Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W czwartek (07.05) w województwie podkarpackim potwierdzono 2 przypadki koronawirusa. 2 osoby zmarło i 2 wyzdrowiały.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (07.05) nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian) natomiast 160 jest poddanych kwarantannie (spadek o 70). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejne 2 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To to starsza kobieta z powiatu stalowowolskiego (hospitalizowana) oraz mężczyzna w sile wieku z m. Przemyśla przebywający w izolacji. Kolejne 2 osoby, które wyzdrowiały to: młoda kobieta z powiatu tarnobrzeskiego i młody mężczyzna z Rzeszowa.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w czwartek potwierdzono 324 przypadki koronawirusa. Zmarło 22 osoby, a wyzdrowiało 207.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 15047 osób, z czego 755 zmarło. Wyzdrowiało 4862 osób.

 

Sonda - Czy obawiasz się koronawirusa?

Zaloguj się, aby zobaczyć sondę!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: