Ćwiczenia RENEGADE-SAREX 21. Zawyją syreny alarmowe


W czwartek 20 maja w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia pk. „RENEGADE/SAREX 21", zostanie przeprowadzona na terenie województwa głośna próba uruchomienia systemów alarmowych.

Tematem przewodnim ćwiczenia, organizowanego przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych, będzie weryfikacja skuteczności i doskonalenie procedur ostrzegania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

W trakcie próby, między godz. 8.00 – 11.00, zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe:

1) akustyczny sygnał alarmowy: „ogłoszenie alarmu" – modulowany dźwięk syreny w okresie trzech minut;

2) akustyczny sygnał alarmowy: „odwołanie alarmu" – ciągły dźwięk syreny w okresie trzech minut.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Obywatels
-4 # Obywatels 2021-05-18 08:13
Polecam poczytać o trochę innych ćwiczeniachXD

google.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obywatels
-4 # Obywatels 2021-05-18 08:13
Polecam poczytać o trochę innych ćwiczeniachXD

google.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+6 # Ból większy niż twój 2021-05-18 08:39
Już niedługo zawyje klasa średnia w ramach ogólnokrajowego nowego nieładu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+12 # Ból większy niż twój 2021-05-18 09:26
Suski o Polskim Ładzie PiS: To nie propozycja dla tych, którzy mają dziewięć mieszkań

Ciekawe co ma to Obajtek :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
emi
+9 # emi 2021-05-18 09:10
Oj zawyje jak jej składka zdrowotna wzrośnie i jak nie będzie można jej odliczyć. To tak na prawdę kolejny krok do demontażu i niszczenia polskiej gospodarki. Oczywiście milion plus musi być, z czegoś w końcu trzeba utrzymać rzeszę bezrobotnych za to dzieciatych wyborców.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-22 # polak2010 2021-05-18 09:37
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+15 # Ból większy niż twój 2021-05-18 09:45
Mówisz o swoich kumplach, fanatykach PiSuarów? W sumie masz rację, to dobry pomysł, aby ich ostrzec, aby nie wpadli w szał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ela
-12 # ela 2021-05-18 11:17
w szał wpadają wszyscy zwolennicy PO, niestety dalej okazało się , ze niczego dobrego dla Polaków nie są w stanie wymyślić, nauczyli się tylko podstawiać nogę rządzącym , a i to słabo im wychodzi, chyba strzelili sobie w kolano z tym głosowaniem z funduszem odbudowy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+6 # Ból większy niż twój 2021-05-18 13:05
Elżuniu, czy brałaś dziś leki? A czy wszystkie?

Nie wiem o jakim szale mówisz wśród zwolenników PO, ale gdybyś była łaskawa uargumentować swoje brednie, bylibyśmy ci wdzięczni. Zaznaczę jeszcze, że nigdy nie głosowałem na PO, nigdy nie byłem ich zwolennikiem i zachęcam cię do rozejrzenia się nieco szerzej, bo KO to nie jest cała opozycja.

W jaki sposób PO może podstawiać nogę rządzącym? Przecież PiS z ZP mają zdecydowaną większość w Sejmie.

Nie wiem czy cię poinformowali Złotko, ale wspomniany przez ciebie fundusz odbudowy to nic innego jak kredyt na niezbyt sprzyjających warunkach. Gdyby termin "kredyt" był ci obcy, to spieszę z informacją, że to synonim (wyraz równoważny) słowa "pożyczka".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2021-05-18 10:57
Cytuję polak2010:
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.


A już myślałem, że będziesz ćwiczył wycie jak syrena kiedy PiS padnie :lol: Ale to będzie amok jak ludzie uzależnieni jak Ty od PiS i tego co robi zostaną w ręką w nocniku :lol: Już Twój łaskawy PiS co się tak chwalił obniżeniem wieku emerytalnego zobaczył, że to było złe posunięcie i myśli coraz bardziej o powrocie do systemu 67 lat. Taki super ten Twój PiS. A tak na PSL za to najeżdżał i robił z tego podstawę swojej kampanii w 2015 roku. Do tego PiS był głuchy na płacz przedsiębiorców , którzy cały ten system utrzymują poprzez ZUS-y. To co zaproponowali to rzeczywiście nowy ład w którym jest jeszcze więcej burdelu i kumoterstwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+11 # Ciekawy 2021-05-18 12:06
Cytuję polak2010:
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.

Jeśli innych nazywasz Lemingami to ty kim jesteś, wsza? Hiena? Truteń? Pantofelek? Małpa? Świnia? Kleszcz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ból większy niż twój
+9 # Ból większy niż twój 2021-05-18 13:58
Pisuarem ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+9 # Rydzyk 2021-05-18 15:25
Cytuję polak2010:
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.

Do szkoły tumanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+11 # Polak2010@ 2021-05-18 17:10
Cytuję polak2010:
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.


useful idiot- A TY KIM JESTEŚ NIEPOŻYTECZNY IDIOTO !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+7 # polak2010* 2021-05-18 17:22
Cytuję polak2010:
Proponował bym poinformować osobiście każdego Leminga z ang.(useful idiot) o planowanym alarmie.
Nawet stworzyć spec komisję do tego celu gdyż typowy Leming może się wystraszyć i zacząć biec w bliżej nie określonym bezcelowym kierunku(tzw. amok) a to może być zachowanie bardzo niebezpieczne dla otoczenia.


Takie zachowanie, takie pisanie to tylko moze być u postkomucha, dlatego tak mu mila jest PRL-bis , "Każdemu, kto podniesie rękę przeciw władzy, władza tą rękę odrąbie".
Wladza ludowa dala dziadkom ziemię, synowi "czy sie stoi, czy sie lezy...." a wnuczuś (malo inteligentny) żyje z plusów, ktore mu państwo PiS dalo - dalo z naszych podatków!)
Mozesz trollowac dalej komuszy smieciu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-16 # polak2010 2021-05-18 14:06
Ale najlepsze jest to, że ta totalna opozycja która się rozpada powtarza, że PiS kradnie im pomysły hahahaha :lol: :-) :D
Normalnie boki zrywać
A wystarczyło tylko nie kraść i można było coś dla kraju zrobić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+7 # AntyPiS 2021-05-18 14:26
Cytuję polak2010:
Ale najlepsze jest to, że ta totalna opozycja która się rozpada powtarza, że PiS kradnie im pomysły hahahaha :lol: :-) :D
Normalnie boki zrywać
A wystarczyło tylko nie kraść i można było coś dla kraju zrobić.


To cwaniaku powuedz mi kto pierwszy ruszył sprawę Emerytury bez podatku? PSL czy PiS. PSL a PiS po dobrym przyjęciu przez społeczeństwo sobie wziął i przedstawia jako swoje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-11 # buhahaha 2021-05-18 14:53
Gdzie masz dzięciole emeryturę bez podatku w tym pisowskim programie ? buhahahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+4 # lewak 2021-05-18 18:19
Trochę nie wprost i nie dla wszystkich, ale jakby jest emerytura bez podatku. Kwota wolna od podatku ma wzrosnąć do 30.000 rocznie, czyli 2500 miesięcznie. Więc kto ma takie lub niższe dochody na miesiąc (czyli większość emerytów) to nie zapłaci podatku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2021-05-18 18:42
Otóż to. Ale widać w wyznawców PiS musi być napisane dosłownie bo za trudne do pojęcia :lol: Ale to nie jedyny pomysł wzięty żywcem z pomysłów opozycji. Już raz gmerali przy podatkach i wielce nam znieśli 1% podatku, aby drugą ręką po cichu obniżyć nam o ten 1% kwotę wolną od podatku. Cały ten ,,nowy Ład" to taki pic na wodę, fotomontaż, którzy aż do zdechnięcia mają utrzymywać ten system rozdawnictwa poprzez brak odliczenia składki zdrowotnej i potem jeszcze tłumacząc tym, że kto nie płaci składki zdrowotnej to nie chce dobrej służby zdrowia. I kto jak zwykle na tym straci. Oczywiście mali i średnie przedsiębiorcy, którzy jeśli ten plan znacząco wejdzie w życie to będą musieli zwinąć interes bo PiS będzie się starał utrzymać wszelkie programy socjalne ich kosztem przez co będą zajechani podatkami i ZUS-ami. Już teraz płacą krocie. A im więcej ktoś zarobi to tym więcej oddaje. PiS robi z obrotnych ludzi ,,kułaków" jak zaraz po II WŚ w ostrej komunie. Krzyknąłbym komuno przebywaj, ale jak widać w wielu aspektach naszego życia niestety ona do Nas przybyła i to ta w najgorszym stadium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-4 # buhahaha 2021-05-18 21:42
Pisowska kwota wolna od podatku to nie to samo co zsl-owska emerytura wolna od podatku .Wytłumacz to dzięciołowi który napisał że ,, pis po dobrym przyjęciu przez społeczeństwo sobie wziął i przedstawia jako swoje'' buhahahaha.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-05-18 23:23
Cytuję buhahaha:
Pisowska kwota wolna od podatku to nie to samo co zsl-owska emerytura wolna od podatku .Wytłumacz to dzięciołowi który napisał że ,, pis po dobrym przyjęciu przez społeczeństwo sobie wziął i przedstawia jako swoje'' buhahahaha.


Napisałem jasno i wyraźnie, że to są dwie różne rzeczy. A co do emerytury bez podatku to PSL zaczęło o niej mówić i zbierać podpisy podpisy pod projektem Obywatelskim dotyczącym zniesienia podatku na emerytury. Co wtedy robiłem PiS. Jak była dyskusja o Emeryturze bez podatku olewał całkowicie w Sejmie i nawet w Sejmie jak była dyskusja nad projektem to przychodził max jeden Poseł i projekt odrzucano w pierwszy. Czytaniu nawet się z nim je znajamiajac. Potem Duda próbował to ukraść, ale z emeryturami jak z frankowiczami nic nie wyszło. Jak PSL poruszyło ten problem to okazało się, że ludzie tego chcą i są mocno przychylni. A PiS jak zwykłe teraz gra głupa i próbuję to przedstawić jako swój nowatorski pomysł a realnie nim nie jest i już jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
buhahaha
-3 # buhahaha 2021-05-19 07:35
Dzięciole jeżeli ,, to są dwie różne rzeczy '' to co pis wziął od zsl-u i przedstawił jako swoje " ??????? Dzięciole jakbyś zbierał podpisy pod projektem kwoty wolnej od podatku to mógłbyś dziambolić że ,,pis wziął od zsl-u.......... " buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+1 # AntyPiS 2021-05-21 10:50
Cytuję buhahaha:
Dzięciole jeżeli ,, to są dwie różne rzeczy '' to co pis wziął od zsl-u i przedstawił jako swoje " ??????? Dzięciole jakbyś zbierał podpisy pod projektem kwoty wolnej od podatku to mógłbyś dziambolić że ,,pis wziął od zsl-u.........." buhahaha


Widzę, że trzeba Tobie dosłownie pisać. Nie pisałem nic, ze kwotę wolną od podatku wziął PiS od innej partii tylko, że poprzez swoje szacher-machery ze spadkiem 1%, ze niby podatki obniżają a wraz z nim spadła kwota wolna od podatku o ok. 3 zł. I To jest plan PiS-u, żeby Nas po trochu okradać z własnych pieniędzy. Tak samo jest przy Pracowniczych Planach Kapitałowych. Będą Ci łącznie w roku obrywać 2% zarobionych pieniędzy, ze potem łaskawie oddać 1,5%. To przecież prosta matematyka, że 0,5% gdzieś znikło. I od minimalnej 2800 zł dalej wychodzi ok.3 zł. I tak samo w znajduje się w kieszeni państwa i po cichu zabiera Nam pieniądze nawet nie mówiąc. No jak złodziej. Zapytaj kogokolwiek kto prowadzi firmę i ma pracowników, których miał obowiązek o tym poinformować i jak ktoś wie o co biega to powie Ci wprost, że PPK to złodziejstwo w czystej postaci. Ubzdurałeś sobie coś, że ja napisałem, że kwota wolna od podatku została wzięta z programu PSL i w to brniesz. Nigdzie nie napisałem tego. Za to napisałem, ze wziął Emeryturę bez Podatku i ją wykorzystał do swojego ,,Polskiego Ładu" i oczywiście przedstawiają to jako swój pomysł. To cały PiS. Bierze i nawet nie powie skąd bo to ich niby pomysł.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+4 # Rydzyk 2021-05-18 15:26
Cytuję polak2010:
Ale najlepsze jest to, że ta totalna opozycja która się rozpada powtarza, że PiS kradnie im pomysły hahahaha :lol: :-) :D
Normalnie boki zrywać
A wystarczyło tylko nie kraść i można było coś dla kraju zrobić.

Katokurvva
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+11 # Ciekawy 2021-05-18 16:28
Cytuję polak2010:
Ale najlepsze jest to, że ta totalna opozycja która się rozpada powtarza, że PiS kradnie im pomysły hahahaha :lol: :-) :D
Normalnie boki zrywać
A wystarczyło tylko nie kraść i można było coś dla kraju zrobić.

Redaktor: Jaka była przyczyna awarii? Ziemowit Nowak: Wodociągi kieleckie w sposób wzorcowy usuwają awarie. W sposób błyskawiczny. Jesteśmy w czołówce krajowej a nawet światowej. Liczba awarii z roku na rok maleje.
Redaktor: Aleco było przyczyną awarii?
Ziemowitt Nowak: Już Panu odpowiedziałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-15 # polak2010 2021-05-18 16:39
Dobrze że rząd nie kradnie pomysłów korupcyjnych i wygaszania polskiej gospodarki Od Platformy Obywatelskiej i PSLu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+10 # polak2010* 2021-05-18 17:28
Cytuję polak2010:
Dobrze że rząd nie kradnie pomysłów korupcyjnych i wygaszania polskiej gospodarki Od Platformy Obywatelskiej i PSLu.

Mamy za to sowiecką gospodarke planową PRL-bis, gorzej jak nie wykonają "normy" bedzie naciąganie statystyk?! klamstwa w rzadowych mediach, przecież klasyk z piso-radio-komi tetu powiedział "ciemny lud to kupi". Dalej będą otumaniac az do wyborów, PINOKIO juz objeżdża kraj BĘDZIEMY MIELI ŚWIETLANĄ PRZYSZŁOŚĆ
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lewak
+8 # lewak 2021-05-18 18:25
Może niektóre pomysły mają własne :-) A o górnictwie pan nie wie, że ma być wygaszone? A kilka lat temu Prezydent, była Premier i inni mówili, że nigdy nie pozwolą zniszczyć polskiego górnictwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010*
+8 # polak2010* 2021-05-18 19:13
Cytuję lewak:
Może niektóre pomysły mają własne :-) A o górnictwie pan nie wie, że ma być wygaszone? A kilka lat temu Prezydent, była Premier i inni mówili, że nigdy nie pozwolą zniszczyć polskiego górnictwa.


Węgla starczy na 200 lat!! Tak mówil prezydent Kłamał? Nie PiSiory nie kłamią, tylko oszukują... :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+2 # AntyPiS 2021-05-18 18:52
Cytuję polak2010:
Dobrze że rząd nie kradnie pomysłów korupcyjnych i wygaszania polskiej gospodarki Od Platformy Obywatelskiej i PSLu.


Lewak już wspomniał o kopalniach. Robili wodę z mózgu górnikom, ze nie będzie wygaszania kopalni a taka jest prawda, że jest wręcz przymus, że musimy przejść na Odnawialne Źródła Energii inaczej będziemy płacić wielomilionowe kary. PiS wygasił już polską gospodarkę poprzez obostrzenia nad wyraz, które już dobiły tych małych i średnich przedsiębiorców . Tu już w niektórych gałęziach gospodarki nie ma czego ratować. bo tego nie ma. Może Twój PiS polaku2010 przywróci życie tym co dokonywali samobójstw z związku z obostrzeniami bo się załamali i wpadli w długi a rząd takim osobom nie pomógł. PiS sam natworzył swoje pomysły. np. rodzina na swoim. Dobrze znany nam Poseł z Radymna Sobolewski z PiS- mimo, że mieszka z żona to nie wie nawet kiedy ona znalazła się w kilku spółkach państwowych i skąd ma ona pieniądze. No jak mogła nic nie powiedzieć mężowi :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rydzyk
+8 # Rydzyk 2021-05-18 19:33
Cytuję polak2010:
Dobrze że rząd nie kradnie pomysłów korupcyjnych i wygaszania polskiej gospodarki Od Platformy Obywatelskiej i PSLu.

Jesteś księdzem, czy synem księdza?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010
-14 # polak2010 2021-05-18 22:29
Jak to grali hahahaha :lol:
PiS kradnie pomysły Platformy ubywatelskiej i PSLu i je realizuje hahaha :lol: :-) :lol:
No jak to czytam to hahahaha :-) :-)
Nie mogę powstrzymać się od śmiechu hahahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2021-05-18 23:12
Cytuję polak2010:
Jak to grali hahahaha :lol:
PiS kradnie pomysły Platformy ubywatelskiej i PSLu i je realizuje hahaha :lol: :-) :lol:
No jak to czytam to hahahaha :-) :-)
Nie mogę powstrzymać się od śmiechu hahahaha


Konferencja prasowa nie zawsze równa się z realizacją tego co się powiedziało. Kradzież dobrych pomysłów opozycji w swojej propagandzie PiS wykorzystał do perfekcji.. No cóż złodziej wie jak kraść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
polak2010.
+4 # polak2010. 2021-05-19 00:38
No jak zawsze akcja reakcja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Dmw
+5 # Dmw 2021-05-21 17:54
Bardzo niedoceniana piosenka a niezwykle ladna. Na pewno lepsza od brzozowskiego

youtu.be/-acV2kapCms
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |