Stypendia dla uczniów. Najzdolniejsi mogą dostać nawet 7 tys. złotych

Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie wzięła udział w Konkursie „Dyplom z Marzeń” i została włączona do Programu Stypendiów Pomostowych. Dzięki temu najzdolniejsi uczniowie mogą otrzymać nawet 7 tys. zł na I rok studiów.

Program Stypendiów Pomostowych jest jednym z największych pozarządowych programów stypendialnych w Polsce, w ramach którego studenci pochodzący ze wsi i małych miejscowości, z niezamożnych rodzin mogą otrzymać stypendium na I rok studiów oraz wsparcie finansowe w dalszych latach edukacji akademickiej. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu szerokiego grona Partnerów, w którego skład wchodzą: Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności, Narodowy Bank Polski, Fundacja Wspomagania Wsi oraz koalicja pozarządowych organizacji lokalnych, wśród których od tego roku znalazła się również Fundacja Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Realizatorem Programu jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Stypendium w roku akademickim 2021/2022 wynosić będzie 7 000 zł, aby je utrzymać maturzysta musi:

- ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w 2021 r.,

- osiągnąć dobre wyniki w nauce, tzn. min. 100 punktów na maturze (liczbę punktów oblicz sam stosując następujący algorytm http://www.stypendia-pomostowe.pl/stypendia-i-staze-krajowe/stypendia-na-i-rok/algorytm/(Link do innej strony)

- zostać przyjęty na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych,

-  pochodzić z rodziny, której dochód na osobę nie przekracza 1.960,00 zł. brutto wyliczony z czerwca 2021 r. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z tą niepełnosprawnością,

-  mieszkać na terenie powiatu lubaczowskiego (dokument potwierdzający co najmniej 2-letnie zameldowanie)

Należy także posiadać rekomendację naszej Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie. Wnioski o taką rekomendację należy składać do 30 lipca 2021 r. w siedzibie Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie: ul. Rynek 28, 37-600 Lubaczów.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Fundacji Banku Spółdzielczego w Lubaczowie.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.