Umowa na budowę nowej remizy OSP Narol podpisana

fot. facebook.com/MiastoiGminaNarol
fot. facebook.com/MiastoiGminaNarol

fot. facebook.com/MiastoiGminaNarol

We wtorek (16.02) przy udziale poseł Teresy Pamuły podpisano umowę na budowę nowej remizy strażackiej. Powstanie ona w nowej lokalizacji w Jędrzejówce, co ułatwi strażakom dotarcie do remizy i tym samym przyspieszy dojazd do poszkodowanych.

Budowa remizy zostanie w całości sfinansowana ze środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych - wartość podpisanej umowy to 987 tysięcy złotych. Wykonawca jest firma REMBUD z Oleszyc.

Jak informuje Gmina Narol, początki “pogotowia ogniowego” w regionie sięgają 1882 roku, dziewięćdziesiąt lat później w 1972 OSP Narol zyskała siedzibę w murowanym budynku, a już w przyszłym roku rozpocznie nowy rozdział w nowoczesnym obiekcie z 3 stanowiskami garażowymi, magazynem na sprzęt, salą konferencyjną, kuchnią, szatnią, sanitariatami i pomieszczeniami technicznymi.

Na sesji Rady Miejskiej, która odbyła się tego samego dnia, Burmistrz Narola Grzegorz Dominik podziękował poseł Teresie Pamule za wsparcie przy pozyskaniu dofinansowania na tę inwestycję.

Jak podkreśla Burmistrz Grzegorz Dominik - Zależy nam na poprawie bezpieczeństwa mieszkańców gminy. W budynku obok przyszłej remizy stacjonują zespoły wyjazdowe ratownictwa medycznego, jest to tzw. postój karetek. Liczę na to, że w przyszłości uda się stworzyć w tym miejscu Lokalne Centrum Ratownictwa.

150747832_1149868512110602_8859501832077766432_o.jpg151035645_1149869268777193_4359978124934907035_o.jpg151288465_1149868428777277_1842491010599997690_o.jpg

 

Źródło: facebook.com/MiastoiGminaNarol

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

czesio
+22 # czesio 2021-02-17 09:50
W jaki sposób lokalizacja remizy w Jędrzejówce ma ułatwić dojazd do niej?! Teraz remiza jest zlokalizowana prawie przy samej drodze wojewódzkiej, nowa będzie kilometr od niej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
JanJan
+4 # JanJan 2021-02-19 21:36
Do burmistrza dojazd lepszy :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ciekawy
+20 # Ciekawy 2021-02-17 14:54
Zwykłych obywateli zachęcają, żeby wszystkie wnioski its załatwiać drogą elektroniczną. Telerozmowy, telekonferencje , teleporady. Czy tej sprawy nie można załatwić w podobny sposób? Podziękowanie na piśmie. Muszą być kwiaty, fotograf?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kris
+5 # Kris 2021-02-19 22:15
Cytuję Ciekawy:
Zwykłych obywateli zachęcają, żeby wszystkie wnioski its załatwiać drogą elektroniczną. Telerozmowy, telekonferencje, teleporady. Czy tej sprawy nie można załatwić w podobny sposób? Podziękowanie na piśmie. Muszą być kwiaty, fotograf?


Przecież pokazówka być musi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WPiSzDu
+10 # WPiSzDu 2021-02-18 20:21
Horyniec pozdrawia Panią Teresę.
Lokalnie super wozy, super remiza, super sprzęt... tyle, że w okolicach lat 90 ubiegłego wieku :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PYTAJNIK
+11 # PYTAJNIK 2021-02-19 16:07
CO TAK NAPRAWDĘ W TEJ SPRAWIE ZROBIŁA PANI POSEŁ ZIEMI LUBACZOWSKIEJ?
CO MOŻNA BY FAKTYCZNIE SPRAWDZIĆ W JAKIMŚ DOKUMENCIE, ŻE TAK FAKTYCZNIE BYŁO?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
iza
-23 # iza 2021-02-21 23:12
Za rządów Platformy Obywatelskiej PSL-U notowana była niska konsumpcja dóbr podstawowych co oznaczało panującą wśród Polaków biedę biedę. Za rządów Platformy Obywatelskiej PSL-U Polacy żyli w biedzie i nie mieli za co kupować potrzebnych do egzystencji podstawowych produktów. Po pierwsze za rządów Platformy Obywatelskiej PSL-U było bardzo wysokie kilkunasto % bezrobocie a ludzie którzy mieli pracę dostawali bardzo niskie pensje o wiele niższe niż obecnie. W warunkach bardzo wysokiego bezrobocia rząd PO-PSL podniósł Polakom wiek emerytalny więc Polacy nie otrzymywali żadnego dochodu — ani wypłaty ani emerytury. Nie było minimalnej stawki godzinowej i ludzie pracowali np. za 3 zł za godzinę. Dodatkowo nie było, żadnych realnych programów socjalnych wspomagających rodzinę i panowała bieda. W latach 2009-2015 za rządów PO-PSL wg statystyk UE Polska była liderem pod względem niedożywienia wśród dzieci w wieku szkolnym. Politycy rządu Platformy Obywatelskiej - PSL-u proponowali niedożywionym polskim dzieciom szczaw i mirabelki a Arabom których chcieli przyjąć do Polski na bazie programu stałej przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu płacić Arabom wysoki socjal oraz inne profity finansowane z Polskich podatków a także z Polskich składek wpłacanych do Unii Europejskiej. Polskie składki wypłacane do kasy Unii Europejskiej trafiały by do kieszeni Araba a nie dla Polskiego rolnika.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kolo
+7 # Kolo 2021-03-04 06:35
Czy ty poważnie czytasz co piszesz czy TVP tak ci łep ztyło że piszesz takie durnoty.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2021-03-04 09:32
Pani Izo. Była mniejsza konsumpcja dóbr podstawowych, gdyż nie rozdawano kasy za darmo tylko aby coś zarobić trzeba było pracować. Ale czy dzisiaj kiedy wszystko drożeje żyjemy w luksusie. Według mnie nie. Zabiorą nam w nowych podatkach jak cukrowy, deszczowy albo mocowy więcej pieniędzy z naszych kieszeni a potem PiS uważający się za wielkich ,,łaskawców" zabierze nam te dodatkowe pieniądze co wyciągnął nam z kieszeni. Niech sobie Pani wyobrazi. Przychodzi ktoś i wyciąga Pani z kieszeni pięć złotych. Poogląda sobie monetę odda 3 złote i powie, ze to od niego i ciesz się, ze coś dostałeś i masz się nie zastanawiać, ze to tak naprawdę Twoje pieniądze mimo, ze o tym w duch wiesz. PO trafiło na ciężkie czasy bo w 2009 roku był kryzys, który przyniósł swoje reperkusje. Dlatego dużo firm poupadało, zwłaszcza zagranicznych i wzrosło bezrobocie. Nie było minimalnej stawki godzinowej. Pozwalało to jednak na stworzenie miejsca pracy dla kogoś bo było stać na jego stworzenie. Lepsze nawet 3 zł niż 0 za godzinę. Teraz co prawda jest zapewnione to minimalna płaca za godzinę, ale z drugiej strony powoduje, ze potencjalnych pracodawców nie stać na stworzenie miejsca pracy, które obecnie jest również na wagę złota. Ubodło mnie to, że Pani nie zauważała programów socjalnych. Działała pomoc socjalna a dzieci mogły zjeść ciepły obiad w szkole. Zresztą według statystyk wzrosło u Nas w kraju skrajne ubóstwo od kiedy władzę przejął PiS. Skrajne czyli poniżej minimum egzystencji. Żadnych programów dla rodziny. A Kosiniakowe? Kto? PiS wprowadził? Albo program Maluch, które potem ,,ukradło" PiS mówiąc na cały głos, że to ich pomysł i dodali plus a po cichu mówili, ze to kontynuacja programu stworzonego przez PSL. A może ,,Senior Wigor" to też wymyślił PiS. Gdyby nie poprzedni rząd PO-PSL miał być taki zły to PiS nie miałby skąd wziąć pieniądze na swoje obietnice. CO do relokacji. To było wtedy podobnie jak dziś ze szczepionkami. Pojawił się problem, które należało jakoś zwalczyć. Jesteśmy w UE i korzystamy dużo z jej pomocy to UE też ma prawo od Nas wymagać solidarności w pokonywaniu problemów europejskich wspólnie. Nie da się tylko brać i UE mieć gdzieś. A Polskie składki nie trafiałyby do ,,Araba" bo pomoc socjalna to co innego niż rolnictwo i tam w UE mają przygotowane odpowiednie budżety na odpowiednie sektory. Jakoś w Polsce zniknęło co najmniej 140 mln złotych na wybory i respiratory. A też mogły pójść na polskich rolników. Albo 2 mld rocznie na propagandę. Cóż tak to wygląda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Polak2010@
+5 # Polak2010@ 2021-03-04 10:21
.... Kropka nad i !!!!
Super wyjaśnione !!!’
Nie mam jednak pewności czy pani Iza to zrozumie !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |