Szpital MSWiA w Rzeszowie szpitalem tymczasowym w regionie

fot. rzeszow.uw.gov.pl
fot. rzeszow.uw.gov.pl

fot. rzeszow.uw.gov.pl

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart poinformowała w środę, że nowy budynek szpitala MSWiA w Rzeszowie będzie pełnił rolę szpitala tymczasowego w regionie. W placówce powstanie docelowo 160 łóżek, w tym 40 respiratorowych – podała na konferencji prasowej.

Wojewoda powiedziała, że minister zdrowia wydał już decyzję, na podstawie której powstanie szpital tymczasowy dla pacjentów z COVID-19 na Podkarpaciu.

"Szpital ten zostanie utworzony pod patronatem szpitala MSWiA w Rzeszowie. Docelowo w nowo wybudowanym skrzydle szpitala MSWiA powstanie baza 160 łóżek, w tym 40 łóżek respiratorowych” – podkreśliła.

Leniart zaznaczyła, że szpital powstanie zgodnie z przygotowanym harmonogramem.

"By skutecznie wykorzystać tę nową bazę łóżkową niezwykle ważne jest to, byśmy mieli zabezpieczony personel. Dlatego ponawiam swój gorący apel skierowany do lekarzy, pielęgniarek i personelu średniego o to, by zgłaszać się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego" – powiedziała.

W urzędzie stworzono zostanie baza osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym.

Wojewoda dodała, że do pracy w tymczasowej placówce poszukiwane są nawet osoby bez doświadczenia. „Wystarczy, że takie osoby chcą nabywać doświadczenie w opiece nad chorymi na COVID-19. Żadnych ram liczbowych nie ma, wszyscy chętni, którzy będą chcieli pracować w nowotworzonym szpitalu są proszeni o kontakt z nami. Na pewno wszystkie te oferty rozpatrzymy pozytywnie” - podkreśliła Leniart.

Obecny na konferencji dyr. szpitala MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski podkreślił, że prace przy wyposażeniu szpitala tymczasowego już się rozpoczęły.

"Chodzi przede wszystkim o zgromadzenie odpowiedniego sprzętu i zgodnie z decyzją ministra zdrowia mamy na to czas do 26 listopada br. Mogą być różne komplikacje, bo w dostawach sprzętu mogą być przecież zakłócenia. Miejmy nadzieję, że z zadania tego wywiążemy się w terminie” – powiedział Widomski.

Dyr. zaznaczył, że w placówce, w „starym budynku” będzie też dodatkowe 20 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym jedno wyposażone w respirator.

Szpital tymczasowy będzie utworzony w nowym, czterokondygnacyjnym budynku. Łóżka dla chorych na COVID-19 będą znajdować się na pierwszych trzech piętrach.

Jak podkreślił Widomski, budynek jest już oddany do użytku, wszystkie instalacje, w tym do tlenoterapii są gotowe.

Z informacji, które podał rzecznik prasowy wojewody Michał Mielniczuk wynika, że w regionie w środę jest 1166 łóżek dla chorych na COVID-19, zajętych jest 702. Natomiast na 82 respiratory przeznaczone dla tych pacjentów zajętych było w środę 65.

Z danych podkarpackiego sanepidu wynika, że w ostatniej doby na Podkarpaciu potwierdzono 1039 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Najwięcej w Rzeszowie – 100 osób, i powiatach: sanockim – 97 przypadków, łańcuckim – 86 i w dębickim – 76 zachorowań. 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.