W Rzeszowie uruchomiono szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19


W czwartek w Rzeszowie uruchomiony został szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19. Placówka działa w nowo wybudowanym skrzydle miejscowego szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Jak zaznaczył rzecznik wojewody podkarpackiego Michał Mielniczuk, aktualnie dostępnych jest 20 łóżek covidowych; w tym pięć wyposażonych w respiratory. "Docelowo w szpitalu będzie 160 łóżek, z czego 30 respiratorowych, z możliwością uruchomienia kolejnych miejsc w razie takiej potrzeby" - dodał

Przypomniał, że nowo wybudowane skrzydło szpitala MSWiA mogło być łatwo i szybko przystosowane do przyjmowania pacjentów covidowych.

"Obecnie 20 łóżek powinno zapewnić potrzeby aglomeracji Rzeszowa. Natomiast w zależności od rozwoju pandemii sukcesywnie będą przygotowywane kolejne piętra w tym szpitalu, aby docelowo mieć 160 łóżek" – powiedział Mielniczuk.

Zauważył, że "kadra medyczna potrzebna do opieki nad pacjentami jest zapewniona".

"Mamy bardzo doświadczony personel szpitala MSWiA, który jest patronacki dla tej placówki. Dodatkowo, do tej pory na apel wojewody podkarpackiego Ewy Leniart o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym odpowiedziało ponad 70 osób" – mówił rzecznik.

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.