Koronawirus. Sytuacja w szpitalu w Lubaczowie. Dwie osoby pod respiratorem i 7 zajętych łóżek

Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl
Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Na dzień dzisiejszy w lubaczowskim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem dwie osoby są pod respiratorem. Jest zajętych 7 łóżek. Odwołano też wszystkie planowane zabiegi na oddziałach ortopedii i chirurgii.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego, która odbyła się dzisiaj (30.10) dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski przedstawił aktualną sytuację w szpitalu w związku z koronawirusem.

2 osoby w ciężkim stanie

Z informacji przekazanej przez Leszka Kwaśniewskiego wynika, że na dzień dzisiejszy w lubaczowskim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem pod respiratorem są dwie osoby. Hospitalizowanych jest w sumie 7 osób z COVID-19.  Tak zwana „izolatka covidowska”, na którem znajduje się wspomnianych wcześniej 7 pacjentów jest całkowicie zajęta. W szpitalu dostępne są jeszcze dwa miejsca przy szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie można stosować tlenoterapię.

Jednocześnie jak zapewniał dyrektor, szpital jest przygotowany na przyjęcie większej ilości chorych. W razie potrzeby 20 miejsc będzie dostępnych na oddziale internistycznym. Jest jeszcze możliwość zapewnienia 20 łóżek na oddziale rehabilitacji.

W lubaczowskim szpitalu w sumie jest 8 respiratorów stacjonarnych i jeden transportowy.

Odwołane zabiegi i zamknięte oddziały

W związku z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa odwołano wszystkie planowane zabiegi na oddziałach ortopedii i chirurgii. Ponadto zamknięto oddziały rehabilitacyjny i wewnętrzny.

Połowa testów jest pozytywna

Dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie poinformował również, że w znajdującym się przy szpitalu namiocie testowanych jest dziennie 50 – 60 osób. Niestety, połowa „wymazów” jest pozytywna.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: