Światełko Pamięci dla Łyczakowa. 2 tysiące zniczy od mieszkańców powiatu

fot. gminalubaczow.pl
fot. gminalubaczow.pl

fot. gminalubaczow.pl

Wczoraj (26.10) pracownicy TVP Rzeszów odebrali z Gminnego Ośrodka Kultury ponad dwa tysiące zniczy, które zostały zgromadzone w ramach akcji „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”.

Mimo panującej epidemii akcja „Światełko Pamięci dla Łyczakowa” spotykała się w tym roku z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem. Znicze do Gminnego Ośrodka Kultury przekazywali mieszkańcy powiatu, społeczności szkolne i przedszkolne, Koła Gospodyń Wiejskich, sołtysi, radni, przedsiębiorcy, pracownicy Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, a także Szkolny Klub Wolontariatu w Tarnogrodzie (woj. lubelskie). W sumie zabrano ich ponad 2000. Przedstawiciele rzeszowskiego oddziału TVP zawiozą je na Ukrainę.

To już dziesiąta akcja „Światełko Pamięci dla Łyczakowa”, jaka została zorganizowana w gminie Lubaczów. Każdego roku udaje się nazbierać tysiące symbolicznych światełek, które w dzień Wszystkich Świętych płoną na grobach wybitnych i zasłużonych polskich osobistości, ale także na zapomnianych i bezimiennych mogiłach osób różnych narodowości i wyznań na największych i najstarszych nekropoliach – Cmentarzu Łyczakowskim, Obrońców Lwowa (Orląt), Janowskim oraz innych. Jest to wyraz pamięci o polskiej historii ziemi lwowskiej, a także rodzaj wsparcia dla mieszkających tam Polaków.

Samorząd Gminy Lubaczów pamięta również o Polakach spoczywających na cmentarzu w Niemirowie, dlatego tam również zostały przekazane symboliczne znicze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę szlachetną akcję. To piękny wyraz empatii i pamięci, która jest bardzo potrzebna w tych trudnych czasach. - dziękują urzędnicy i pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie

Zdjęcia: gminalubaczow.pl

IMG_0646.jpgIMG_0660.jpgIMG_0669.jpg

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.