Ile mandatów wystawili lubaczowscy policjanci za brak maseczek?

Zdjęcie ilustracyjne fot. pexels.com
Zdjęcie ilustracyjne fot. pexels.com

Zdjęcie ilustracyjne fot. pexels.com

Od 10 października w całym kraju jest obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej. Sprawdziliśmy ile mandatów wystawili policjanci za niezakrywanie i nosa.

Od 10 października w związku z wejściem w życie zasad z tzw. żółtej strefy w całym kraju, policja wzmorzyła kontrolę obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Takie działania podjęła także policja w powiecie lubaczowskim.

Pomimo wielu apeli nie tylko władz, ale również policjantów część osób nie stosuje się do obowiązku. Świadczą o tym dane policji, według których od 10 października do 27 października policjanci z powiatu lubaczowskiego wystawili 84 mandaty, zastosowali 42 pouczenia i skierowali 11 wniosków do sądu u ukaranie.

Warto wspomnieć, że wysokość kary za brak maseczki wynosi do 500 złotych. Kwota mandatu jest zależna od oceny sytuacji przez policjanta.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Jerry
+9 # Jerry 2020-10-29 12:37
"Warto wspomnieć, że wysokość kary za brak maseczki wynosi do 500 złotych. Kwota mandatu jest zależna od oceny sytuacji przez policjanta."

Warto wspomnieć, że mandaty za brak maseczki nakładane przez Policję, są przez sądy masowo odrzucane ze względu na brak podstawy prawnej do nałożenia kary. Bo wbrew temu, co wypisuje nasz szanowny pan redaktor, wielbiciej partii rządzącej, "obowiązek" istnieje tylko w głowach PiSowców i na Twitterze Matiego Morawieckiego.

I żeby ktoś źle nie zrozumiał, ponownie, wbrew temu co szanowna partia rządząca głosi, że maseczki raz są przydatne, raz nie są, raz chronią, a raz nie, w zależności od tego jak akurat PiSowi na rękę i co akurat ślina na język im przyniesie, maseczki są ważne i dla bezpieczeństwa swojego i bliskich nosić je wypada. Zupełnie inna sprawa natomiast, to nieudolność i niekompetencja tego rządu, który nawet tak prostej rzeczy nie potrafił zgodnie z literą prawa uchwalić przez pół roku, by obowiązek miał faktyczną moc prawną, a nie jedynie formę zalecenia z Twittera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.