Dwa ogniska koronawirusa w powiecie lubaczowskim


Według informacji Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie w powiecie lubaczowskim są dwa ogniska koronawirusa - w szpitalu i Szkole Życia im. Jana Pawła II w Lubaczowie.

Rekordowa ilość zakażeń i zgonów w powiecie

W ciągu ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 45 mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Natomiast w ostatnich dniach z powodu koronawirusa zmarło trzech mężczyzn 80, 57 i 90 lat. 80-latek nie miał chorób współistniejących.  To najgorsze dane z powiatu lubaczowskiego od początku pandemii.

Ognisko koronawirusa w szpitalu

Tak duża liczba zakażeń wynika z ognisk koronawirusa, które pojawiły się w szpitalu w Lubaczowie, gdzie potwierdzono 5 przypadków zakażenia SARS CoV-2, w tym u 1 osoby z personelu medycznego i 4 pacjentów. Jeszce więcej jest w Szkole Życia im. Jana Pawła II w Lubaczowie - badania potwierdziły 9 zakażeń koronawirusem - u 2 osób z personelu, 6 uczniów i 1 osoby z kontaktu.

Zawieszenie zajęć w placówkach edukacyjnych

W związku z potwierdzonymi zakażeniami zawieszono zajęcia w Zespole Placówek im. Jana Pawła II w Lubaczowie i Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w dniach od 28 października do 11 listopada. Z kolei Gminny Żłobek "Kraina Malucha" w Dąbkowie zawiesił zajęcia do 30 października

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

AntyPiS
+16 # AntyPiS 2020-10-29 20:47
6 ratowników chorych i jeszcze na kuchni. Jest więcej niż przypadków. A tym bardziej więcej niż jeden z personelu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Monika
+18 # Monika 2020-10-29 21:06
Miejmy nadzieję że będzie dobrze. Wszystkim życzę zdrowia i szybkiego powrotu do pracy i szkoły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KK
+9 # KK 2020-10-29 21:10
Musimy w tych czasach trzymać się jakoś bo inaczej zwariujemy schiza całkowita nastąpi ;-) :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
KPKiKW
+9 # KPKiKW 2020-10-29 21:11
Musi być dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Patryk56
+13 # Patryk56 2020-10-29 21:45
Mam nadzieję że szpital będzie funkcjonował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bodzio
+22 # Bodzio 2020-10-29 22:08
Co to za kraj ja się pytam? Mało mamy problemów? Ludzie tracą prace bo wirus, ludzie tracą zdrowie i bliskich bo wirus, a te chu... z pisu uchwalają ustawę wiedząc, że ludzie sie załamią i będą protestować. No ale trzeba na kogoś zwalic winę jeśli nie daje się rady ogarnąć burdel z koronawirusem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wdc
+17 # wdc 2020-10-30 07:24
Dokładnie tak. Rządzący naszym krajem celowo prowokują do protestów, żeby później było na kogo zgonić rozprzestrzenia jącą się epidemię w kraju. Stwarzanie pozorów - tylko to potrafią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Miki
0 # Miki 2020-10-30 09:01
Jaką ustawę co ty bredzisz. TK wydał wyrok taki a nie inny i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wdc
-4 # wdc 2020-10-30 10:01
Zmienia to postać rzeczy?
Nie bardzo. Wyrok TK wchodzi z dniem ogłoszenia.
TK wydał taki a nie inny wyrok i tyle? Czy aż tyle?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
XWWW
-20 # XWWW 2020-10-30 04:37
BODZIO weź sobie koło i pier...... w czoło. Może zmondrzejesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mondry Bodzio
+2 # Mondry Bodzio 2020-10-30 09:26
Typowy niewykształcony wyborca PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-1 # ja 2020-10-30 10:46
Albo typowy internetowy trol.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Paweł
0 # Paweł 2020-10-30 11:18
Cytuję XWWW:
BODZIO weź sobie koło i pier...... w czoło. Może zmondrzejesz.

Węże sobie kij i walnij
się w ryj
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec-
0 # mieszkaniec- 2020-10-31 09:57
do XWWW-prezentuje sz bardzo wysoki poziom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ona
+2 # ona 2020-10-30 10:13
Do protestującej młodzieży : jak umrą wasi rodzice, dziadkowie , kto da wam papu;), kto kupi nowego smartfonika ?! Ogarnijcie się , we własnym, dobrze pojętym interesie !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pff
+3 # pff 2020-10-30 12:52
tak tak, zaraz wszyscy umrzemy przez koronawirusa... więcej osób umarło przez brak odpowiedniej pomocy przez durne obostrzenia i przepisy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Papież
+7 # Papież 2020-10-30 15:32
Spółki komandytowe objęte podatkiem CIT od stycznia 2021. Perspektywa pracodawcy:
1. Niemcy obniżają VAT z 19% (!) na 16% - Polski rząd dokręca w tym samym czasie śrubę fiskalną wbrew jakiejkolwiek logice.
2. Efekt krótkoterminowy będzie taki, że spółki komandytowe będą dążyć do tego, aby cały wypracowany w 2020 zysk wypłacać uciekając przed wyższym opodatkowaniem w 2021. Zamiast zachęcać do inwestowania - podcinanie skrzydeł w najtrudniejszym biznesowo roku od dekad.
3. Pod pięknym hasłem estoński CIT - wyjątki, niejasności, wykluczenia (w tym spółek komandytowych i komandytowo-akcyjnych).
Czy ten rząd idzie na wojnę już z absolutnie każdą grupą społeczną?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
mieszkaniec-
0 # mieszkaniec- 2020-10-31 09:58
do XWWW-prezentuje sz bardzo wysoki poziom!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |