W podkarpackich szpitalach jest 874 łóżek covidowych; zajętych ponad 600

Wojewoda Ewa Leniart fot. rzeszow.uw.gov.pl
Wojewoda Ewa Leniart fot. rzeszow.uw.gov.pl

Wojewoda Ewa Leniart fot. rzeszow.uw.gov.pl

W podkarpackich szpitalach jest 874 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem COVID-19 i dla tych, którzy mają już potwierdzone zakażenie. Zajętych jest 612 z nich – podała w czwartek wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Dodała, że w regionie jest też 44 respiratory dla osób z koronawirusem. „Z czego zajętych jest obecnie 36” – powiedziała Leniart.

Na czwartkowej konferencji prasowej wojewoda zapowiedziała również, że trzy szpitale powiatowe - w Sanoku, Dębicy i Jarosławiu będą przeznaczone tylko dla pacjentów z COVID-19. Do tej pory takim szpitalem była tylko placówka w Łańcucie.

Jak wynika z czwartkowego komunikatu Sanepidu, na Podkarpaciu odnotowano 777 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Wyzdrowiało natomiast ponad 320 osób. Sanepid podał, że w dniu 9 października i w dniach 18–21 października br. zmarło 10 mieszkańców województwa podkarpackiego.

W sumie od początku pandemii na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 433 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, z tej liczby 4 988 osób wyzdrowiało/zwolniono z izolacji. Odnotowano 285 zgonów. 

Źródło: PAP

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: