Rekord zakażeń w powiecie lubaczowskim. Zmarły aż trzy osoby


Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej w Polsce potwierdzono 20 156 nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa. Zmarło 301 osób. Wśród zakażonych jest aż 45 mieszkańców powiatu lubaczowskiego. Niestety, zmarły też trzy osoby z naszego powiatu, w tym mężczyzna bez chorób współistniejących.

W ciągu ostatniej doby w Polsce koronawirusa potwierdzono u 20 156 osób.  Z powodu COVID19 zmarło 46 osób. Z kolei z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób. 

Niestety, zmarły aż trzy osoby z naszego powiatu. To mężczyźni w wieku 80, 57 i 90 lat. 80-latek nie miał chorób współistniejących. 

Jak podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie w województwie podkarpackim odnotowano 1306 przypadków, z czego 45 dotyczy mieszkańców powiatu lubaczowskiego.  

Nowe 1 306 potwierdzone przypadki wg powiatów:
- 14 – bieszczadzki
- 37 – brzozowski
- 67 – dębicki
- 44 – jarosławski
- 50 – jasielski
- 52 – kolbuszowski
- 18 – miasto Krosno
- 51 – krośnieński
- 33 – leski
- 36 – leżajski
- 45 – lubaczowski
- 69 – łańcucki
- 100 – mielecki
- 28 – niżański
- 77 – miasto Przemyśl
- 73 – przemyski
- 51 – przeworski
- 38 – ropczycko-sędziszowski
- 161 – miasto Rzeszów
- 95 – rzeszowski
- 56 – sanocki
- 50 – stalowowolski
- 29 – strzyżowski
- 9 – miasto Tarnobrzeg
- 23 – tarnobrzeski
 
W dniach 11, 13, 16, 20, 22 – 28 października br. zmarło 26 mieszkańców województwa podkarpackiego:
- 10 kobiet – z powiatu brzozowskiego (86), dębickiego (66, 65, 68), jasielskiego (52), niżańskiego (84), przeworskiego (43), sanockiego (86), strzyżowskiego (84) i z miasta Przemyśl (85),
- 16 mężczyzn – z powiatu brzozowskiego (75, 86), dębickiego (56, 85), jarosławskiego (63, 82), jasielskiego (87), kolbuszowskiego (74), krośnieńskiego (63), lubaczowskiego (80, 57, 90), rzeszowskiego (80), sanockiego (97), stalowowolskiego (88) i z miasta Rzeszów (91).
Mężczyzna z powiatu lubaczowskiego (80) nie miał chorób współistniejących.

Do tej pory koronawirusa w powiecie lubaczowskim potwierdzono u 291 osób, z czego 10 zmarło i 104 wyzdrowiało.

Na dzień dzisiejszy w powiecie lubaczowskim w kwarantannie jest 463 osób.

Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim (stan na 28.10)

Potwierdzone zakażenia: Liczba zgonów: Liczba ozdrowieńców: W kwarantannie
291 +45 10 +3 104 +6 463 -1

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Jan Miodek
+46 # Jan Miodek 2020-10-29 11:19
CZY LUDZIE PROTESTUJĄCY MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO, ŻE NARAŻAJĄ SIEBIE I SWOICH BLISKICH NA ZAKAŻENIE?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-5 # ja 2020-10-29 12:13
Ludzie mają świadomość, stąd właśnie ten protest.
Świat się nie kończy na pandemii, a PiSowi nie można pozwolić na swoje widzimisie przepychane w czasie pandemii. Za wybuch strajku odpowiada tylko i wyłącznie władza, która zamiast zając się aktualną sytuacją w kraju to próbuje przepchnąć między wierszami widzimisie prezesa Kaczyńskiego tj. 5 dla zwierząt a teraz temat niemalżę całkowitego zakazu aborcji. A ludzie protestujący? Mają prawo protestować i wyrażać swoje niezadowolenie. Na co mają czekać? Aż skończy się pandemia? Takie sprawy załatwia się albo od razu albo w ogóle. Dlatego jeszcze raz powtarzam, że za chaos w polsce odpowiada tylko i wyłącznie nasza nieudolna władza.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+16 # ja 2020-10-29 12:23
Na razie to wygląda tak jakby świat kończył się na zakazie aborcji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
0 # ja 2020-10-29 12:26
ponieważ...?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pi
+41 # Pi 2020-10-29 13:45
Cytuję ja:
Ludzie mają świadomość, stąd właśnie ten protest.
Świat się nie kończy na pandemii, a PiSowi nie można pozwolić na swoje widzimisie przepychane w czasie pandemii. Za wybuch strajku odpowiada tylko i wyłącznie władza, która zamiast zając się aktualną sytuacją w kraju to próbuje przepchnąć między wierszami widzimisie prezesa Kaczyńskiego tj. 5 dla zwierząt a teraz temat niemalżę całkowitego zakazu aborcji. A ludzie protestujący? Mają prawo protestować i wyrażać swoje niezadowolenie. Na co mają czekać? Aż skończy się pandemia? Takie sprawy załatwia się albo od razu albo w ogóle. Dlatego jeszcze raz powtarzam, że za chaos w polsce odpowiada tylko i wyłącznie nasza nieudolna władza.

POWIEDZ TO TYM LUDZIOM KTÓRZY LEŻĄ W SZPITALU POD RESPIRATOREM I WALCZĄ O ŻYCIE LUB RODZINOM TYCH KTÓRZY PRZEZ TAKICH CYMBAŁÓW STRACIŁY KOGOŚ BLISKIEGO W NASTĘPSTWIE ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. ŻYCZĘ CI DUŻO ZDROWIA , ALE GDY TOBIE ŚMIERĆ ZAJRZY GŁĘBOKO W OCZY LUB TWOIM RODZICOM ZOBACZYSZ CZY BYŁO WARTO BRAĆ UDZIAŁ W MASOWYCH ZGROMADZENIACH.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+18 # ja 2020-10-29 14:05
POWIEDZ TO TYM LUDZIOM KTÓRZY LEŻĄ W SZPITALU POD RESPIRATOREM I WALCZĄ O ŻYCIE LUB RODZINOM TYCH KTÓRZY PRZEZ TAKICH CYMBAŁÓW STRACIŁY KOGOŚ BLISKIEGO W NASTĘPSTWIE ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM. ŻYCZĘ CI DUŻO ZDROWIA , ALE GDY TOBIE ŚMIERĆ ZAJRZY GŁĘBOKO W OCZY LUB TWOIM RODZICOM ZOBACZYSZ CZY BYŁO WARTO BRAĆ UDZIAŁ W MASOWYCH ZGROMADZENIACH.

Spróbujmy odwrócić w drugą stronę to co pan/pani napisał.

Powiedz to tym kobietom, które zmuszone są do noszenia przez kilka miesięcy zdeformowanego ciała dziecka, które umrze niedługo po porodzie. Jaka to musi być krzywda psychiczna dla rodziców dziecka a dla matki dodatkowo krzywda fizyczna. Powiedz to tym matkom, które nie mają żadnego wsparcia bliskich i znajdą się w takiej sytuacji i nie mają żadnych perspektyw na swoje życie a co dopiero na dożywotnią opiekę nad niepełnosprawny m dzieckiem, które cierpi razem z nią.
Ja również życzę tobie i wszystkim innym dużo zdrowia, ale niech każdy spróbuje postawić się w sytuacji matki, którą lekarz informuje o zdeformowanym ciele dziecka w jej łonie i musi z tym ciężarem borykać sama... Wtedy może najdzie refleksja, że może jednak było warto wziąć udział
w proteście?


Wracając do tematu.
Oczywiście, że protesty mogą pogorszyć sytuację epidemiczną (co osobiście uważam za znikomy procent), oczywiste jest, że forma protestów też mogłaby być trochę inna. Ale... przede wszystkim podejście polityków do społeczeństwa powinno być zupełnie inne.

Co do tematu samej aborcji - oczywiście nic nie jest w pełni ani czarne ani białe, nie popieram aborcji bez żadnych granic. Ale apeluję do wszystkich o odrobinę wysiłku i poczytaniu czym są wady letalne. I myślę, że większość kobiet właśnie o takie prawa wyboru walczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rafa20
-8 # Rafa20 2020-10-29 14:36
trzeba rbrać udział bo nie długo polska zniknie z mapy swiata zostanie klet i kaczka wstydze sie za was polacy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-4 # n 2020-10-29 15:11
Cytuję Rafa20:
trzeba rbrać udział bo nie długo polska zniknie z mapy swiata zostanie klet i kaczka wstydze sie za was polacy

Z osobnikami o takim poziomie wykształcenia z pewnością zniknie,polaku przez małe p.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
-1 # lewak 2020-10-29 16:29
Przypisujesz Rafa20 niski poziom wykształcenia? A jaki jest średnio przeciętnie statystycznie poziom wykształcenia wyborców obecnie rządzącej Polską opcji w porównaniu z innymi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mama Aniołka
+13 # Mama Aniołka 2020-10-29 18:32
Trzy dni - możliwość przytulenia, potrzymania za rączkę, pożegnania się, chrztu. Możliwość poczucia przez Maleństwo, że jest kochane, że ktoś jest blisko. Uświadomienie sobie, że nic nie trwa wiecznie, że trzeba się cieszyć tym co mamy - pięknem przyrody, przyjaciółmi, rodziną. Tym, że przeżyłam dzień i mogłam doświadczyć wielu cudownych chwil - śpiew ptaków, deszcz, uśmiech. To, że nie ma wojny i bezpiecznie mogę położyć się spać, ze świadomością, że żadna bomba nie spadnie na mój dom, itp., itd. Mały człowiek i krótkie życie, ale życie.

Po drugie: każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, każdy ma prawo nie zgodzić się/zgodzić się z decyzją TK, każdy ma prawo do wiary lub jej braku, ale publiczne wulgaryzmy, agresja i dewastacja kościołów/pomni ków niestety moim zdaniem przekracza dobre maniery i budzi niesmak.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ppp
-1 # Ppp 2020-10-29 19:20
Niech by tak ktorys z protestujacych zaatakowal synagoge. Wiecie jaka by byla ostra kontra ze strony panstwa polozonego w Palestynie? skandal na caly swiat. Martwi mnie biernosc biskupow,lakoni czne komunikaty nic nie wnoszace
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
+2 # SiP 2020-10-30 08:45
Cytuję Mama Aniołka:
... agresja i dewastacja kościołów/pomników niestety moim zdaniem przekracza dobre maniery i budzi niesmak.


Z całym szacunkiem ale brak mi wiedzy o takich dewastacjach w powiecie. Jeśli czerpiesz ślepą narrację z TVP, to bardzo współczuję. Silnie propagowany podział właśnie przynosi owoce. Agresja rodzi agresję, u nas całkiem cywilizowaną. Wulgaryzmów nie popieram ale to wynik długotrwałego tłamszenia tych wszystkich absurdów przez partię rządzącą. Konsekwencje widoczne również u nas.
Przerywnik z powodu zadyszki.
Teraz na temat wiary.
Jestem osobą wierzącą i przed Bogiem odpowiem za swoje grzechy. Nikomu nic do nich.
Zaznaczę, że nie zabijam i daleko mi do tego. Chcę jednak zasygnalizować, że obok nas wierzących, żyją także osoby innych wyznań, ateiści, itd.
Jestem za wolnym wyborem zamiast bycia żywym inkubatorem, który po rozwiązaniu często jest na skraju psychicznej upadłości. Jeśli dostanie odpowiednią opiekę i wsparcie, to jest w stanie się podnieść. Trauma pozostaje do końca życia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rafa20
+6 # Rafa20 2020-10-29 12:50
Pan Sos.. na wybory korespondencyjn e wydał 70 mln następnie minister zdrowia pan Szumow... wydał 350 mln na respiratory i maseczki do dnia dzisiejszego ich nie ma ile można było dobrego zrobić kupić ale nikogo to nie obchodzi PIS chce tylko rządzić i kupił prawie cały naród za 500zł i 13 dla emerytów prostytutka w warszawie więcej kosztuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+5 # Refleksja 2020-10-29 18:00
Teraz kolej na uczestników ostatnich przemarszów, ale daliście się podejść politykom wszystkich opcji. Izolatoria będą pękały w szwach. Opamiętajcie się, czy na pogrzeby tez chcecie chodzić?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Paweł
+4 # Paweł 2020-10-29 18:23
Cytuję Jan Miodek:
CZY LUDZIE PROTESTUJĄCY MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO, ŻE NARAŻAJĄ SIEBIE I SWOICH BLISKICH NA ZAKAŻENIE?

Czy PiS musiał ogłaszać wyrok T. K. teraz w
Czasie pandemii mając świadomość że wywoła to niepokoje społeczne? To oni narazili Polaków , a teraż szczują jednych na drugich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+3 # Refleksja 2020-10-29 20:27
A ci co chodzą na protesty mają świadomość, że to jest niebezpieczne dla ich rodziców i dziadków! Każdy odpowiada za siebie. Macie rozum to korzystajcie, zamiast mówić PIS jest be, wy nie jesteście lepsi. Czy zapędy polityczne opozycji nie mają żadnych granic? W imię praw do zabijania chorych nienarodzonych dzieci narażacie zdrowie starszych i słabszych osób. Dwa razy jesteście gorsi i tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
+2 # SiP 2020-10-30 09:05
Cytuję Refleksja:
Teraz kolej na uczestników ostatnich przemarszów, ale daliście się podejść politykom wszystkich opcji. Izolatoria będą pękały w szwach. Opamiętajcie się, czy na pogrzeby tez chcecie chodzić?


Właśnie, to chodzenie na pogrzeby jest odpowiednie, natomiast na "spacery" fe.
Spokojni Ci (i ich rodziny), którzy nie chodzą na protesty. Są bezpieczni. Po co "inni" martwią się ludzi, których chcą wykończyć "swoimi" metodami.
Bądźcie spokojni, wykończymy się sami ale usta mamy i będziemy mieć otwarte mimo ustaw/rozporząd zeń koronawirusowych.
Partia rządząca haniebnymi ustawami pod przykrywką covid-19 chce wykończyć nas wszystkich, bo dług publiczny będziemy musieli spłacić RAZEM.
Wielu przedsiębiorców jest na skraju upadku a tu szykują się spore podwyżki. Pomoc dla przedsiębiorców ? Śmiechu warte.

Te wszystkie ustawy wywołujące wychodzenie rolników, kobiet, i innych grup społecznych na ulice, to jawny zamach na życie nas wszystkich. My tylko chcemy walczyć o nasze prawa. Zapewne w wielu sprawach się zgadzamy a pojedyncze różnice niech pozostaną polem do rzeczowej dyskusji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Refleksja
+2 # Refleksja 2020-10-29 20:33
za parę tygodni może nawet wywalczysz to prawo do aborcji( zresztą nie wiadomo czy będzie ci potrzebne), i co z tego jak możesz stracić swoich najbliższych z powodu epidemii, albo zabraknie miejsca w szpitalu dla ciebie. Czy wtedy będziesz dumny młody człowieku
z tego jak walczyłeś o śmierć!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
0 # AntyPiS 2020-10-29 20:50
PiS doprowadził społeczeństwo do ostateczności. A tą ostatecznością są te protesty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
obserwator
+1 # obserwator 2020-10-29 22:57
Za kilka tygodni wielu z tych protestujących będzie leżało pod respiratorami i walczyło o życie,wielu też umrze,i niech nikt mi nie wmawia że to wina Kaczyńskiego.Ka żdy człowiek ma umysł i wolę wyboru co chce zrobić.Jeśli chce ryzykować to jego business.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
+1 # SiP 2020-10-30 09:10
Cytuję obserwator:
Za kilka tygodni wielu z tych protestujących będzie leżało pod respiratorami i walczyło o życie,wielu też umrze,i niech nikt mi nie wmawia że to wina Kaczyńskiego.Każdy człowiek ma umysł i wolę wyboru co chce zrobić.Jeśli chce ryzykować to jego business.

Więc bądź spokojny drogi obserwatorze, zadbaj jedynie o te respiratory, które jeszcze nie dotarły za nasze grube miliony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
agatowo
+1 # agatowo 2020-10-29 21:46
Poszli po rozum do głowy. Odwołują protesty w Lubaczowie. Szkoda tylko, że narazili tyle osób na utratę zdrowia, a może i życia. Jednak lepiej późno niż wcale.

Cześć wam, niestety, odwołujemy Zlot Czarownic w związku z niesprzyjającą aurą. Krótko mówiąc: jesteście niesamowite – pokazałyście, że jest nas dużo i jesteśmy głośne. Teraz musimy o siebie zadbać : jak już pewnie wiecie, są kolejne pomysły na kary dla protestujacych, a przed wszystkim, cały czas rośnie liczba zachorowań na Covid. W tej sytuacji najlepiej będzie przerzucić się na działania rozproszone
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
fgh
-2 # fgh 2020-10-30 07:20
W kółko powtarzana ta sama mantra... Moim zdaniem nikogo nie narazili na utratę zdrowia ani życia. Ot taka gadanina - jedyny argument przeciw protestom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SiP
0 # SiP 2020-10-30 09:48
Cytuję agatowo:
Poszli po rozum do głowy. Odwołują protesty w Lubaczowie. Szkoda tylko, że narazili tyle osób na utratę zdrowia, a może i życia. Jednak lepiej późno niż wcale.

Cześć wam, niestety, odwołujemy Zlot Czarownic w związku z niesprzyjającą aurą. Krótko mówiąc: jesteście niesamowite – pokazałyście, że jest nas dużo i jesteśmy głośne. Teraz musimy o siebie zadbać : jak już pewnie wiecie, są kolejne pomysły na kary dla protestujacych, a przed wszystkim, cały czas rośnie liczba zachorowań na Covid. W tej sytuacji najlepiej będzie przerzucić się na działania rozproszone

Narazili zdrowie jedynie tych, którzy chcą walczyć o wolność wyboru. Dyskryminacja, to na wschodzie. Czy musimy się zniżać do poziomu tego co na Białorusi? Wystarczy nauczyć się rozmawiać, a może na to już za późno?
Ponadto, wszyscy zagrożeni zostali nagrani lub sfotografowani (zrobili to sami). Wystarczy trzymać się od nich z daleka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
wirtualny
+2 # wirtualny 2020-10-30 07:14
"Jeśli Polska nie zginęła, my ją dobijemy. Czego obca moc nie wzięła, sami rozdrapiemy. Nie będzie obcy pluł nam w twarz. Sami se naplujemy" – śpiewa Marek Koterski z rodziną na płycie "7 uczuć", która idealnie wpisuje się w to, co dzieje się dziś w Polsce.

NIC DODAĆ NIC UJĄĆ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |