ASF wrócił do powiatu lubaczowskiego


Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wyznaczeniu ogniska afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu lubaczowskiego. To jedenaste ognisko choroby w Polsce w tym roku.

Na podstawie wyników badań z 23 lipca 2020 r., otrzymanych z krajowego laboratorium referencyjnego ds. ASF, tj. Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach wyznaczono trzy nowe ogniska afrykańskiego pomoru świń - w tym jedno z powiatu lubaczowskiego.

Choroba wystąpiła w gospodarstwie w Ułazowie w gminie Stary Dzików, w którym utrzymywano 30 świń (24 tuczniki, 5 loch i 1 knur). Gospodarstwo położone jest na obszarze objętym ograniczeniami (obszar określony w części II załącznika do decyzji KE 2014/709/UE).

- Inspekcja Weterynaryjna wdrożyła wszystkie procedury likwidacji ogniska choroby, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 maja 2015 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń - poinformował Główny Inspektorat Weterynarii.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Nie rozumiem
+2 # Nie rozumiem 2020-07-31 06:34
Skoro ASF nie jest niebezpieczny dla ludzi, to po co ta panika i konieczność "wybijania" całego stada? Jak jedna świnia padnie a reszta żyje, to niech sobie żyje. Druga rzecz to taka, że świnie nie chodzą po podwórku i nie maja kontaktu z dzikami. To ludzie (głównie myśliwi, ale równiezż grzybiarze i "spacerowicze") przynoszą tę "zarazę" do chlewni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Studia dziennikarskie, studia pedagogiczne
( / Inne)

Studia dziennikarskie, studia pedagogiczne
08-05-2020

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Szczeniak - suczka
( / Dom i ogród)

Szczeniak - suczka
07-25-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.