Marszałek województwa zapowiada budowę obwodnic Lubaczowa, Oleszyc i Cieszanowa

fot. wikipedia.org
fot. wikipedia.org

fot. wikipedia.org

Podczas czwartkowej konferencji marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl przedstawił plany inwestycyjne na 2015 rok. Jak wynika z zapowiedzi marszałka jeszcze w tym roku zostaną ogłoszone przetargi związane z budową obwodnic Oleszyc, Cieszanowa oraz Lubaczowa.

Istnieje duża szansa, że w ciągu najbliższych kilku lat rozpoczną się ważne inwestycje drogowe w powiecie. Władysław Ortyl poinformował, że samorząd województwa planuje wybudować obwodnice Oleszyc, Cieszanowa oraz Lubaczowa. Marszałek województwa tłumaczył, że budowa tych obwodnic ma na celu usprawnić dojazd do przejścia granicznego w Budomierzu.

Mieszkańcy osiedla Mazury nie chcą obwodnicy

O obwodnicy Lubaczowa było głośno. Przebieg drogi obwodowej o długości ponad 3 kilometrów wzbudza wiele kontrowersji, ponieważ według planów obwodnica ma przebiegać pomiędzy domami. Na taki stan rzeczy nie zgadzają się mieszkańcy osiedla Mazury w Lubaczowie, który od kilku lat apelują, aby drogę wybudować w innym miejscu. Pomimo protestów, Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich stawia na swoim argumentując, że obwodnica w tym miejscu jest najlepszym rozwiązaniem. Obie strony nie mogę dojść do porozumienia i na razie nie wiadomo, w którym miejscu powstanie planowana obwodnica Lubaczowa.

http://zlubaczowa.pl/images/691.jpg

Warianty budowy obwodnicy Lubaczowa. (kliknij aby powiększyć)

Sprawa obwodnicy w Oleszycach rozwojowa

O planach budowy obwodnicy Oleszyc mieszkańcy wiedzą już od kilku lat. Jednakże nikt nie spodziewał się, że są to realne zamiary. Co ciekawe przygotowano warianty budowy drogi obwodowej tej miejscowości. Na razie rządzący zastanawiają się nad trzema wariantami. Odbyły się nawet konsultacje społeczne w tej sprawie. Wkrótce osoby odpowiedzialne będą musiały zdecydować się w którym miejscu budować obwodnicę, choć niewykluczone że decyzja została już podjęta.

http://zlubaczowa.pl/images/news/obwodnica.jpg

Cieszanów także przygotowuje się na inwestycję

W gminie Cieszanów także znane były plany budowy obwodnicy. W 2013 roku gmina przygotowała specjalny plan zagospodarowania przestrzennego na rzecz obwodnicy. Z tym dokumentem można zapoznać się tutaj.

Pierwsze oficjalne kroki w sprawie budowy trzech obwodnic w naszym powiecie mają zostać podjęte jeszcze w tym roku. Jak zapowiedział Władysław Ortyl, w 2015 roku zostaną ogłoszone pierwsze przetargi. Na razie prawdopodobnie będą one dotyczyły jedynie dokumentacji technicznej, dopiero później będą poszukiwani wykonawcy. Drogi te mają zostać wybudowane i oddane do użytki do 2020 roku. Inwestycja ma kosztować prawie 60 milionów złotych.

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: