Uwaga! IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Wydano najwyższy stopień zagrożenia

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

fot. pixabay.com

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że na terenie powiatu lubaczowskiego mogą wystąpić gwałtowne burze z gradem. Niewykluczona trąba powietrzna.

Dzisiejszemu ostrzeżeniu Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nadał najwyższy, trzeci stopień zagrożenia.

– Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Niewykluczona trąba powietrzna. – przewidują synoptycy z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ostrzeżenie dla terenu powiatu lubaczowskiego obowiązuje do godz. 14:30 w poniedziałek do godz 00:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%.

Co oznacza trzeci stopień zagrożenia?

Przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych powodujących bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Groźne zjawiska meteorologiczne lub skutki ich wystąpienia uniemożliwią prowadzenie działalności. Bądź przygotowany na znaczące zakłócenia w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana najwyższa ostrożność, konieczność częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. 

Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - zaleca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

Polecamy radary, dzięki którym można przejrzeć aktualną sytuację pogodową:

http://antistorm.eu
http://pogodynka.pl/radary
http://radareu.cz

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.