Budowa basenu w Lubaczowie: na rozstrzygnięcie przetargu jeszcze musimy poczekać

fot. lubaczow.pl
fot. lubaczow.pl

fot. lubaczow.pl

Jak informowaliśmy w połowie lipca Urząd Miejski w Lubaczowie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy II etapu robót budowlanych. Pierwotnie otwarcie ofert miało się odbyć 6 sierpnia, jednakże ze względu na dużą ilość pytań dotyczących przetargu i zmiany w zamówieniu miejscy urzędnicy wydłużyli termin składania ofert do 14 sierpnia.

Przetarg na II etap budowy basenu w Lubaczowie cieszy się wyjątkowym zainteresowaniem wykonawców – ze względu na sporą ilość pytań jakie Urząd Miejski otrzymał dotyczące zamówienia publicznego.

W sumie do Urzędu Miejskiego wpłynęło kilkadziesiąt pytań. Firmy, które są zainteresowani wykonaniem II etapu zwracają się m.in.  z prośba o zmianę wymagań odnośnie doświadczenia w wykonywaniu robót budowlanych związanych z budową pływalni.  Padło też wiele pytań odnośnie rozwiązań projektowych.  Zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych Urząd Miejski na wszystkie pytania był zobowiązany odpowiedzieć. Tak też się stało (pytania i odpowiedzi znajdziecie pod tym linkiem).

Jednakże ze względu na zmiany w przetargu Miasto wydłużyło termin składania ofert do 14 sierpnia. Tego też dnia obędzie się otwarcie ofert. Następnie miejscy urzędnicy sprawdzą oferty pod względem formalnym i przede wszystkim ocenią, czy są w stanie zrealizować II etap robót budowlanych pod względem finansowym. Jeżeli oferty będą przewyższały możliwości finansowe to UM może unieważnić przetarg. Jeżeli jednak okaże się, że najkorzystniejsze propozycje firm (lub firmy) spełnią wszystkie wymagania to Miasto poinformuje o pozytywnym rozstrzygnięciu przetargu i podpisze umowę z Wykonawcami (lub Wykonawcą). Następnie w ciągu 7 dni nastąpi przekazanie terenu budowy i od tego momentu zwycięzcy dwóch części przetargu będą zobowiązani zrealizować roboty budowlane w terminie do 12 miesięcy. Jak zaznacza UM w Lubaczowie do 15 grudnia 2020 roku wykonawcy będą musieli zrealizować co najmniej 50% zakresu rzeczowego zamówienia.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

.
+6 # . 2020-08-06 22:25
Przypominam tylko że obiekt miał być oddany do użytku w marcu, a mamy już sierpień.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.