Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  We wtorek (12.05) w województwie podkarpackim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast sześć osób wyzdrowiało.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie nie publikuje już danych odnośnie osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz poddanych kwarantannie. Przypomnijmy, że do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa w województwie podkarapackim. Wyzdrowiało natomiast sześć osób. To trzy osoby z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), starsza kobieta z powiatu przemyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego oraz kobieta w sile wieku z m. Tarnobrzeg.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w poniedziałek potwierdzono 595 przypadków koronawirusa. Zmarło 28 osób, a wyzdrowiało 315.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 16921 osób, z czego 839 zmarło. Wyzdrowiało 6131 osób.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.