Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  We wtorek (12.05) w województwie podkarpackim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast sześć osób wyzdrowiało.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie nie publikuje już danych odnośnie osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz poddanych kwarantannie. Przypomnijmy, że do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa w województwie podkarapackim. Wyzdrowiało natomiast sześć osób. To trzy osoby z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), starsza kobieta z powiatu przemyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego oraz kobieta w sile wieku z m. Tarnobrzeg.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w poniedziałek potwierdzono 595 przypadków koronawirusa. Zmarło 28 osób, a wyzdrowiało 315.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 16921 osób, z czego 839 zmarło. Wyzdrowiało 6131 osób.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: