Stary Dzików: Uczcili pamięć Obrońców Ojczyzny [ZDJĘCIA]

fot. starydzikow.pl
fot. starydzikow.pl

fot. starydzikow.pl

We wtorek (15.09). na cmentarzu w Starym Dzikowie odbyła się uroczystość religijno-patriotyczna dla uczczenia Obrońców Ojczyzny, Żołnierzy września 1939 roku bitew obronnych Ziemi Lubaczowskiej, w okolicach Dzikowa, Oleszyc i Ułazowa.

Z uwagi na zagrożenie COVID-19 tegoroczna uroczystość miała skromny przebieg. Uczestnicy zebrali się przy pomniku poległych żołnierzy, gdzie odmówili modlitwę poprowadzoną przez Proboszcza Parafii w Starym Dzikowie ks. Roberta Mokrzyńskiego i oddali hołd żołnierzom poprzez złożenie wiązanek pod Mogiłą Bohaterskich Obrońców Ojczyzny. Na zakończenie odśpiewano hymn państwowy.

Na uroczystość przybyły delegacje: Gminy Stary Dzików z Wójtem Tomaszem Jabłońskim i Przewodniczącym Rady Gminy Bogdanem Ozimkiem wraz z radnymi, Powiatu Lubaczowskiego ze Starostą Zenonem Swatkiem i członkiem Zarządu Powiatu Józefem Ozimkiem, Szkoły Podstawowej w Cewkowie z Dyrektorem Andrzejem Buksakiem, Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie z Dyrektorem Kazimierą Tracz i drużyny harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Cewkowie z drużynową Janiną Szkoda.

Zdjęcia: starydzikow.pl

776029_IMG_5174.jpg776030_IMG_5175.jpg776031_IMG_5177.jpg776032_IMG_5180.jpg776033_IMG_5183.jpg776034_IMG_5188.jpg776035_IMG_5189.jpg776036_IMG_5192.jpg776037_IMG_5194.jpg776038_IMG_5196.jpg776039_IMG_5198.jpg776040_IMG_5200.jpg

Źródło: starydzikow.pl

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Ela
+9 # Ela 2020-09-15 22:32
A gdzie gowny Sponsor Adam G.
Wspolwlasciciel GOC niby????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
J23
+12 # J23 2020-09-16 06:14
A Pan Henio i Lasy Państwowe gdzie, no gdzie ???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Klips
+12 # Klips 2020-09-16 07:01
A gdzie sekretarzowa powiatowa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
OKROPNE
+27 # OKROPNE 2020-09-16 08:53
Patrzę na to zachowanie osób, które zostały wybrane na radnych samorządowych, na zachowanie uczestników nie tylko tej, nazwijmy to uroczystości,al e wszystkich pozostałych, i tak sobie myślę - ile to zostaje w skali całego powiatu zmarnowanych pieniędzy nas podatników, ile zmarnowanego czasu, który można wykorzystać na organizowanie czegoś co spowoduje rozwój naszej małej lokalnej społeczności, przecież wystarczy uczczenie pamięci wszystkich poległych żołnierzy w dniu wybuchu wojny światowej, czy wy musicie biegać jak opętani od pomnika do pomnika, od kościoła do kościoła, z imprezy na imprezę ???? Żyjemy w małym środowisku, a w takim doskonale widać obłudę, chamstwo, cynizm, narcyzm, pogoń za stołkiem oraz pieniędzmi dla siebie i swoich, bez względu na to czy mają jakiekolwiek predyspozycje do objęcia po kimś innym stanowiska. Czy zamiast marnować czas i pieniądze na takie zachowanie, nie byłoby lepiej usiąść i przedyskutować tematy związane z rozwojem naszego powiatu, naszych gmin ??? Kończy się rok 2020, za chwilę nowy rok, a na terenie naszego powiatu, śmieci odbierają firmy z powiatów sąsiednich, za chwilę my mieszkańcy będziemy musieli znowu płacić wyższe rachunki za wasze bezsensowne wędrówki, wasze balety, waszą obłudę, wasz cynizm, wasze chamstwo, wasz populizm. Czy wybrani przez nas przedstawiciele spotkali się i dzięki temu, że się spotkali powstały nowe miejsca pracy, czy dzięki temu pojawiły się nowe firmy które są zainteresowane wybudowaniem zakładu na naszym terenie, czy dzięki temu społeczeństwu żyje się dostatniej, stać nas na więcej ???? Nie winię jednak za to was, bo sami się nie wybraliście, ale takich mamy zaradnych przedstawicieli samorządu jakich mają oni swoich wyborców, i to jest dla mnie najsmutniejsze, że za kieliszek wódki, za kawałek kiełbasy na pikniku, za obiecywanie wszystkiego ludzie dają się tak nabierać, dają się tak otumaniać, a część z was wybranych na naszych przedstawicieli , którzy mają być dla nas i nam służyć, już dzień po wyborach ma każdego w głębokim poważaniu. Piszę część z was, bo nie wrzuca się wszystkich do jednego worka, niewielki promil prawdziwych społeczników też się znajdzie. Żałosne są dla mnie takie obrazki, które oglądam coraz częściej. Smuci mnie zachowanie tych wszystkich, którzy dokonują wyboru na swojego reprezentanta człowieka, który po zdobyciu mandatu zapomina o swoim wyborcy, jednak najbardziej żałośni są dla mnie Ci, którzy sprzedają swoje poglądy za wódkę, za pieniądze, za obietnice bez pokrycia, tracąc na tym nie tylko sami, ale skazują tym samy, na trudniejsze życie pozostałych mieszkańców, wraz ze swoimi najbliższymi, którzy za chlebem jeżdżą po całym świecie, tam szukając pracy za godziwe pieniądze na życie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Oj
-12 # Oj 2020-09-16 09:01
Ty pewnie przy wladzy bys za swoje robil, wrecz dokladal z poborow, a nie trwonil pieniedzy podatnikow. O czym mowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
pfy
+11 # pfy 2020-09-16 11:12
o takich jak ty, bezmyślnych.

gdzie pan piswatek ma maseczkę za które goni jego mistrz klanu?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010&1/2
+6 # Polak 2010&1/2 2020-09-16 17:26
W starozytnim RZYMIE chcieli chleba i igrzysk, nasi wybrańcy suwerenowi proponuja igrzyska, malo wam?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010@
+9 # Polak 2010@ 2020-09-16 18:04
DOTYCZY ....OKROPNE.....
Jesteś wielkim człowiekiem !!!!!
Cała w tym prawda!!!
Wielki szacunek za to co napisałeś !!!!! Nie ma nic gorszego jak fałsz, kłamstwo, obłuda i zakłamanie!!!
Hołd poległym!!! Ale z pokorą jedna wiązanka kwiatów a zbędne pieniążki na cele charytatywne to byłby też piękny gest!!! Mamy ciężkie czasy a z PISEM nadejdą jeszcze cięższe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-5 # polak2010 2020-09-17 21:54
Szanowny ,,Okropne''
Historia jest naszym dorobkiem i nieważne która opcja polityczna rządzi ważne jest by pamiętać o naszych Bohaterach i czcić ich pamięć a zwykła pamięć i przyzwoitość wiele nie kosztuje.
Już taki jeden był co chciał usuwać Historię ze szkół ale na szczęście już go nie ma w polityce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010&1/2
+4 # Polak 2010&1/2 2020-09-17 22:05
Cytuję polak2010:
Szanowny ,,Okropne''
Historia jest naszym dorobkiem i nieważne która opcja polityczna rządzi ważne jest by pamiętać o naszych Bohaterach i czcić ich pamięć a zwykła pamięć i przyzwoitość wiele nie kosztuje.
Już taki jeden był co chciał usuwać Historię ze szkół ale na szczęście już go nie ma w polityce.


Chodzi ci o naszą historie nie tych z drugiego sortu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-5 # polak2010 2020-09-18 09:13
Szanowny panie ,,&"
Co ma opcja polityczna czy czyjeś wypowiedzi do składania hołdu Bohaterom.
Pamięć o poległych i pomordowanych nie ma opcji politycznych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
X
+6 # X 2020-09-18 09:29
Tyle co ścieki wylewane do Wisły do odejścia wicestarosty.? ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-8 # polak2010 2020-09-18 10:17
Szanowny panie ,,X"
Słabe to pana porównanie gdyż co do odejścia wicestarosty powiedział bym tak ,,nie ma ludzi niezastąpionych " i dlatego temat wydał mi się błachy.

A tu jest mowa o hołdzie składanym Bohaterom poległym i pomordowanym i tu nie powinno być polityki.
A obowiązkiem każdej władzy jest pamięć o Bohaterach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
X
+6 # X 2020-09-18 10:24
Słaby to argument, ponieważ jak temat jest błahy, to się go po prostu omija, a nie ściąga uwagę osób zainteresowanyc h tematem na tematy z artykułem niezwiązane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-7 # polak2010 2020-09-18 10:44
Szanowny panie ,,X"
Ja nikomu nie kazałem odpisywać czy się wypowiadać istnieje coś takiego jak wolna wola.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
X
+4 # X 2020-09-18 10:52
Co nie zmienia faktu, że to pan wtrącił temat mający z artykułem tyle wspólnego, co składnie hołdu bohaterom z opcjami politycznymi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-6 # polak2010 2020-09-18 11:22
Szanowny panie ,,x"
Powtarza się pan czy mam odpowiadać jeszcze raz na ten sam temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
X
+4 # X 2020-09-18 11:32
Jeśli ma pan syndrom ostatniego słowa.. to pana decyzja.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
OKROPNE
+4 # OKROPNE 2020-09-18 07:33
Cytuję polak2010:
Szanowny ,,Okropne''
Historia jest naszym dorobkiem i nieważne która opcja polityczna rządzi ważne jest by pamiętać o naszych Bohaterach i czcić ich pamięć a zwykła pamięć i przyzwoitość wiele nie kosztuje.
Już taki jeden był co chciał usuwać Historię ze szkół ale na szczęście już go nie ma w polityce.


Na tej pseudo uroczystości jednymi przyzwoitymi osobami były dzieci ze szkół,- tyle mam na ten temat do dodania. Nie dyskutuję więcej z durniami zaślepionymi fanatykami, bęcwałami, do których nie docierają inne argumenty oprócz ich własnych, wydumanych w ich zlasowanych mózgach. Jeśli czegoś nie rozumiesz udaj się do specjalisty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-4 # polak2010 2020-09-18 10:07
Szanowny ,, OKROPNE"
I po co ten jad przy tak chwalebnym temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ssak Leśny
+4 # Ssak Leśny 2020-09-16 13:05
Przystojny ten piłkarz Józef nie wiecie czy wolny? Super wygląda w tym niebieskim garniturze WooooW
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ama
+6 # Ama 2020-09-16 13:54
Tam już stoi nowy wicestarosta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Mada
+5 # Mada 2020-09-16 15:16
Józek vice???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
-2 # neo 2020-09-17 08:58
Już dawno o tym słyszałem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
One
+7 # One 2020-09-17 11:54
I co boli serduszko z tego powodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
+1 # neo 2020-09-17 12:13
Oj boli, boli. Chyba muszę zapisać się do PIS-u i zrobię oszałamiającą karierę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Eon
+2 # Eon 2020-09-17 19:35
Ty akurat nie masz na co narzekać.Zajmuj esz bardzo dobre stanowisko a komuś zazdrościsz stanowiska.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
-3 # neo 2020-09-18 09:45
Nikomu nic nie zawdzięczam i nie zazdroszczę , jeżeli coś osiągnąłem to tylko własną pracą, w przeciwieństwie do tego pana. Nigdy nie byłem czyimś " plecakiem".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
misiek
+3 # misiek 2020-09-18 12:23
Bo jesteś kula u nogi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Eon
+5 # Eon 2020-09-18 13:17
Brawo Misiek napisałeś całą prawdę o Panu neo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-9 # Ppp 2020-09-16 15:50
I nasi zolnierze gineli,a dzis sad uznal ze ustawa dezubekizacyjna nie obowiazuje. Czemu z'przeszloscia daly sobie rade Rumunia,Nrd,Css r,Wegry,Bulgari a i Albania? w ub (urzad bandytow) i sb (swolocz bandycka) pracowali ludzie o niepelnosprawno sci umyslowej,morde rcy,tumany,sady sci i idioci. Za co im apanaze dawac? przeciez to jest hanba. Ale'kto ich broni? jakim trzeba byc idiota by wydac taki wyrok? wszyscy Zomowcy,Ormowcy ,Ubecy, Sbecy,won na ksiezyc!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-4 # Ppp 2020-09-17 15:43
No co minusujecie? prawda boli? ma bolec !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010&1/2
+9 # Polak 2010&1/2 2020-09-16 17:27
Prywata i Skandale ich też potomni rozliczą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010&1/2
+10 # Polak 2010&1/2 2020-09-16 17:27
Prywata i Skandale ich też potomni rozliczą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dezubek
+8 # dezubek 2020-09-16 17:50
Za polsatnews.pl: "W środę Sąd Najwyższy uznał, że przy obniżaniu emerytur na podstawie ustawy dezubekizacyjne j kryterium "służby na rzecz totalitarnego państwa" nie powinno być stosowane automatycznie po przekazaniu takiej informacji przez IPN, lecz na podstawie wszystkich okoliczności sprawy w tym także indywidualnych czynów i ich weryfikacji pod kątem naruszenia podstawowych praw i wolności człowieka."
W cywilizowanym państwie prawa tak powinno być jak uznał SN, a nie odpowiedzialnoś ć zbiorowa czy wymyślona przez bolszewików tzw. sprawiedliwość dziejowa.
Ze strony RPO: "Każdy funkcjonariusz, który choć przez jeden dzień służył w formacjach uznanych za „wspierające totalitarne państwo” będzie miał obcięte świadczenie. To samo dotyczy rodzin otrzymujących renty po zmarłych i poległych funkcjonariusza ch, nawet jeśli polegli w służbie III RP."
Z money.pl: "Minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak przekonuje, że ustawa dezubekizacyjna dotyczy jedynie funkcjonariuszy , którzy tworzyli aparat represji w czasach PRL. Prawda jest taka, że rykoszetem dostaną także lekarze szpitali MSWiA, wykładowcy wyższych uczelni i ich studenci, jak również wdowy i dzieci – już raz pozytywnie zweryfikowanych – policjantów. Wśród poszkodowanych tą ustawą może znaleźć się również rodzina zamordowanego na służbie gen. Marka Papały."
Wdowie po lekarzu, który pracował w szpitalu MSW obcięto rentę po nim. Czy on był mordercą, sadystą, swołoczą bandycką i idiotą? Czy ta ustawa była i jest przemyślana i sprawiedliwa?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-4 # polak2010 2020-09-18 10:25
Szanowny panie,,dezubek"
Mam pytanie bo jest pan w temacie a ja tak dogłębnie nie interesowałem się tą sprawą czy emerytury nie zostały obniżone tym funkcjonariuszo m którzy mieli podpisaną tzw. ,,LOJALKĘ"?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Rolnik
+3 # Rolnik 2020-09-16 18:56
PIS won
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
+1 # Ppp 2020-09-16 20:32
Tak,tylko Nicolae Ceasescu,Janos Kadar,Todor Zivkov,Enver Hodza,Erich Honecker zostali usunieci. A u nas? towarzysz Wojciech Jaruzelski zostal prezydentem! to dopiero jaja strusie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ali baba
-1 # Ali baba 2020-09-16 21:17
Przystojny ten nasz nowy Wicestarosta. Mniam mniam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-5 # Ppp 2020-09-17 16:43
Bolek znow dal glos. To jest najwiekszy oszolom od czasow Mieszka I. Mam pretensje do ludzi,ktorzy glosowali na tego durnia

wpolityce.pl/.../...

No i czy to jest normalne? Jest to belkot starego matola i kapusia,Bolka nie Wstydliwego a Donoszacego
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-4 # Ppp 2020-09-17 16:53
Aha i nie mowcie mi tu,ze gdyby nie Bolek to to,tamto,sramto . Za upadek ZSRR odpowiada wielka trojka-Ronald Reagan,Michail Gorbaczow i Jan Pawel II. Istnieja w archiwach watykanskich dokumenty iz cala trojka spotykala sie w Ogrodach Watykanskich i omawiali sprawy. Bolek to byl pionek prowadzony na smyczy przez Kiszczaka. Wybrali najwiekszego glaba i nim sterowali
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010&1/2
+2 # Polak 2010&1/2 2020-09-17 17:02
Cytuję Ppp:
Aha i nie mowcie mi tu,ze gdyby nie Bolek to to,tamto,sramto. Za upadek ZSRR odpowiada wielka trojka-Ronald Reagan,Michail Gorbaczow i Jan Pawel II. Istnieja w archiwach watykanskich dokumenty iz cala trojka spotykala sie w Ogrodach Watykanskich i omawiali sprawy. Bolek to byl pionek prowadzony na smyczy przez Kiszczaka. Wybrali najwiekszego glaba i nim sterowali


a bliźniacy?! dlaczego nie zauwazasz ich zaslug
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-3 # Ppp 2020-09-17 17:03
Ja ich nie wychwalam mam inne poglady niz PIS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
dezubek
0 # dezubek 2020-09-17 18:18
Nie wychwalasz bliźniaków, bo masz inne poglądy. Z tego samego powodu "nie wychwalasz" Wałęsy. Zero choćby śladu obiektywizmu, bo inne poglądy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ppp
-3 # Ppp 2020-09-17 19:12
Tak ,bo jestem za Narodowcami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Jadwiga
-6 # Jadwiga 2020-09-18 08:00
Dumna jestem że Pan Józef i Pan Zenon to nasza elita. Wykształceni i doświadczeni samorządowcy dumnie reprezentują nasz powiat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
-1 # neo 2020-09-18 08:16
Józef wykształcony doświadczony samorządowiec - zaraz pęknę ze śmiechu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jajaja
-1 # jajaja 2020-09-18 09:04
Obyś pękł. Byłby spokój i człowiek by odetchnął.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
neo
-2 # neo 2020-09-18 09:29
Co, prawda boli?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
jajaja
0 # jajaja 2020-09-18 09:45
Chyba Ciebie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Clips
+5 # Clips 2020-09-18 12:32
Cytuję neo:
Józef wykształcony doświadczony samorządowiec - zaraz pęknę ze śmiechu.

No co w piłkę kopie to wystarczajaca kompetencja i tak będzie słuchał sekretarzowi powiatowej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
eff
+6 # eff 2020-09-18 13:31
myślę, że kluczową kompetencją jest to drugie, o czym pan napisał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
joł
+5 # joł 2020-09-18 13:46
kopanie piłki było domena poprzedniej opcji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Feliks
+1 # Feliks 2020-09-20 21:52
Pracownik fizyczny zostanie Wicestarostą. Słuszną linię ma partia pobożnych socjalistów. Władza w ręce ludu a nie wykształciuchów . Nikt nie zatrzyma rewolucji pisowskiej w powiecie. Towarzysze z PIS łączcie się. Przed wami wielkie wyzwania!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Dzierżyński
-3 # Dzierżyński 2020-09-21 05:13
Urodziłeś się przygłupem czy ciężko na to pracowałeś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi