Policjanci wraz ze strażakami odwiedzili obóz harcerski

fot. KPP Lubaczów
fot. KPP Lubaczów

fot. KPP Lubaczów

W ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” lubaczowscy policjanci podejmują szereg działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas trwających wakacji. Wczoraj funkcjonariusze wspólnie ze strażakami, odwiedzili harcerzy wypoczywających na obozie w Pizunach.

Wczoraj lubaczowscy policjanci, sierż. szt. Anna Hanus-Witko, asp. Andrzej Rozner i asp. Dariusz Szawara wraz ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, odwiedzili obóz harcerski w Pizunach. Wypoczywają tam dzieci i młodzież w wieku od 11 do 18 lat. Funkcjonariusze sprawdzali ogóle warunki bezpieczeństwa, a także rozmawiali z obozowiczami o zagrożeniach, na jakie mogą być narażeni podczas letniego wypoczynku.

Spotkanie było okazją do przypomnienia m.in. zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, poruszania się po drodze, a także zagrożeń czyhających na młodych ludzi w Internecie. Nie lada atrakcją była dla wszystkich symulacja ewakuacji na wypadek pożaru w obozowisku.

Takie spotkania, to również dobra okazja do rozmów o odpowiedzialności prawnej nieletnich, a także o szkodliwości spożywania alkoholu i zażywania środków odurzających. Aby uzmysłowić negatywne działania używek na organizm, dzieci mogły założyć alkogoogle.

Zdjęcia: KPP Lubaczów

303-225862.jpg303-225865.jpg303-225866.jpg303-225867.jpg303-225869.jpg

Źródło: KPP Lubaczów

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.
Secured & Audited by: Security Audit Systems

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: