PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Szybsze luzowanie obostrzeń. Rząd zmienia plany

Od 21 maja będą mogły działać w reżimie sanitarnym i przy 50 proc. obłożeniu instytucje kultury: kina teatry czy filharmonie, a od 28 maja siłownie, kluby fitness i solaria - poinformowano w środę na stronie internetowej rządu.

Czytaj więcej...

Na rządowych stronach jest opcja sprawdzenia liczby wolnych terminów szczepień w powiatach

Od wtorku na rządowych stronach można sprawdzić, ile jest wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w poszczególnych powiatach. Dane dostępne są w perspektywie kolejnych siedmiu i 30 dni.

Czytaj więcej...

Urzędy nadal z obostrzeniami


Do 5 czerwca przedłużyło zalecenie pracy zdalnej w urzędach administracji publicznej. Urzędy mogą również ograniczać swoją pracę i wykonywać tylko zadania niezbędne.

Czytaj więcej...

Będą paszporty szczepionkowe? Jest decyzja Parlamentu Europejskiego

Zdjęcie ilustracyjne fot. ccnull.de

Parlament Europejski w głosowaniu poparł wydawanie certyfikatów szczepionkowych w UE. Europosłowie chcą, aby zaświadczenia potwierdzającego prawo do swobodnego przemieszczania się w Europie podczas pandemii, obowiązywały nie dłużej niż 12 miesięcy.

Czytaj więcej...

Rząd luzuje obostrzenia. Lista zmian i szczegółowy plan

fot. Krystian Maj/KPRM

Dziś podczas wspólnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan luzowania obostrzeń.

Czytaj więcej...

Od 15 maja zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu

Zdjęcie ilustracyjne fot. pexels.com

Od 15 maja będziemy proponowali zniesienie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu przy zachowaniu dystansu 1,5 metra - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Otwieramy też gastronomię zewnętrzną oraz teatry, kina na świeżym powietrzu z obłożeniem do 50 proc. - dodał.

Czytaj więcej...

Od 26 kwietnia złagodzenie obostrzeń na Podkarpaciu

Od 26 kwietnia rząd luzuje obostrzenia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Ponownie zostaną tam otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne. Oprócz tego dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przejdą na nauczanie hybrydowe. 

Czytaj więcej...

Szef MZ: być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel z limitem osób

fot. pxhere.com

Być może w maju przywrócona zostanie możliwość organizacji wesel, w ograniczonym zakresie, z limitem na początek w okolicach 25 osób - stwierdził we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Czytaj więcej...

Od 10 maja każdy dorosły obywatel będzie mógł zapisać się na szczepienie?

Chcemy, aby do 10 maja każdy dorosły obywatel mógł otrzymać e-skierowanie i aby od tego dnia mógł zapisać się na szczepienie przeciw Covid-19 - powiedział w poniedziałek w punkcie szczepień w Legnicy premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj więcej...

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.