Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na rekonesansie w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej


W środę (06.05) Dowódca 5 Kompanii 34 Batalionu Lekkiej Piechoty w Jarosławiu ppor. Karol Bratkowski dokonał rekonesansu w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej.

Celem rekonesansu było rozpoznanie topografii placówki w terenie, ustalenie dróg komunikacji wewnątrz ośrodka, dróg ewakuacji jak i zapoznanie się z rozmieszczeniem pensjonariuszy przebywających w dwóch oddziałach oraz pozyskanie innych informacji, ważnych z punktu widzenia wojskowego.

Rekonesansem objęte są wszystkie tego typu placówki na terenie powiatu lubaczowskiego, zebrane informacje posłużą na opracowanie strategii na ewentualną ewakuacje pracowników jak i pensjonariuszy w przypadku pojawienia się osób zarażonych SARS-Cov-2 i oby te strategie pozostały tylko w rozważaniach teoretycznych.

Dom Pomocy Społecznej w Rudzie Różanieckiej to największy tego typu ośrodek na terenie województwa podkarpackiego. Na co dzień w Domu znajduje swoje miejsce 230 podopiecznych i pracuje 140 pracowników, a więc każdego dnia na terenie obiektu znajduje się 370 osób.

„Mamy świadomość powagi sytuacji i zdajemy sobie sprawę w jakim miejscu pracujemy. Stąd od początku marca wprowadziliśmy dość restrykcyjne środki ostrożności zarówno dla podopiecznych jak i dla pracowników. Wprowadzone obostrzenia są dość uciążliwe dla pracowników, dlatego w imieniu Dyrektora jak i swoim chciałbym podziękować wszystkim pracownikom za respektowanie ograniczeń i stosowanie się do wprowadzonych zaleceń” -  powiedział Wiesław Kudyba, Z-ca Dyrektora.

Osobą łącznikową pomiędzy DPS Ruda Różaniecka a 34 Batalionem Lekkiej Piechoty w Jarosławiu jest ratownik st. szer. Sławomir Gałas, żołnierz OT, jednocześnie pracownik DPS na stanowisku – terapeuta zajęciowy, to bardzo ułatwia współpracę i komunikację. -  dodaje zastępca dyrektora.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

ADA
+4 # ADA 2020-05-07 14:18
Rekonesansem objęte są wszystkie tego typu placówki na terenie powiatu lubaczowskiego

Szybko w czas, minęło dwa miesiące od pierwszych zakażeń a oni DOPIERO TERAZ opracowują plany ewakuacji, szybcy jak terytorialsi
...
-3 # ... 2020-05-07 18:11
Mogli na 4 etap poczekać wtedy byłby najodpowiedniej szy moment
Karol
-6 # Karol 2020-05-07 16:57
Szacunek dla WOT! :)
Mieszkaniec
+4 # Mieszkaniec 2020-05-07 19:07
Szacunek może i tak ale za darmo tego nie robią
Filipp
-4 # Filipp 2020-05-08 09:01
A Ty co robisz za darmo
Dominoonek
-4 # Dominoonek 2020-05-08 09:03
Przecież możesz i Ty wstąpić w szeregi

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.