Strategia walki służb z coraz większą liczbą przypadków ASF

Wojewoda o strategii walki z ASF fot. rzeszow.uw.gov.pl
Wojewoda o strategii walki z ASF fot. rzeszow.uw.gov.pl

Wojewoda o strategii walki z ASF fot. rzeszow.uw.gov.pl

Strategia walki z wirusem afrykańskiego pomoru świń w województwie podkarpackim to temat piątkowej konferencji prasowej wojewody podkarpackiego Ewy Leniart.

W spotkaniu z mediami uczestniczył również podkarpacki wojewódzki Lekarz weterynarii Janusz Ciołek. Konferencję poprzedziło posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Jak podkreśliła wojewoda, sytuacja jest opanowana, ale nieustannie są podejmowane działania związane z ograniczaniem populacji dzików (regularny odstrzał sanitarny) i rozprzestrzenianiem się ASF. – Takimi działaniami są np. wygrodzenie dróg głównych traktów komunikacyjnych w naszym województwie. Stosujemy także różnego rodzaju rozwiązania ograniczające przemieszczanie się dzików – min. bariery zapachowe, jak również prowadzimy intensywne działania zmierzające do poszukiwania padłych dzików – robimy to przy wsparciu zarówno ochotniczych straży pożarnych i żołnierzy, zwłaszcza Wojsk Obrony Terytorialnej. Współdziałamy z w zakresie edukowania przede wszystkim rolników po to, by przestrzegali zasad bioasekuracji, aby nie nastąpiło zawleczenie wirusa z lasu do gospodarstw domowych – powiedziała wojewoda.

Aktualną sytuację w regionie przedstawił podkarpacki wojewódzki lekarz weterynarii Janusz Ciołek. – W bieżącym roku stwierdziliśmy 188 przypadków wirusa ASF. Te przypadki rozlokowane są w powiatach lubaczowskim, przeworskim, jarosławskim, leżajskim, niżańskim i tarnobrzeskim. Jeżeli chodzi o występowanie ognisk – na ten moment jest ich w sumie 11 i dotyczą powiatów lubaczowskiego, przeworskiego i jarosławskiego – przekazał podczas konferencji.

Afrykański pomór świń (african swine fever – ASF) to groźna, zakaźna i zaraźliwa choroba wirusowa świń domowych, świniodzików oraz dzików. W przypadku wystąpienia ASF w stadzie dochodzi do dużych spadków w produkcji: zakażenie przebiega powoli i obejmuje znaczny odsetek zwierząt w stadzie, przy czym śmiertelność zwierząt sięga nawet 100%. Ludzie nie są wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, w związku z czym choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-28 # polak2010 2020-09-13 16:29
Dlaczego portal wpuszcza reklamę z podprogowym seksualnym przekazem? Widzę ją wielokrotnie na różnych stronach.
Nazywa się ,,4HUJ"
Czasami od pieniędzy ważniejsza jest przyzwoitość szanowna redakcjo.,,ZLub aczowa"
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+29 # AntyPiS 2020-09-13 17:32
Panie polak2010. Jak się przegląda strony to generują one ciasteczka i potem dobierają spersonalizowan e reklamy do użytkownika i to niezależnie od portalu :D Skoro wyszło Panu ,,4HUJ" a nie ,,4F" to musi Pan fajne strony przeglądać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kola
+16 # kola 2020-09-13 20:51
Nie dziwmy się polakowi2010, podobne zdziwiony i oburzony był kiedyś Tomasz Lis. Tu link- wirtualnemedia.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-20 # polak2010 2020-09-13 22:08
Szanowny panie antypis
Jak pan przegląda takie strony to pana sprawa lub pana problem który mnie w ogóle nie interesuje.

A jak pan taki obeznany to dlaczego wyświetla się to bagno na tej stronie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+16 # AntyPiS 2020-09-13 22:18
Przecież napisałem. Wchodzi Pan na jakąś stronę to i zapisuje tzw. ciasteczka, które personalizują reklamy do naszej działalności w internecie. Np. kupuje się rzecz na internecie a potem przez parę dni wychodząoferty tej samej rzeczy bo się szukało tej odpowiedniej ofert. A, że wychodzi Panu jak się okazuje poza portalem ma też te reklamy to jak są takie reklamy to na ciekawe strony Pan musi wchodzić skoro są to reklamy o tematyce seksualnej :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-20 # polak2010 2020-09-13 23:21
Szanowny panie antypis..
Taki pan obeznany a nie umie się zalogować na portalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+15 # AntyPiS 2020-09-13 23:42
Umiem. Pisałem co trzeba nawet podać w rejestracji nawet. Pisałem, ze nie potrzebuję tego logowania do szczęścia i tłumaczyłem powody. Potem by jak u Pana wyszlo na jaw moje imię jainu Pana Panie Piotrze ;) Argumenty się skończyły czy Panu po prostu wstyd, że ,,lujowe strony" Pan wchodzi i ma problem z reklamami ,,dla dorosłych" ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+14 # AntyPiS 2020-09-13 23:46
P.S. I to by też tłumaczyło też to ,,niewyżycie" i przekrecanie mojego nicku na anty pussy albo innego forumowicza na onaista. Dosłownie to wyszli z Pana ręki :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+12 # AntyPiS 2020-09-13 23:46
wyszło*
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-16 # polak2010 2020-09-13 23:48
Szanowny panie antypis .
Ale dlaczego pana oponenci piszą panu że pan manipuluje na tym portalu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+13 # AntyPiS 2020-09-14 00:04
Ja widzę, że tylko Pan mi coś sugeruje, że niby ja stosuje jakieś manipulacje na forum. W jakim sensie manipuluję bo ja żadnych manpulacji nie robię. O wiele więcej spotykałem w naszej już długiej dyskusji, że o manipulacje oskarżano Pana. Była taka jedna dyskusja jeszcze przed wyborami kiedy inny niż ja forumowicz wskazywał Panu używanie technik manipulacyjnych . P.S. A jakie reklwmy się u Pana jeszcze pokazują. Niebieskich tabletek i innych podobnych specyfików? :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-17 # polak2010 2020-09-14 08:00
Szanowny panie ,,antypis''
Czy korzysta pan z programu 500+ na dzieci ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2020-09-14 08:23
Ależ ,,zręcznie" Pan próbuje zmienić temat :D Nie korzystam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-17 # polak2010 2020-09-14 08:59
Szanowny panie antypis''
Nie próbuję zmienić tematu tylko go zgłębić.

Bo o pewne sprawy pana podejrzewałem kiedy pan tak zaciekle bronił środowisk LGBT.
Że jest pan z tym środowiskiem LGBT powiązany w jakiś sposób w sumie co pan robi pod kołderką to nie moja sprawa ale jak pan szanowny podejmuje te tematy seksualne.
Albo jeszcze być może ma pan z tymi sprawami jakiś problem ale w dzisiejszych czasach to nie problem i można te sprawy leczyć.
Jest pan tak biegły w poruszaniu się po internecie że szybko pan znajdzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+11 # AntyPiS 2020-09-14 10:42
Nie jestem homoseksualistą . To, że nie mam jeszcze dzieci to dlatego, ze jestem osoba młodą i do szczęścia na razie nie jest mi dziecko potrzebne. Na to przyjdzie jeszcze czas. Dziecko to nie rzecz, którą należy mieć bo inaczej wezmą Cię za osobę homoseksualną czy bon co miesiąc na 500 zł. To jest żywy człowiek, którym trzeba się opiekowac i sprawić by wyszło ,,na ludzi" w skrócie pisząc.
Pisałem już raz o prawach osób homoseksualnych , ale napiszę jeszcze raz bo widzę, ze nie dotarło. Prawa te są obecnie problemem, który rozwiązać. A co robi PiS? Strasząc ten problem tylko pogłębia. A dobra władza problemy rozwiązuje a nie pogłębia. Czy uregulowanie prawne w kontekście dziedziczenia majątków, podatków czy np. informacji w razie pobytu partnera jest czymś zdrożnym. Dla mnie nie bo trzeba tę sprawę rozwiązać. Zresztą w PIS na pewno są osoby, które ukrywają swoją homoseksualność albo i nawet inną seksualność, ale będąc w PiS nie mogą zrobić muszą ukrywać tę swoją seksualność.
A co podejmowania tematów seksualnych. Niech Pan zobaczy czyj komentarz jest pierwszy w tym wątku. Pana w którym się ośmieszył Pan tymi reklamami o tematyce seksualnej. Internet pamięta jakie strony Pan przeglądał i takie dobiera do Pana. Np. u mnie pisząc ten komentarz mam reklamy Neopunktu i Banku Spółdzielczego a nie jakieś o tematyce seksualnej :D Dlatego też takie same reklamy ma Pan także i na innych stronach. Ja wiem, że artykuł jest o ASF czyli ,,świńskim problemie". Ale Pan zapomniał, że w tym ,,świńskim problemie" chodzi o ASF a nie o inny bardziej ,,ludzki", ale jednak ,,świński problem" ;) I jeszcze nim się Pan obnosi publicznie. No szacun Panie polak2010 :D Mam nadzieję, że nie pisze Pan swoich komentarzy jedną ręką :D I powiem Panu to też się leczy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-14 # polak2010 2020-09-14 20:18
Szanowny panie ,,antypis''
Z tego co pan wypisywał pod wieloma artykułami to co pan przeżył i kim pan jest (był) to można wnioskować że młodzieniaszkie m pan nie jest.
Osoba która tak zaciekle broni LGBT musi z tymi środowiskami sympatyzować ale szanowny panie mnie to wcale nie obchodzi czy jest pan tym homoseksualistą czy pan nim nie jest to jest wyłącznie pana popęd seksualny i to mnie naprawdę nie obchodzi staram się być tolerancyjny i rozumiem takie rzeczy.

Tylko nie wiem po co pan w to wszystko miesza PiS co ma PiS do pana seksualności widzę że naprawdę ma pan z tym problem.

Jeżeli chodzi o dzieci to mój kolega ma ten sam problem co pan i też zawsze powtarza że cyt,,nienawidzę PiS'' i w sumie na tym się kończy jego pseudo argumentacja Bardzo podobna osobowość do pana.
Ale w internecie jest dużo różnych klinik które to leczą.
Wiadomo że w dobie koronawirusa jest utrudniony dostęp ale pan taki obyty na pewno sobie poradzi- wierzę w pana i trzymam kciuki pozdrawiam serdecznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
kola
+12 # kola 2020-09-14 21:00
Złamię zasady dobrego wychowania, kultury, chrześcijańskie j zasady miłości bliźniego i obiecuję sobie, że nie skomentuję więcej wpisu polak2010. Robię to po raz ostatni i dla dobra "ludzkości", bo nie liczę, że coś to zmieni w Pana przemyśleniach. Może w końcu wszyscy będą ignorować te idiotyczne wpisy, bo to nie są żadne przemyślenia. To co Pan napisał powyżej (oraz uwzględniając całość Pańskiej "twórczości") upoważnia mnie do stwierdzenia, że gdyby w Janowie Podlaskim zamiast koni hodowano debili czystej krwi, załapałby się Pan na stanowisko ogiera rozpłodowego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-14 # polak2010 2020-09-14 21:25
Szanowny panie,,kola''
Pokazał pan typowego wyborcę Platformy Obywatelskiej pałającego jadem. Brawo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010@
+11 # Polak 2010@ 2020-09-14 22:22
Cytuję kola:
Złamię zasady dobrego wychowania, kultury, chrześcijańskiej zasady miłości bliźniego i obiecuję sobie, że nie skomentuję więcej wpisu polak2010. Robię to po raz ostatni i dla dobra "ludzkości", bo nie liczę, że coś to zmieni w Pana przemyśleniach. Może w końcu wszyscy będą ignorować te idiotyczne wpisy, bo to nie są żadne przemyślenia. To co Pan napisał powyżej (oraz uwzględniając całość Pańskiej "twórczości") upoważnia mnie do stwierdzenia, że gdyby w Janowie Podlaskim zamiast koni hodowano debili czystej krwi, załapałby się Pan na stanowisko ogiera rozpłodowego.

Cytuję kola:
Złamię zasady dobrego wychowania, kultury, chrześcijańskiej zasady miłości bliźniego i obiecuję sobie, że nie skomentuję więcej wpisu polak2010. Robię to po raz ostatni i dla dobra "ludzkości", bo nie liczę, że coś to zmieni w Pana przemyśleniach. Może w końcu wszyscy będą ignorować te idiotyczne wpisy, bo to nie są żadne przemyślenia. To co Pan napisał powyżej (oraz uwzględniając całość Pańskiej "twórczości") upoważnia mnie do stwierdzenia, że gdyby w Janowie Podlaskim zamiast koni hodowano debili czystej krwi, załapałby się Pan na stanowisko ogiera rozpłodowego.

Szanowny kola
Wiemy wszyscy że najgorszym jadem pluje polak2010
A że nie ogarnięty to też wszyscy wiedzą . Typowy wyborca PISU!!! Chorym trzeba wybaczyć!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Ototo
+7 # Ototo 2020-09-14 20:51
Cytuję AntyPiS:
Nie --_------Ja wiem, że ---_----pisze Pan swoich komentarzy jedną ręką :D I powiem Panu to też się leczy ;)



Przy tym zdaniu ze śmiechu oplułem monitor,ale należy Ci się ze100++++za trafną analizę. :D
:lol: / :D :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+10 # AntyPiS 2020-09-14 22:46
Panie polak2010. Tak się składa, ze nie raz pisałem, ze nie jest możliwe żebym miał coś wspólnego nawet z czasem PRL bo wtedy się nie urodziłem. Jestem młodszy niż III RP, ale schlebia mi to, ze uważa mnie Pan za starszego niż jestem. Jestem tylko ciekaw dlaczego Pan tak uważa, ze nie jestem młodym człowiekiem tylko kimś starszym zapewne po 40-tce albo innym podobnym wieku bo nigdzie nie pisałem o jakichś zamierzchłych w czasie historiach.
Nie bronię praw osób LGBT tylko wskazuję, że jest to rzecz którą należy uregulować i rozwiązać bo jest to dla polskich obywateli posiadających inną orientacja niż heteroseksualna , którzy też żyją w Polsce i płacą podatki z których Pan się utrzymuje. Dobra władza problemy rozwiązuje a nie pogłębia. PiS straszy ludzi LGBT zamiast zająć się tym na serio i ich wysłuchać. A potem akcja budzi reakcję i tak dwie strony się żrą. Nie jestem jakimś zwolennikiem LGBT bo sam nie jestem np. adoptowaniem przez pary homoseksualne dzieci, ale jeżeli będzie to miało jakieś pozytywne skutki czy coś to może kiedyś zmienię zdanie, ale na razie jestem na nie. Jakbym był związany z tymi środowiskami to bym tak nie napisał. Dlatego uważam, że PiS ma wiele wspólnego z pchaniem się pod kołdry Polaków bo on tą odmienną seksualnością straszy i wykorzystuje politycznie, Skąd zna Pan moją osobowość i porównuje mnie do kolegi. Nie znam ani Pana osobiście ani tego kolegi. Ale widząc po tym gdzie ma Pan moje słowa to tylko Pana opinia, ze jego argumentacja kończy się na ,,nienawidzę PiS". Reszty Pan po prostu nie słucha i udaje, że tego nie ma i to jest głupie. Może kolega stracił już do Pana nadzieję i nawet nie chce poruszać przy Panu tematu polityki bo nie zamierza psuć sobie nerwów i humoru. A to chyba nie jest raczej dobra rzecz kiedy nawet Pana kolega nie chce z Panem dyskutować bo tak naprawdę nie ma z kim dyskutować. dyskutując z Panem. Znowu Pan pokazał, że nawet osoby z Pana otoczenia nie chcą z Panem dyskutować. No jest się czym chwalić.;) O leczeniu już Panu mówiłem. Spersonalizowan e do Pana reklamy o tematyce seksualnej pokazują tylko, że jest U Pana co leczyć. Może jakaś odpowiednia klinika w reklamach się Panu pokaże ;)

Panie kola. Nie muszę nic dodawać do Pana komentarza zgadzam się z nim. Panie polak2010. Jakim to trzeba być człowiekiem, by wkurzyć nawet osobę, która o ile dobrze pamiętam zagłosowała podobnie do Pana a teraz wyzywać tę osobę. Może jednak czas Panie polak2010 najpierw ,,spuścić ciśnienie" a dopiero potem coś napisać na forum :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-9 # polak2010 2020-09-15 22:16
Szanowny panie ,,antypis''
Wręcz podziwiam pana wiedzę gdzie pan ja nabył czy na studiach i profilu psychologicznym a może o profilu spirytystycznym.
Pan szanowny wie nawet co ja myślę a nawet ma taką wiedzę że wie co myśli i robi mój kolega tu trzeba mieć nadprzyrodzone moce.
To że broni pan z taką pasją środowisk homoseksualnych to musi się to panu bardzo podobać ich zachowanie na marszach.

Ale nie podoba mi się że obraża pan mojego kolegę który jest za Platforma Obywatelską nie zna go pan i jak pan może obrażać mojego kolegę on mówi tylko że ,,nienawidzi PiS'' ale to jest spowodowane wieloma czynnikami gdyż on ma takie same problemy jak pan nie just już młody a czas leci a tu ,,szuter w jajkach''
I te namiętne techniki masturbacji o których pan pisze na pewno w tym nie pomogą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-09-15 23:04
Mam zrobione studia z normalnego kierunku. Jeśli wymienia Pan takie kierunki jak spirytystyczny są na studiach to Pan jedyne co ma z uczelnią to to, że przechodził Pan obok niej. Jeśli chodzi o te akcje na marszach takie jak parodia mszy to też mi się to nie podoba. Kolorowe przebrania czy tęczowa flaga mi nie przeszkadza dopóki te demonstracje są pokojowe wobec jakiejś idei. Ale akcja rodzi reakcję. PiS atakuje LGBT i z drugiej strony też idzie atak, aby tym krytukującym LGBT tak uprzykrzyć życie jak PiS LGBT.
Co do kolegi. Ja Pana kolegi nie obrażam. To Pan tutaj niszczy jego dobre imię. Najpierw pisząc, że nie potrafi zaargumentować swojego zdania i jego argumenty wedlug Pana są do niczego robiąc z niego publicznie durnia a teraz, że ma problemy ze znalezieniem partnerki i ,że ma ,,szuter w jajkach". Tak jeździć publicznie po swoim koledze
Współczuję mu, że ma takiego kolegę co robi z niego publicznie,,ofi arę losu". I yo hasło o ,,jajkach" zresztą po raz kolejny pokazuje pańskie niewyżycie seksualne. Skoro napisał Pan po długiej jak na Pana przerwie komentarz to pewnie ręka Pana przestała boleć :D A co do mojego wieku i życiu towarzyskiego. Jeszcze raz powtarzam, że jestem osobą młodą to i na zakładanie rodziny jeszcze mam czas. Nie narzekam też na moje życie towarzyskie, które bardzo dobrze prosperuje ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-09-15 23:04
Mam zrobione studia z normalnego kierunku. Jeśli wymienia Pan takie kierunki jak spirytystyczny są na studiach to Pan jedyne co ma z uczelnią to to, że przechodził Pan obok niej. Jeśli chodzi o te akcje na marszach takie jak parodia mszy to też mi się to nie podoba. Kolorowe przebrania czy tęczowa flaga mi nie przeszkadza dopóki te demonstracje są pokojowe wobec jakiejś idei. Ale akcja rodzi reakcję. PiS atakuje LGBT i z drugiej strony też idzie atak, aby tym krytukującym LGBT tak uprzykrzyć życie jak PiS LGBT.
Co do kolegi. Ja Pana kolegi nie obrażam. To Pan tutaj niszczy jego dobre imię. Najpierw pisząc, że nie potrafi zaargumentować swojego zdania i jego argumenty wedlug Pana są do niczego robiąc z niego publicznie durnia a teraz, że ma problemy ze znalezieniem partnerki i ,że ma ,,szuter w jajkach". Tak jeździć publicznie po swoim koledze
Współczuję mu, że ma takiego kolegę co robi z niego publicznie,,ofi arę losu". I yo hasło o ,,jajkach" zresztą po raz kolejny pokazuje pańskie niewyżycie seksualne. Skoro napisał Pan po długiej jak na Pana przerwie komentarz to pewnie ręka Pana przestała boleć :D A co do mojego wieku i życiu towarzyskiego. Jeszcze raz powtarzam, że jestem osobą młodą to i na zakładanie rodziny jeszcze mam czas. Nie narzekam też na moje życie towarzyskie, które bardzo dobrze prosperuje ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-7 # polak2010 2020-09-16 07:51
Szanowny panie ,, antypis"
Nerwowość i drżenie rąk przez podwójne wysyłanie wypowiedzi tłumaczy tylko to że ma pan z tymi sprawami ogromny problem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+5 # AntyPiS 2020-09-16 10:28
Nie wiem dlaczego dodało mi podwójnie komentarz. Widocznie był jakiś błąd w dodawaniu. Dopiero jak opublikował swój komenatrz to zobaczyłem, że jest podwójnie. Jeżeli Pan czepia się takich detali to musi naprawdę Pan nie mieć żadnych sensownych argumentów ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+6 # AntyPiS 2020-09-16 10:29
Ale może to i lepiej, ze się powielił. Może do Pana coś dotrze bo do Pana trzeba wiele razy powtarzać bo wiele razy wraca Pan do tego samego tematu i pisze to samo ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
polak2010
-6 # polak2010 2020-09-16 20:51
Szanowny panie antypis''
Ta nienawiść do PiS i Kaczyńskiego stwarza panu wiele problemów na tle prokreacji pan za dużo myśli wtedy dochodzą nerwy i bezwarunkowe tiki.
Radził bym panu troszeczkę przystopować i próbować choć trochę zrozumieć co jest dobre dla zwykłych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+4 # AntyPiS 2020-09-16 21:29
Ale jaka nienawiść i jakie tiki nerwowe?Tik nerwowy to wrzucanie kłamliwych informacji o mnie pod każdym postem lrzed pierwszą turą wybórow prezydenckich. To jest objaw nerwicy. Każdy tę Pana ,,,akcję" pamięta.
PiS dobry dla ludzi?! Chyba swoich jak widać po spółkach Skarbu Państwa czy powiecie. A może dzielenie polskich rodzin i polskiego społeczeństwa jest dobre dla ludzi i Polski. A może niezrealizowane obietnice a potem robienie ustawy, że COVID-19 wszystko będą chcieli wytłumaczyć. Albo rzeczy, które się filozofom nie śniły jak maski bez atestów z Antonowa, maski u instruktora narciarstwa, respiratory z fabryki flaków kupione i niedostarczone od byłego hanarza bronią czy Sasinowe wybory. A za to wszystko płacimy my Polacy. I to jest właśnie do re dla ludzi. Tym powiązanym z PiS. Mafia jakiej nie było jeszcze w III RP i to tylko 5 lata im starczyło, żeby taką zostać.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monika Zgroza
+5 # Monika Zgroza 2020-09-13 19:33
Walka ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
AntyPiS
+9 # AntyPiS 2020-09-13 20:37
Jeden z bardziej znanych tekstów z gier Gothic ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monika Zgroza
+4 # Monika Zgroza 2020-09-14 06:18
Strategia ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Stanislaus
+4 # Stanislaus 2020-09-14 10:34
Zapomnieli o taktyce :sad:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monika Zgroza
+3 # Monika Zgroza 2020-09-14 13:23
Dokładnie ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Monika Zgroza
+3 # Monika Zgroza 2020-09-14 15:30
Taktyką można wygrywać bitwy, ale nie wygrywa się wojen.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
Polak 2010@
+8 # Polak 2010@ 2020-09-14 22:13
Przypomnijmy, że ks. prof. Wierzbicki, kierownik Katedry Etyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, był wśród 12 osób, które poręczyły za Michała Sz., aktywistę LGBT
I za to chce się wyrzucić szanownego ks.prof. Wierzbickiego z KULU za to że miłuje bliźniego swego!
Prawdziwego duchownego!!! Niewygodnego dla wielu!
Hańba!!! Hańba!! Hańba!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi