Dziesięć ofert na budowę nowego budynku OSP Narol


Dziesięć firm chce wybudować nową remizę strażaków ochotnika z Narola. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 987,5 tys. złotych.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia Urząd Miasta i Gminy w Narolu ogłosił przetarg na „Budowę budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Narolu”. Oferty można było składać do 18 stycznia. W sumie wpłynęło ich dziesięć.  Oficjalne otwarcie ofert odbyło się tego samego dnia. Urzędnicy z Narola na inwestycję zaplanowali 1,1 mln złotych. Jednak być może uda się nawet coś z tej kwoty zaoszczędzić, bowiem firma Rembud z Oleszyc proponuję realizację zadania za 987 tys. złotych. Cena drugiej w kolejności najtańszej oferty, firmy Galmar z Narola, opiewa na 1 105 777 zł. Najdroższa oferta wyceniona została na ok. 1,5 mln zł (Balbud z Jarosławia).

Przypomnijmy, że 8 grudnia 2020 r. gmina Narol otrzymała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę remizy OSP Narol w kwocie 1 100 000,00 zł.

Nowy budynek, która powstanie w miejscowości Jędrzejówka będzie posiadał m.in. 3 stanowiska garażowe na pojazdy, magazyn na sprzęt, sala konferencyjna, szatnie, kuchnia, sanitariaty i pomieszczenia techniczne. Do tego przed strażnicą powstanie duży plac manewrowy oraz 11 m wieża alarmowa z wyciągiem do suszenia węży.

Jak informuje Gmina Narol nowa lokalizacja budynku OSP - w Jędrzejówce - skróci czas dotarcia strażaków do budynku, a tym samym sprawi, że mieszkańcy naszej gminy szybciej otrzymają pomoc.

Do nowego obiektu strażacy powinni się przenieść w kwietniu 2022 r.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Porady

W kinie

No result...

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.