Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W niedzielę (10.05) w województwie podkarpackim potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem. 1 osoba zmarła i trzy wyzdrowiały.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (10.05) nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian) natomiast 133 jest poddanych kwarantannie (spadek o 22). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi w województwie podkarpackim potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2. To mężczyzna w sile wieku z powiatu tarnobrzeskiego przebywający w izolacji.  W dniu 9 maja br. zmarł pacjent w Szpitalu w Łańcucie. Wyzdrowiały natomiast trzy osoby: mężczyzna w sile wieku z powiatu krośnieńskiego,  kobieta w sile wieku z powiatu przeworskiego, starsza kobieta z m. Tarnobrzeg.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w niedzielę potwierdzono 345 przypadki koronawirusa. Zmarło 15 osób, a wyzdrowiało 261.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 15996 osób, z czego 800 zmarło. Wyzdrowiało 5698 osób.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Przejrzyj na oczy
-30 # Przejrzyj na oczy 2020-05-10 20:35
Ojejku jeszcze troche i będzie 0 i co wtedy ? Co z naszymi kagańcami? Czy będzie sens je nosić? Ohhh.. ludzie przejrzyjcie na oczy, zobaczcie co niezależne media pokazują A nie je... PoPisTV i tak chodzi każdy wystraszony. Chora propaganda A tak wierzycie ,Ogarnijcie się ...
Jacky
+13 # Jacky 2020-05-10 20:53
Maski dawno powinny być wycofane z ograniczeń.. ok w sklepie zgodzę się ale chore to jest żeby ktoś kto spędza czas aktywnie miał założona maskę. Przy niej się nie da normalnie oddychać jak się chodzi A co dopiero przy jakiejkolwiek aktywności. Porażka... Już nie mówię o tym że taka szmatka po pół godziny robi się wilgotna i działa jak magnes ... eh...
Przejrzyj na oczy
-25 # Przejrzyj na oczy 2020-05-10 21:25
Czemu w sklepie ? Co się dzieje w sklepie że musisz mieć maseczke? Chodzę wszędzie bez , ludzie reagują różnie ale większość ekspedjętek ma wywalone bo nie ma ochoty 8 czy więcej godzin się dusić, i szanuje to wielce
Gorzej z klientami bo potrafią mnie upomnieć bo się boją... alee wywalone ;p dla wszystkich wystraszonych zapraszam w niedzielę do hz , nie widziałem nikogo w masce , a Lubaczów wielce wystraszony, ludzie przez las jadą pojedynczo w masce... albo jedziesz się dotlenić albo jedziesz się zmęczyć w masce... chore , ludzie zacznijcie myśleć...
Bonger
+3 # Bonger 2020-05-12 14:44
To się dzieje że możesz zasmarkac towar albo możesz zakichaną ręką obmacać banana, którego ktoś inny weźmie do buzi, ciole.
Krul
-13 # Krul 2020-05-10 21:47
Ja myślę, ze te maski wprowadzili po to by je po prostu zużyć.Wszystkie gminy i powiaty, krawcowe, księgowe... wszyscy szyli maseczki. Epidemia wyhamowała, nie było lawinowego wzrostu, więc po to chyba ogłoszono nakaz zakrywania ust i nosa. Innej logicznej opcji nie widzę. Mam nadzieje że niedługo się to skończy.
Przejrzyj na oczy
-20 # Przejrzyj na oczy 2020-05-10 22:22
Wszyscy zarobią oprócz uczciwych ludzi którzy chcą normalnie pracować i zarabiać, a nie że firma gdzie 200 osób pracuje i nic jej nie zagraża ale jak jest możliwość dostać darmowe pieniądze z tarczy czyli pomoc od państwa " dla przedsiębiorców " nie dla zwykłego pracownika .. to wolą zwolnić albo obniżyć etaty żeby dostać darmową kasę i wyebane na ludzi A wy dalej myślcie jak to wam kaczorek pomaga w " dobie kryzysu " ... choreee
okularnik
+5 # okularnik 2020-05-11 09:55
Właśnie widać w kopalniach jak nic nie zagraża.
polik
+6 # polik 2020-05-11 08:03
Teraz sytuacja jest taka, jak po wybuchu bomby radioaktywnej, gdy nadal unosi się pył radioaktywny, a ludzie schowali się do schronów. Teraz zaczynają z nich wychodzić, ale pył radioaktywny wciąż się unosi, czyli wirus nadal krąży, bo on nie zniknął.
fiona
-1 # fiona 2020-05-11 09:32
Ekspedjetek Tumanie?? Zajrzyj w slownik pozniej publikuj....

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO