Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W piątek (08.05) w województwie podkarpackim potwierdzono 2 przypadki koronawirusa. Wyzdrowiały 4 osoby.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (08.05) nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian) natomiast 159 jest poddanych kwarantannie (spadek o 1). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To starszy mężczyzna z m. Tarnobrzeg (hospitalizacja) i starsza kobieta z powiatu tarnobrzeskiego (izolacja). Kolejne 4 osoby, które wyzdrowiały to: młoda kobieta z powiatu dębickiego; dwóch mężczyzn w sile wieku z powiatu jasielskiego i starsza kobieta z powiatu leskiego.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w piątek potwierdzono 340 przypadków koronawirusa. Zmarło 21 osób, a wyzdrowiało 322.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 15366 osób, z czego 776 zmarło. Wyzdrowiało 5184 osób.

  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: