Dwa ogniska koronawirusa w powiecie lubaczowskim


Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie w powiecie lubaczowskim są dwa ogniska koronawirusa - w szpitalu i Szkole Życia im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Rekordowa ilość zakażeń i zgonów w powiecie

W ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 45 mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Natomiast w ostatnich dniach z powodu koronawirusa zmarło trzech mężczyzn 80, 57 i 90 lat. 80-latek nie miał chorób współistniejących.  To najgorsze dane z powiatu lubaczowskiego od początku pandemii.

Ognisko koronawirusa w szpitalu

Tak duża liczba zakażeń wynika z ognisk koronawirusa, które pojawiły się w szpitalu w Lubaczowie, gdzie potwierdzono 5 przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 1 osoby z personelu medycznego i 4 pacjentów. Jeszce więcej jest w Szkole Życia im. Jana Pawła II w Lubaczowie - badania potwierdziły 9 zakażeń koronawirusem - u 2 osób z personelu, 6 uczniów i 1 osoby z kontaktu.

Zawieszenie zajęć w placówkach edukacyjnych

W związku z potwierdzonymi zakażeniami zawieszono zajęcia w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w dniach od 28 października do 11 listopada. Z kolei Gminny Żłobek "Kraina Malucha" w Dąbkowie zawiesił zajęcia do 30 października

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: