ZUS informuje: Od 1 lipca wnioski na 300+ tylko elektronicznie


Od 1 lipca br. Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął obsługę rządowego programu „Dobry start” (tzw. 300+). Wnioski można składać tylko drogą elektroniczną.

Z początkiem lipca wnioski na tzw. 300+ można składać tylko elektronicznie: na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,  przez bankowość elektroniczną oraz na portalu empatia.mpops.gov.pl.

Wypłata świadczeń będzie następować wyłącznie na wskazane przez wnioskodawcę konto bankowe.

Zależy nam na dotarciu z informacją do wszystkich beneficjentów świadczenia 300+, a zwłaszcza do tych, którzy do tej pory wnioski składali w formie papierowej, aby dobrze przygotowali się do wprowadzanych zmian. W celu ułatwienia mieszkańcom regionu sprawną obsługę wniosków dot. świadczenia 300+, odbędzie się na terenie urzędu dyżur pracowników ZUS w formie mobilnego punku informacyjnego. Chcemy w ten sposób pomóc, zwłaszcza osobom wykluczonym cyfrowo, przejść przez elektroniczny proces składania wniosków. - informuje Kierownik BT ZUS w Lubaczowie Irena Kopciuch

Pracownicy ZUS będą dostępni dla Państwa:
- 7 lipca w godz. 8:00 -11:00 LUBACZÓW - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubaczowie ul. Rynek 2/3 (nad apteką sekcja świadczeń rodzinnych)

W czasie takiego spotkania eksperci założą osobom zainteresowanym konto na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, co ułatwi obsługę wniosku o świadczenie, a także przekażą instruktaż na temat warunków ubiegania się o świadczenie 300+ oraz pomogą wypełnić wniosek.

Podczas wizyty u ekspertów ZUS należy mieć ze sobą dowód osobisty, telefon (konieczne do weryfikacji), numer rachunku bankowego (jeśli chcesz złożyć wniosek),, adres e-mail.

Osobą odpowiedzialną za koordynację działań w zakresie Programu „Dobry start”, ze strony BT ZUS w Lubaczowie jest Pani Irena Kopciuch tel. 502009749

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.