Koronawirus. Sytuacja w szpitalu w Lubaczowie. Dwie osoby pod respiratorem i 7 zajętych łóżek

Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl
Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Szpital w Lubaczowie fot. archiwum zlubaczowa.pl

Na dzień dzisiejszy w lubaczowskim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem dwie osoby są pod respiratorem. Jest zajętych 7 łóżek. Odwołano też wszystkie planowane zabiegi na oddziałach ortopedii i chirurgii.

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Lubaczowskiego, która odbyła się dzisiaj (30.10) dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lubaczowie Leszek Kwaśniewski przedstawił aktualną sytuację w szpitalu w związku z koronawirusem.

2 osoby w ciężkim stanie

Z informacji przekazanej przez Leszka Kwaśniewskiego wynika, że na dzień dzisiejszy w lubaczowskim szpitalu z powodu zakażenia koronawirusem pod respiratorem są dwie osoby. Hospitalizowanych jest w sumie 7 osób z COVID-19.  Tak zwana „izolatka covidowska”, na którem znajduje się wspomnianych wcześniej 7 pacjentów jest całkowicie zajęta. W szpitalu dostępne są jeszcze dwa miejsca przy szpitalnym oddziale ratunkowym, gdzie można stosować tlenoterapię.

Jednocześnie jak zapewniał dyrektor, szpital jest przygotowany na przyjęcie większej ilości chorych. W razie potrzeby 20 miejsc będzie dostępnych na oddziale internistycznym. Jest jeszcze możliwość zapewnienia 20 łóżek na oddziale rehabilitacji.

W lubaczowskim szpitalu w sumie jest 8 respiratorów stacjonarnych i jeden transportowy.

Odwołane zabiegi i zamknięte oddziały

W związku z potwierdzonymi przypadkami koronawirusa odwołano wszystkie planowane zabiegi na oddziałach ortopedii i chirurgii. Ponadto zamknięto oddziały rehabilitacyjny i wewnętrzny.

Połowa testów jest pozytywna

Dyrektor SP ZOZ w Lubaczowie poinformował również, że w znajdującym się przy szpitalu namiocie testowanych jest dziennie 50 – 60 osób. Niestety, połowa „wymazów” jest pozytywna.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

wirtualny
+32 # wirtualny 2020-10-30 22:18
Światła nagle nie zgasną. Po prostu wyczerpią się wolne miejsca w szpitalach, karetki przestaną na czas zabierać chorych, którzy będą umierać we własnych domach. Najbliższe trzy miesiące to będzie prawdziwe piekło - mówi dr Jakub Zieliński, z Zespołu Modelu Epidemiologiczn ego ICM Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się prognozowaniem rozwoju epidemii koronawirusa.

GDZIE SA CI CO MOWILI ŻE TO SCIEMA?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+11 # Polak2010@ 2020-10-30 22:40
W Warszawie od miesięcy wciskają ciemnotę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+26 # Ciekawy 2020-10-30 23:20
Jak to szpital jest przygotowany do przyjęcia większej ilości chorych? Kosztem oddziału rehabilitacji? Internet? Odwołane zabiegi chirurgiczne, ortopedyczne! To jest przygotowanie? Chyba na śmierć tych co umrą na wyrostek, zawał, zapalenie płuc. To na cały powiat Lubaczów już nikt nie potrzebuje rehabilitacji? Szpital byłby przygotowany gdyby dysponował dodatkowymi łóżkami a nie kosztem innych oddziałów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacky
+12 # Jacky 2020-10-31 06:31
Połowa testów pozytywnych...t rzeba tutaj rozgraniczyc ten temat na dwie części- poprawność pobierania wymazow oraz margines błędu testu. Wielokrotnie słychać w mediach że ktoś miał źle pobrane próbki do testu, że ktoś kto u nas robił miał pozytyw, a potem gdy wykonywał w Rzeszowie to wynik był zupełnie inny. Takich przypadków jest sporo. A druga kwestia- jakość testu. Ile ludzi mając objawy ma negatywny A ile ludzi nie mając objawów ma pozytywny... uważam że wirus jest, bo nie można tego negowac, ale cyfry które są podawane są obarczone mega dużym błędem..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-9 # polak2010 2020-10-31 08:36
Niczego nieświadome młode społeczeństwo które myśli że ich wirus nie dotyczy gdyż (są młodzi i beztroscy)
A to ogromny argument w umyśle młodego człowieka.

Czy osoby które wyprowadzają tych młodych ludzi na ulicę są świadomi zagrożenia życia dla tych dzieciaków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+19 # Polak2010@ 2020-10-31 08:45
Cytuję polak2010:
Niczego nieświadome młode społeczeństwo które myśli że ich wirus nie dotyczy gdyż (są młodzi i beztroscy)
A to ogromny argument w umyśle młodego człowieka.

Czy osoby które wyprowadzają tych młodych ludzi na ulicę są świadomi zagrożenia życia dla tych dzieciaków.

Nie !!!!!!!! Tych ludzi wygania rząd !!!!! PiS!!!!!
Zniszczyli wszystko co tylko mogli zniszczyć!!!!
Tutaj nie chodzi już tylko o aborcję!!!!!!
Tutaj chodzi o WOLNOŚĆ !!!!!!
A ty człowieku zejdź na ziemię i pisz wiersze!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+13 # AntyPiS 2020-10-31 11:56
Ma Pan rację. PiS powinien być świadom, że wkurzając rolników, kobiety a na koniec Polaków zamykaniem cmentarzy w ostatniej chwili, że powoduje zagrożenie epidemiologiczn e. Ale cóż widać Pan jak PiS lubi szukać winowajców tego stanu rzeczy nie tam gdzie trzeba.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Anna78
+5 # Anna78 2020-10-31 13:24
Nikt ich nie wyprowadza. Robią to z własnej i nieprzymuszonej woli. Mają świadomość swoich praw i i nie chcą oddać wolności wyboru. Tak trudno to zrozumieć?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-15 # polak2010 2020-10-31 16:53
Szanowna pani Anno78
Miałem nadzieje że odezwie się ktoś taki jak pani.
Czy była pani na proteście?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rafik
+2 # Rafik 2020-10-31 23:12
A kto doprowadził do wyjścia ludzi na ulice???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ula
-7 # ula 2020-10-31 09:29
Dobrze ze po 500 plus patologia rece wyciaga i nie protestuje jak daja...zabiora wam wszystko to zobaczycie wtedy jak smakuje zycie nie roby...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+22 # Ciekawy 2020-10-31 10:15
Cytuję ula:
Dobrze ze po 500 plus patologia rece wyciaga i nie protestuje jak daja...zabiora wam wszystko to zobaczycie wtedy jak smakuje zycie nie roby...

Dlaczego patologia? Ja też biorę 500 plus a dlaczego mam być patologią? Mój zakład pracy nie wypłaca trzynastki, ani wczasów pod gruszą ani żadnych jubileuszy. Nie dostajemy też żadnych nagród. Czy zatem każdy kto bierze wczasy pod gruszą, trzynastkę, czy nagrody to też patologia? Bo oni mają a ja nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
omega
+7 # omega 2020-10-31 10:31
popieram i zgadzam się, z tym, ze ludzie dali sobie wmówić, że 500 plus to patologia, i to jest największy problem. Rodziny nie potrafią bronić swojej godności! Dlaczego ci, którzy utrzymują się z podatków czyli cała budżetówka dostaje 13-stkę niezależnie od tego w jakiej kondycji jest państwo, lub jak pracowali. A pracownik w firmie prywatnej zostaje zwalniany jeżeli nie przynosi zysków dla pracodawcy.To,ż e każde dziecko dostaje wsparcie to jest najuczciwsze rozwiązanie i tego trzeba bronić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
RatmeD
+16 # RatmeD 2020-10-31 11:03
[quote name="omega"]po pieram i zgadzam się, z tym, ze ludzie dali sobie wmówić, że 500 plus to patologia, i to jest największy problem. Rodziny nie potrafią bronić swojej godności! Dlaczego ci, którzy utrzymują się z podatków czyli cała budżetówka dostaje 13-stkę niezależnie od tego w jakiej kondycji jest państwo, lub jak pracowali. A pracownik w firmie prywatnej zostaje zwalniany jeżeli nie przynosi zysków dla pracodawcy.To,ż e każde dziecko dostaje wsparcie to jest najuczciwsze rozwiązanie i tego trzeba bronić.[/quo

Nie byłoby tego stereotypu gdyby zasiłek był dawany osobom pracującym.A tak spora część beneficjentów faktycznie otacza się gromadą dzieci x 500 nie pracuje bądz r4ezygnuje z pracy bo po co się wysilać skoro system daje. #omega #ciekawy pomyślcie że poza tym że nie dostajecie dodatków z zakładów pracy to jeszcze łozycie z wypracowanych pieniędzy na "patologie"! Co do kwestii budżetówki, pracuję na SOR ( nie Lubaczów) nie na kontrakcie, nie dostaję żadnych 13stek gruszek itd. a to ponoć "budżetówka". Ryzykuję teraz za każdym dyżurem że przyniosę ten syf covidowy rodzinie (nie jestem beneficjentem 500+) i co z tego mam - NIC! Pracować musze bo co zwolnie sie? Gdzie pojde? Za co będę żyć ja i moja rodzina? Nikt mi nic nie daje, wypracowuję sobie ciężko pensję. A rząd pokazuje nam medykom środkowy palec kłamstwami o dodatku covidowym i to jeszcze dla "wybranców"...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
prawy
+8 # prawy 2020-10-31 11:25
Święte słowa bracie. Szacun
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
omega
+9 # omega 2020-10-31 11:26
Doceniam pracę ratowników, medyków i wszystkich, którzy w tym trudnym okresie walczą o nasze życie i zdrowie.Moim zdaniem , właśnie medycy walczący na co dzień bezpośrednio z wirusem zasługujecie na dodatkowe premie. Rozumiem oburzenie, ale proszę sobie wyobrazić niepracującą rodzinę z jednym dzieckiem, która otrzymuje 500 zł - czy to jest dużo?, nawet 2 dzieci czy1000 zł pozwala na utrzymanie czteroosobowej rodziny, a 3 dzieci to 1500 zł , 4 dzieci to 2000 na 6-osobową rodzinę.Przecie ż dzieci potrzebują pożywienia, ubrania, to nie są pieniądze za nic, koszt wychowania jest bardzo duży, no więc proszę sobie wyobrazić samotną matkę, która ma trójkę dzieci i 1500 zł , które trzeba nakarmi ubrać ,przypilnować itp itd, wg mnie to nie jest dużo. Zaznaczyć trzeba,że rodzice pracujący także otrzymują to świadczenie dlatego uważam że to jest sprawiedliwe.Od siebie dodam, ze nigdy tego świadczenia nie brałam, A młodzi zawsze mają perspektywę posiadania dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
prawy
+1 # prawy 2020-10-31 11:36
Cytuję omega:
Doceniam pracę ratowników, medyków i wszystkich, którzy w tym trudnym okresie walczą o nasze życie i zdrowie.Moim zdaniem , właśnie medycy walczący na co dzień bezpośrednio z wirusem zasługujecie na dodatkowe premie. Rozumiem oburzenie, ale proszę sobie wyobrazić niepracującą rodzinę z jednym dzieckiem, która otrzymuje 500 zł - czy to jest dużo?, nawet 2 dzieci czy1000 zł pozwala na utrzymanie czteroosobowej rodziny, a 3 dzieci to 1500 zł , 4 dzieci to 2000 na 6-osobową rodzinę.Przecież dzieci potrzebują pożywienia, ubrania, to nie są pieniądze za nic, koszt wychowania jest bardzo duży, no więc proszę sobie wyobrazić samotną matkę, która ma trójkę dzieci i 1500 zł , które trzeba nakarmi ubrać ,przypilnować itp itd, wg mnie to nie jest dużo. Zaznaczyć trzeba,że rodzice pracujący także otrzymują to świadczenie dlatego uważam że to jest sprawiedliwe.Od siebie dodam, ze nigdy tego świadczenia nie brałam, A młodzi zawsze mają perspektywę posiadania dzieci.

Niemniej faktem jest, że plusami PiS kupił sobie wyborców
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xer I
-6 # Xer I 2020-10-31 11:52
A mogli kupić obietnicą drugiej Irlandi. Amatorzy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
omega
+1 # omega 2020-10-31 11:54
każda władza polega na tym, aby sprawić żeby mieszkańcom żyło się lepiej, można tak nazwać , ze kupuje wyborców, począwszy od samorządów gminnych po władze rządowe. Jeżeli założymy, że masz rację, to oznaczałoby, że władza na wszystkich szczeblach ma zakaz działania na rzecz dobra społeczności.Za stanów się po co wybierasz wójta lub burmistrza, aby nic nie robił, czy sprawiał żeby mieszkańcom żyło się lepiej?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
plusk
+2 # plusk 2020-10-31 13:22
Wójt czy burmistrz nie daje nikomu kasy do ręki, tylko robi coś co będzie służyło wszystkim mieszkańcom wioski/osiedla/ ulicy gminy/miasta, nie tylko tym co mają dzieci, czy w jakiś inny sposób zasługują. 500+ pierwotnie miało podnieść dzietność, nikt już od dawna o tym nie mówi, bo nie podniosło. "Dzieci potrzebują pożywienia, ubrania", to powinni im zapewniać rodzice, a nie całe społeczeństwo. Chyba, że samotna matka, bieda, bezrobocie, w takich przypadkach OK, nawet tam gdzie jest patologia, bo co dzieci temu winne, ale przecież już od dawna jest Pomoc Społeczna i takimi przypadkami się zajmuje. I niech nawet biedni dostają więcej, ale nie wszyscy bez wyjątku, choćby zarabiali po 10 tys. albo więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
omega
+8 # omega 2020-10-31 14:38
wydaje mi się, ze zazdrościsz, w całej UE są świadczenia dla dzieci, to dlaczego w Polsce ma być inaczej. Czy polskie dzieci mają być gorsze, rozumiem, że są osoby, którym podobała się bieda w rodzinach z dziećmi , ale czy tak ma być?. Wychowywałam dzieci i wiem jak ciężko było, i nie zależy mi na tym aby dalej polskie dzieci były dyskryminowane UE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
plusk
+6 # plusk 2020-10-31 15:26
Może i zazdroszczę (to chyba naturalny ludzki odruch), nie mam dzieci, emerytem nie jestem ani nie mam mniej niż 26 lat, więc nie zasługuję niczym żeby mi państwo (czyli, podkreślam, całe społeczeństwo, nie akurat w danym momencie rządzący, bo oni tylko rozdzielają to co dostaną od nas) ułatwiało życie, a tak jak pewnie każdy chciałbym też coś dostawać. Ale nie narzekam, jakoś tam się kręci. Jak jest w UE to nie wiem, ale nie sądzę, żeby było tak jak pani pisze w całej Unii, może w Niemczech czy Francji, kiedyś było też w Grecji, ale w przypadku tego kraju to już historia. Nie wychowywałem nikogo, ale sam byłem wychowywany, więc też wiem jak było ciężko. I tak jak mówię, tam gdzie jest bieda, tam niech państwo pomaga, nawet bardziej niż teraz, ale zamiast dawać wszystkim (i mieć za to głosy przy wyborach) wolałbym żeby to państwo mniej rozdawało, a więcej płaciło ludziom, którzy COŚ ROBIĄ, dla tego państwa i dla nas ogółu (jak np. ratownicy, ktoś tam wyżej pisał). Mówi pani, że nie chce żeby nasze dzieci były dyskryminowane w UE, jesteśmy biedniejszym krajem niż średnia UE i w związku z tym u nas wszystko jest dyskryminowane, dzieci, emeryci, pracujący, służba zdrowia, ale rozdawnictwem (życiem na kredyt, bo dochody mamy mniejsze niż wydatki, miało być w tym roku inaczej po raz pierwszy od 30 lat, ale wirus spowodował, że będzie jak zawsze) bogatsi nie będziemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
omega
-1 # omega 2020-10-31 17:15
czy twoim zdaniem, osoby które mają dzieci nic nie robią? Sam piszesz, ze nie masz dzieci, wyobraź sobie, ze nikt nie ma dzieci , to za 20 lat nie będzie komu w Polsce pracować, ponieważ pozostaną sami emeryci i renciści, i co dalej? proszę wziąć pod uwagę fakt, ze rodziny posiadające dzieci inwestują w twoją przyszłość, ponieważ te dzieci będą pracowały na twoją emeryturę!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-12 # polak2010 2020-10-31 23:07
Młodym społeczeństwem jest bardzo łatwo manipulować i zradykalizować jest też bardzo łatwo jeżeli oczywiście ktoś potrafi to zrobić a środowiska Lewicowo – liberalne są w tym mistrzami gdyż uczyli się od mistrzów manipulacji społeczeństwem czyli od Rosji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+5 # Polak 2010&1/2 2020-11-01 06:30
Cytuję polak2010:
Młodym społeczeństwem jest bardzo łatwo manipulować i zradykalizować jest też bardzo łatwo jeżeli oczywiście ktoś potrafi to zrobić a środowiska Lewicowo – liberalne są w tym mistrzami gdyż uczyli się od mistrzów manipulacji społeczeństwem czyli od Rosji.



Starym, mniej wykształconym, zamieszkalem na prowincji społeczeństwem jest bardzo łatwo manipulować i zradykalizować jest też bardzo łatwo jeżeli oczywiście ktoś potrafi to zrobić a środowiska norodowe-kleryk alne są w tym mistrzami gdyż uczyli się od mistrzów manipulacji i propagandy społeczeństwem czyli od "sasiadów".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ola1
-1 # ola1 2020-11-01 13:45
To nie wina obecnego rządu że większość młodych ludzi nie umie ze zrozumieniem czytać i logicznie myśleć,to przede wszystkim degradacja szkolnictwa która zaczęła się za rządów PO i właśnie to pokolenia przeważnie umie tylko obsługiwać tylko telefony komórkowe,smartfony.
Ogłupianie młodzieży w Polsce i robienie z nich łatwych do sterowania, poprzez testy, w klucz których trzeba się wbić, czyli zdasz jak będziesz tak myślał jak chcemy, to jest przyczyna, tego że młodzież tak łatwo ulega wpływom mediów a zwłaszcza internetu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ola1
-1 # ola1 2020-11-01 13:48
na dodatek wiele osób młodych dopiero po czasie sobie uświadamia, że dała się wkręcić w te protesty, dobrze, że dziewczyny miały maski, jest szansa, ze nikt się o tym nie dowie, ze protestowały za aborcją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+2 # Polak 2010&1/2 2020-11-01 14:21
Cytuję ola1:
To nie wina obecnego rządu że większość młodych ludzi nie umie ze zrozumieniem czytać i logicznie myśleć,to przede wszystkim degradacja szkolnictwa która zaczęła się za rządów PO i właśnie to pokolenia przeważnie umie tylko obsługiwać tylko telefony komórkowe,smartfony.
Ogłupianie młodzieży w Polsce i robienie z nich łatwych do sterowania, poprzez testy, w klucz których trzeba się wbić, czyli zdasz jak będziesz tak myślał jak chcemy, to jest przyczyna, tego że młodzież tak łatwo ulega wpływom mediów a zwłaszcza internetu.


A jednak wina TUSKA!!! I PEŁO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+4 # lewak 2020-11-01 16:55
Internet i smartfony tylko dla dorosłych! :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
fanatyk SLD PO PSL
+6 # fanatyk SLD PO PSL 2020-11-01 07:21
Cytuję polak2010:
Młodym społeczeństwem jest bardzo łatwo manipulować i zradykalizować jest też bardzo łatwo jeżeli oczywiście ktoś potrafi to zrobić a środowiska Lewicowo – liberalne są w tym mistrzami gdyż uczyli się od mistrzów manipulacji społeczeństwem czyli od Rosji.


Tylko niesamowity dureń, większy od rządzących dziś Polską, jest w stanie głosić takie tezy jak ta napisana przez ciebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
-3 # Refleksja 2020-11-01 13:35
do# fanatyk SLD PO PSL -tylko osoba która nie ma argumentów posługuje się takimi słowami!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2020-11-01 11:04
Panie polak2010. PiS manipuluje ludźmi swoją propagandą. Stosują metody rosyjskie w TVPIS. Tam w programie Rossija też wychwalają władzę pod niebiosa na czele z Putinem a wszystkich dookoła tępią. TVPiS stosuje te rosyjskie metody włażenia w d rządzącym i kieruje nią ciągle aktywny polityk. To TVPiS narobiło tego, że na wyborach, że tyle starszych ludzi szło na wybory zmanipulowani tym, że jak wygra ktoś inny niż PiS to im poodbierają emerytury. To przez TVPiS, PiS napuszcza poszczególne grupy na siebie. Nawet Pan widać, że jest zmanipulowany bo powtarza Pan jak papuga slogany z TVPiS Info. Język Pana jest normalnie jak z reportaży tej ,,telewizji". Taki nacechowany ideologią PiS-owską prezentowaną przez TVPIS.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
-2 # Refleksja 2020-11-01 13:32
Szanowny panie AntyPis stwierdzam,że w Polsce jest demokracja i każdy ma prawo wyrażać swoje opinie, niedopuszczalne jest dla mnie atakowanie pana Polak 2010 tylko dlatego,ze nie ma takich poglądów jak pan, stwierdzam,że pana Polak 2010 w komentarzu wyżej przedstawiał swoją opinię, pan może się z nią zgadzać lub nie, ale wielkim nadużyciem są pana słowa odnośnie tego kto jest zmanipulowany. Równie dobrze można napisać to o panu. Proszę szanować poglądy innych komentujących, można polemizować z opiniami merytorycznie, ale nie w ten sposób, że pozbawia się kogoś własnego prawa do wyrażania poglądów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+6 # lewak 2020-11-01 16:32
Jeżeli polak2010 wyraża swoje opinie, to i AntyPiS wyraża swoje opinie. Obaj panowie robią to samo. Ale AntyPiS przynajmniej nie pisze głupot typu gorsety i koturny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-7 # polak2010 2020-11-01 14:45
Środowiska liberalno-lewic owe nie potrafią wygrać wyborów w demokratyczny sposób gdyż nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu więc chcą przejąć władzę innym sposobem. Potrafią grać na emocjach mniejszości społecznych.
Niestety teraz wykorzystują naiwność tych młodych dziewcząt że niby walczą o ich prawa a tak naprawdę życie i zdrowie tej młodzieży ich nie interesuje.
Ważne aby przejąć władzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2020-11-01 19:50
Cytuję polak2010:
Środowiska liberalno-lewicowe nie potrafią wygrać wyborów w demokratyczny sposób gdyż nie mają nic do zaoferowania społeczeństwu więc chcą przejąć władzę innym sposobem. Potrafią grać na emocjach mniejszości społecznych.
Niestety teraz wykorzystują naiwność tych młodych dziewcząt że niby walczą o ich prawa a tak naprawdę życie i zdrowie tej młodzieży ich nie interesuje.
Ważne aby przejąć władzę.


Panie polak2010. To PiS straszył Polaków, ze inny odbierze im emerytury i ,,500+". Co to za partia, która prowadzi kampanię strasząc obywateli. Zła partia. Niewiele brakło by PiS przegrał gdyby nie to straszenie Polaków zwłaszcza widoczne było wśród osób starszych, które są podatne na takie manipulacje. To PiS gra na mniejszościach i emocjach społecznych. Zamiast zająć się koroną to woleli straszyć ludzi LGBT, i robienie wody z mózgu ludziom zwłaszcza starszym że niby nie wiadomo co to jest za straszna rzecz, która położy kres cywilizacji. Te protesty to kolejny przykład, ze PiS gra na emocjach, rolników, kobiet, lekarzy a także katolików bo zamknięcie cmentarzy to też granie na naszych emocjach. Niestety PiS wykorzystuje straszenie ludzi zwłaszcza tych starszych do utrzymania się przy władzy. Wstyd dla PiS. Jakby tego nie zrobili to by przegrali bo zmobilizowali właśnie tym straszeniem ludzi powyżej 50-60 roku życia i też wtedy był koronawirus a zwłaszcza niebezpieczniej szy dla starszych ludzi niż dla młodych osób strajkujących dzisia. Ale wiadomo ważne dla PiS, żeby mieć władzę. Nawet jeśli używa się do tego sposobu straszenia Polaków bo zaproponować coś nowego PiS nie zaproponował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Reflaksja
-3 # Reflaksja 2020-11-01 15:08
Młodzi ludzie teraz nie myślą, tylko kojarzą, więc wystarczy im podrzucić tzw. nośne hasło, żeby zaczęli je powtarzać jak papugi. Dzisiejsi młodzi, nie mają własnych poglądów, bo do nich trzeba dojść własnym myśleniem . Zniknęła dyskusja a jej miejsce zajęło hejtowanie, które jest wyrazem pustki intelektualnej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Irek
+5 # Irek 2020-11-01 17:15
O swoich dzieciach protestujących w czasach prl rodzice też tak mówili. Że są stumanieni zachodem. Co z nich wyrośnie.
Historia ich osądziła. Żyjemy i mamy się dobrze w tym spisiałym kraju.
Każde pokolenie ma to do siebie, że jest inne. Postępu nie zatrzymasz. My przeżyliśmy, oni z też przeżyją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Xer I
-5 # Xer I 2020-11-01 18:59
Neobolszewizm nie jest postępem. Zresztą nikt z tych z głównych organizatorów nie ukrywa już że głównym celem jest obalenie rządu. Nie udało się legalnie zróbmy rewolucje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Irek
+5 # Irek 2020-11-01 19:15
Neostrada ? Neoco?
Akurat obalenie tego nierządu wyszłoby wszystkim na dobre. Ten ciamajdan oprócz tego, że nie może wciąż się nachapać nieswojej kasy, to najwyraźniej wziął sobie za cel działać w myśl zasady "co tu jeszcze można s.. zepsuć."
Czy legalnie? Tego nie wiem, polemizować nie zamierzam bo i po co. Powiem tak, rząd Jaruzelskiego, też był legalnie wybrany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
+2 # Polak 2010&1/2 2020-11-01 19:32
... i jak skończył?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Irek
+1 # Irek 2020-11-01 20:00
Cytując klasyka - na Powązkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak 2010&1/2
0 # Polak 2010&1/2 2020-11-01 22:02
Widzisz jakąś analogię?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |