Leśnicy będą współpracować z policją

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów

fot. KWP Rzeszów

Leśnicy oraz policjanci z Podkarpacia będą razem współpracować, aby jeszcze skuteczniej zwalczać przestępstwa oraz wykroczenia na gruntach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Stosowne porozumienie w tej sprawie podpisali Insp. Dariusz Matusiak, komendant wojewódzki Policji w Rzeszowie i Marek Marecki, dyrektor RDLP w Krośnie.

Jak mówi dyrektor RDLP w Krośnie Marek Marecki deklaracja precyzuje zasady współdziałania jednostek LP, zwłaszcza Straży Leśnej z Policją w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz przestępstw i wykroczeń na terenie lasów.

Obejmuje również zapisy w sprawie utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego na gruntach leśnych oraz ochrony mienia zarządzanego przez Lasy Państwowe i współpracy przy zwalczaniu przypadków kłusownictwa. - dodaje dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.

Współpraca będzie opierać się w szczególności na udzielaniu pomocy w realizacji czynności służbowych, prowadzeniu wspólnych działań, wymianie informacji, jak również na organizowaniu i przeprowadzaniu wspólnych szkoleń.

Leśnicy zobowiązali się też do udostępniania Policji danych z monitoringu wizyjnego w lasach w sytuacjach uzasadnionego podejrzenia popełnienia przestępstwa, jak również do przewodnictwa w przypadku prowadzonego przez Policję dochodzenia czy poszukiwań na terenach leśnych.

RAM, RDLP w Krośnie, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Stryj
+10 # Stryj 2021-12-08 20:51
Nie wiedziałem że teraz żeby współpracowac z policja trzeba podpisywać jakieś porozumienia. Ale dobra ok.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.