Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  We wtorek (12.05) w województwie podkarpackim nie odnotowano nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Natomiast sześć osób wyzdrowiało.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie nie publikuje już danych odnośnie osób objętych nadzorem epidemiologicznym oraz poddanych kwarantannie. Przypomnijmy, że do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj nie odnotowano nowych przypadków koronawirusa w województwie podkarapackim. Wyzdrowiało natomiast sześć osób. To trzy osoby z powiatu tarnobrzeskiego (dwóch mężczyzn i kobieta), starsza kobieta z powiatu przemyskiego, kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego oraz kobieta w sile wieku z m. Tarnobrzeg.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w poniedziałek potwierdzono 595 przypadków koronawirusa. Zmarło 28 osób, a wyzdrowiało 315.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 16921 osób, z czego 839 zmarło. Wyzdrowiało 6131 osób.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Porady

W kinie

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.