50 lat małżeństwa za nimi. Złote gody w gminie Lubaczów

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

W Gminie Lubaczów 17 par obchodziło jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego. Małżonkowie, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt lat w czwartek (23.09) zostali uhonorowani medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw z terenu gminy Lubaczów. Prawdziwe, zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe problemy i bolączki, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję oraz wzajemny szacunek. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą w intencji Jubilatów odprawił ks. Andrzej Stopyra – Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego. Dalszą cześć uroczystości poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Pani Marta Tabaczek. Uroczystego aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, w asyście Przewodniczące Rady Gminy Lubaczów Romana Cozaca oraz radnych i sołtysów z poszczególnych miejscowości. Wójt, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował życzenia i gratulacje a także słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło również tortu ufundowanego przez radnych i sołtysów oraz symbolicznego toastu. Oprawę artystyczną zapewnił Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka”, który swoim występem bardzo wzruszył Jubilatów i skłonił do wspólnego śpiewania. - informuje Urząd Gminy Lubaczów

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odznaczeni zostali Państwo:

 1. Helena i Mieczysław Antosz z Młodowa
 2. Helena i Marian Babik z Opaki
 3. Maria i Franciszek Broź z Lisich Jam
 4. Cecylia i Czesław Czucha z Opaki
 5. Irena i Wacław Dmytryk z Młodowa
 6. Ludwika i Paweł Ilniccy z Krowicy Samej
 7. Krystyna i Wojciech Kornaga z Dąbrowy
 8. Maria i Edward Kuchciak z Krowicy Lasowej
 9. Maria i Józef Lasowy z Krowicy Samej
 10. Stefania i Franciszek Oleszyccy ze Szczutkowa
 11. Teresa i Władysław Pałys z Baszni Dolnej
 12. Zofia i Czesław Szczybyło z Lisich Jam
 13. Janina i Józef Świstak z Lisich Jam
 14. Helena i Jan Terech z Borowej Góry
 15. Helena i Jan Trojnar z Baszni Dolnej
 16. Eugenia i Edward Truchan z Budomierza
 17. Janina i Eugeniusz Trynieccy z Baszni Dolnej

Niestety, nie wszystkie odznaczone przez Prezydenta pary mogły uczestniczyć w tegorocznym spotkaniu. Stan zdrowia, bądź inne powody nie pozwoliły wszystkim na przybycie.

Wszystkim parom, które zostały odznaczone, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości na kolejne, wspólne lata.

Zdjęcia: gminalubaczow.pl

IMG_2523-1.jpgIMG_2528.jpgIMG_2555-1.jpgIMG_2588.jpgIMG_2611.jpgIMG_2613-1.jpgIMG_2620-1.jpgIMG_2632-1.jpgIMG_2635-1.jpgIMG_2648.jpgIMG_2662.jpgIMG_2666.jpgIMG_2676.jpgIMG_2693.jpgIMG_2700.jpgIMG_2716.jpgIMG_2723.jpgIMG_2734.jpg

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+5 # Dmw 2021-09-25 20:36
Cholera,jak to można z jedną baba tyle lat wytrzymać ? Gratulacje za samozaparcie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.