W Horyńcu zapowiadają nowe inwestycje

Remont przedszkola, docieplenie budynku Urzędu Gminy w Horyńcu – Zdroju, przebudowa drogi do Nowin Horynieckich – to tylko część inwestycji, które mają zostać zrealizowane na terenie gminy Horyniec – Zdrój w 2015 roku.

W ubiegłym tygodniu podpisana została umowa dofinansowania na termomodernizację budynków użyteczności publicznej. Projekt zakłada poprawę efektywności energetycznej czterech budynków na terenie gminy Horyniec-Zdrój:

1. Budynek przedszkola: wymiana dachu, wymiana centralnego ogrzewania, docieplenie ścian, osuszenie fundamentów wraz z ich zabezpieczeniem przed wilgocią.

2. Budynek SP w Werchracie: wymiana centralnego ogrzewania, wymiana elewacji zewnętrznej, wymiana stolarki okiennej.

3. Budynek Urzędu Gminy: wymiana centralnego ogrzewania, docieplenie ścian.

4. Budynek SP Horyniec-Zdrój, docieplenie stropodachu.

Wszystkie obiekty od nowego roku będą ogrzewane olejowo, a docelowo gazem. Wartość projektu to 1,6 mln złotych, a dofinansowanie sięga 80% wartości inwestycji. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec 2015 roku. Zgodnie z wyliczeniami inwestycja ta powinna się zwrócić w ciągu 5 lat. - czytamy na stronie horyniec-zdroj.pl.

W tym tygodniu pojawiła się wstępna lista rankingowa Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, gdzie Gmina aplikowała o środki na przebudowę drogi do Nowin Horynieckich. W chwili obecnej wniosek znajduje się na 17 miejscu co oznacza, że w pierwszej połowie roku 2015 droga zostanie odnowiona wraz z chodnikiem na ul. Myśliwskiej do końca zabudowań. Całość inwestycji zamyka się kwotą ponad 2,2 mln złotych, a dofinansowanie w kwocie 75% pochodzi z Urzędu Wojewódzkiego oraz Powiatu. - informuje Urząd Gminy w Horyńcu

Również w tym tygodniu Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego departament PROW przesłał do Gminy zaproszenie na podpisanie umowy dofinansowania na inwestycję budowy kanalizacji sanitarnej wraz z oczyszczalnią oraz wodociągiem w miejscowościach Werchrata oraz Prusie. Kwota inwestycji to 3,8 mln złotych a 75% tej kwoty pochodzić będzie z dofinansowania unijnego. Planowany termin realizacji inwestycji to rok 2015. Dzięki tej inwestycji gmina Horyniec-Zdrój zostanie skanalizowana w ponad 80%.

Źródło/fot: horyniec-zdroj.pl

{flike}

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Znawca
0 # Znawca 2014-11-03 00:50
News sponsorowany przez obecnego Wójta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pytanie
0 # pytanie 2014-11-03 19:09
Ja również chciałbym wiedzieć kto konkretnie zapowiada te zmiany.Zauważył em że wszyscy kandydaci na urząd wójta zapowiadają jakieś zmiany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.