Do szpitala w Lubaczowie trafiły dwa respiratory

fot. rzeszow.uw.gov.pl
fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl

Szpital w Lubaczowie otrzymał dwa respiratory z Agencji Rezerw Materiałowych. Na bieżąco lubaczowska placówka medyczna otrzymuje też środki ochrony indywidualnej.

We wtorek (17.10) Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart na konferencji prasowej podsumowała dotychczasowe dostawy sprzętu  z Agencji Rezerw Materiałowych. Wsparcie w postaci respiratorów i kardiomonitorów oraz środków ochrony osobistej na bieżąco trafia do podkarpackich szpitali.

W zawiązku z tym, że nieustannie zmagamy się z epidemią koronawirusa, staramy się na bieżąco wspierać nasze podmioty lecznicze. Dostawa zawnioskowanego przez placówki sprzętu w postaci 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów  jest przekazywana – za pośrednictwem żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej – do podkarpackich szpitali, bo to, by tworzyć miejsca respiratorowe dla osób z COVID-19, które takiej pomocy będą wymagały – powiedziała wojewoda. Zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie trafia zaopatrzenie w postaci środków ochrony osobistej dla personelu, tj. maseczki, kombinezony, rękawiczki itp.

Do tej pory zrealizowane zostało całe zapotrzebowanie zgłoszone przez szpitale z terenu województwa podkarpackiego, tj. 76 respiratorów i 83 sztuki kardiomonitorów. Dwa respiratory trafiły do Szpitala w Lubaczowie.

Dostarczony sprzęt pozwoli utworzyć dodatkowe miejsca dla osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2, wymagających wentylacji mechanicznej w szpitalach.

Od początku pandemii, za pośrednictwem wojewody do podkarpackich szpitali, przekazywane są środki ochrony indywidualnej.
– niespełna 200 000 szt. kombinezonów;
– ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3;
– niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2;
– niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych;
– ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych;
– 200 000 szt. fartuchów;
– 150 000 szt. osłon na buty;

Ponadto przekazano ponad 78 000 szt. (pojemnik 5L) płynów do dezynfekcji.

fot. rzeszow.uw.gov.pl
fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl
fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl

Źródło: rzeszow.uw.gov.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: