Wiadomo, które drogi czeka przebudowa

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

W 2016 roku w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej zostaną wyremontowane drogi w gminie Horyniec Zdrój oraz w Lubaczowie.

W wyniku ogłoszonego naboru do siedziby Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wpłynęły 103 wnioski o dofinansowanie na drogi gminne i powiatowe. Łączna wartość projektów wynosiła prawie 200 mln zł, jednak limit środków przyznanych na województwo podkarpackie wynosi w tym roku 50 mln zł dlatego też nie wszystkie projekty uda się zrealizować.

Do dofinansowania zakwalifikowano 70 dróg gminnych. Pieniędzy wystarczy jednak jedynie na 24 projekty i ostatnie miejsce które może liczyć na środki zajął projekt miasta Lubaczowa. Miasto za 2 mln złotych zamierza przebudować ulicę Techniczną. Tamtejszy urząd na to zadanie dostanie prawie 300 tys. zł dofinansowania.

Na pomoc województwa może liczyć także gmina Horyniec Zdrój, której wniosek ostatecznie zajął 9 miejsce. Włodarze Horyńca dostaną pomoc finansową w wysokości 400 tysięcy złotych na remont dróg na osiedlu Dąbrowskiego w Horyńcu oraz ulic: Legionów, Cypriana Godebskiego, Józefa Wybickiego i Gen. Karola Kniaziewicza. Całkowita wartość projektu wynosi 800 tys. złotych.

Rozpoczęcie procedury przetargowej dla projektów z pierwszej listy zakwalifikowanych wniosków o dofinansowanie zadań musi nastąpić do dnia 31 marca 2016 r.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: