodał.

Doradca premiera powiedział także, że trudno stwierdzić, kiedy zakończy się trzecia fala. Wyraził nadzieję, że sytuacja powinna się poprawić w maju. Pod koniec maja będziemy się kierować ku normalności –  powiedział.

Od kilku tygodni w Polsce rośnie liczba nowych zakażeń koronawirusem, co ma związek m.in. z rozprzestrzenianiem się szczepów wirusa. W zeszłym tygodniu zanotowano rekord w 2021 roku – ponad 27 tys. zakażeń w ciągu doby.

Jakie obostrzenia mogą zostać wprowadzone?

Jak informuje RMF FM, w rządzie analizowane jest jedynie wprowadzenie apelu, byśmy nie spotykali się z rodziną, z którą nie mieszkamy. Możliwe są też u nas pewne ograniczenia w handlu, polegające na przykład na zmniejszeniu liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w sklepach. W zamian wydłużone miałyby zostać godziny funkcjonowania sklepów. 

Bardzo prawdopodobne jest także zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych oraz sklepów budowlanych i RTV AGD.

Źródło: PAP, RMF FM

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ciekawy
-1 # Ciekawy 2021-03-23 18:37
Jak myślicie, może wiecie, czy przedszkola zostaną zamknięte?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CorazBlizejSwieta
+11 # CorazBlizejSwieta 2021-03-23 20:21
Tak tak przekroczymy 30tys. 40. 200 tys. Pisiory.juz wiedza ile, kiedy itd. Pozamykac szkoly itd, nauczyciele szczepieni byli i ch.. z tego! Zaglada cd... J.... pis!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+3 # Ciekawy 2021-03-23 23:14
Cytuję CorazBlizejSwieta:
Tak tak przekroczymy 30tys. 40. 200 tys. Pisiory.juz wiedza ile, kiedy itd. Pozamykac szkoly itd, nauczyciele szczepieni byli i ch.. z tego! Zaglada cd... J.... pis!

Nie tylko nauczyciele byli szczepieni, inne grupy zawodowe też. I to nie Astra Zenecą a Moderną i Pfizerem. Co powiesz na to, że po dwóch dawkach tej wspaniałej szczepionki osoby są chore na Covid???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CorazBlizejSwieta
+4 # CorazBlizejSwieta 2021-03-24 07:19
Cytuję Ciekawy:
Cytuję CorazBlizejSwieta:
Tak tak przekroczymy 30tys. 40. 200 tys. Pisiory.juz wiedza ile, kiedy itd. Pozamykac szkoly itd, nauczyciele szczepieni byli i ch.. z tego! Zaglada cd... J.... pis!

Nie tylko nauczyciele byli szczepieni, inne grupy zawodowe też. I to nie Astra Zenecą a Moderną i Pfizerem. Co powiesz na to, że po dwóch dawkach tej wspaniałej szczepionki osoby są chore na Covid???

Nie mi to komentowac ani oceniac! Mamy chorych ludzi w rzadzie to tak jest! Pretensje teraz niech maja ci co tak na pisiorow glosowali a teraz wr ten glupi ten to bo to bo zamykaja itd. Chory slepy i durny narod
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-24 # polak2010 2021-03-23 22:11
Lemingi nie poddawajcie się tej dyktatórze na ulicę brońcie macic. :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+10 # polak2010* 2021-03-23 22:17
idiota tylko może tak komentować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2021-03-24 00:15
Cytuję polak2010:
Lemingi nie poddawajcie się tej dyktatórze na ulicę brońcie macic. :lol: :lol: :lol:


Buduj swój alternatywny świat z dykty i kartonu razem z PiS. Skoro mowa o naradzach rodnych to Twój humor jest ***owy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+6 # Ból większy niż twój 2021-03-24 08:36
Cytuję polak2010:
Lemingi nie poddawajcie się tej dyktatórze na ulicę brońcie macic. :lol: :lol: :lol:


Tylko "prawdziwy polak", katolik z nowej elity PiS, intelektualista i jedyny słuszny patriota mógł napisać "dyktatóra" przez "ó". Polsko, dokąd zmierzasz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |