Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W niedzielę (03.05) w województwie podkarpackim potwierdzono 9 przypadków zakażenia. Zmarła jedna osoba, natomiast wyzdrowiało 8.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (03.05) nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian) natomiast 215 jest poddanych kwarantannie (spadek o 4). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejnych 9 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To:

- 3 osoby z powiatu jarosławskiego (młoda kobieta i w sile wieku oraz młody mężczyzna)
- starszy mężczyzna z m. Tarnobrzeg
- 5 osób z powiatu tarnobrzeskiego (mężczyzna i kobieta w sile wieku, dziecko oraz starsza kobieta i mężczyzna)

Kolejne 8 osób, które wyzdrowiało to:
- 5 osób z powiatu jasielskiego
- 3 osoby z powiatu sanockiego

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w niedzielę potwierdzono 318 przypadków koronawirusa. Zmarło 15 osób, a wyzdrowiało 183.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 13693 osób, z czego 678 zmarło. Wyzdrowiało 3945 osób.

 

Sonda - Czy obawiasz się koronawirusa?

Zaloguj się, aby zobaczyć sondę!

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

skąd te wasze dane
# skąd te wasze dane 2020-05-03 13:34
oprac. Violetta Baran
25 min. temu
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Liczba zakażonych wciąż rośnie. W niedzielę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia i kolejnych zgonach.
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Najnowsze informacje z Ministerstwa Zdrowia (PAP)

Mamy 318 nowych przypadków zakażenia - poinformował na swoim profilu na Twitterze resort zdrowia. 15 osób zmarło. fakty.interia.pl/.../...
Niecierpek
+4 # Niecierpek 2020-05-03 13:58
Przepraszam, a coś się jakby natenczas nie zgadza?
miejscowy
-4 # miejscowy 2020-05-03 18:05
W ub. tygodniu w Gminie Cieszanów zostawały rozdawane maseczki dla każdego mieszkańca. Do opakowania z maseczkami była włożona kartka z nazwiskami niektórych radnych, którzy przekazali darowiznę. O planie przeprowadzenia akcji z maseczkami nikt nie poinformował pozostałych radnych. Co ciekawe ci radni, którzy są wymienieni w ulotce dołączonej do maseczek sprzeciwiają się głosowaniu korespondencyjn emu w wyborach prezydenckich, a sami dołączają do opakowania z maseczkami kartkę. Kartki dotykał pracownik obsługujący ksero, które codziennie obsługiwane jest przez ponad 20 pracowników, oprócz tego inny pracownik segregował ilość maseczek według liczby osób w rodzinie i pakował do foliowej koszulki. Wszystkie maseczki były luzem bez żadnego opakowania i włożone do koszulki foliowej razem z kartką. Dotykało je wiele osób, a jeszcze inne osoby roznosiły po domach.
W czym jest większe prawdopodobieńs two zakażenia koronawirusem czy w karcie do głosowania, którą można wziąć w rękawiczkach i nie ma kontaktu bezpośredniego, czy może w maseczkach, które mają bezpośredni kontakt z ustami i nosem, a były dotykane kilka godzin wcześniej przez różne osoby? Umieszczając kartkę przylegającą do maseczek stworzone zostało ryzyko zagrożenia dla zdrowia mieszkańców. Wystarczyło aby chociaż jedna z tych osób mająca kontakt z maseczkami lub drukowaniem i obsługą ksera była zakażona koronawirusem, wtedy w gminie pojawiłoby się duże ognisko epidemii. Wymienieni na ulotce radni przekazali w sumie kilka procent wartości maseczek, a pozostała część kosztów została pokryta z budżetu Gminy.
Zamiejscowy
+5 # Zamiejscowy 2020-05-03 19:08
Może te karteczki osoba pakowała w rękawiczkach po prostu.
...
+3 # ... 2020-05-03 20:14
Z głosowaniem chodzi o co innego.
Tutaj masz filmik z rachoniem zanim się sprzedał o wyborach korespondencyjnych.
streamable.com/eccqbv
Poziomka 12
+4 # Poziomka 12 2020-05-03 18:33
Kiedy to się skończy ?
...
+2 # ... 2020-05-03 20:12
Epidemia trwa dopóki będą testować
patriota
+5 # patriota 2020-05-04 00:43
Każdy z mieszkańców powiatu lubaczowskiego stara się jakoś przestrzegać obostrzeń związanych z koronawirusem, jednak jednego człowieka to nie dotyczy i robi co mu się podoba.
Żadne zakazy nie dotyczą tylko Ambasadora wschodu z Gorajca, który urządził 2 maja spęd na "Dzień wolności chłopskiej" a 3 maja "dzień chama" jak widać "chamy" dobrze się bawią przy muzyce w większości ukraińskiej. Bo jak mówi "wszyscy jesteśmy chamami".
facebook.com/.../...
od 3 godz:26 min:45 sek
"My tak jak co roku ze śpiewem na ustach
Gdy naród powstanie z orężem... ruszamy w bój"
Ciekawe gdzie chutornik z pochodniami planuje wyruszyć w bój? Czy dzisiaj gdy 3 maja jest 76. rocznica spalenia Cieszanowa nie przypomina nam się rok 1944 r.? Dziś o tamtych mordach mieszkańców Cieszanowa przez bandytów bandy UPA z Gorajca nie ma ani słowa. Przypomina się o zniesieniu pańszczyzny i to akurat w tak ważne dla Polski rocznice Uchwalenia Konstytucji 3 maja i Święto Matki Boskiej Królowej Polski. Czyżby Gorajec cieszył się ze spalenia Cieszanowa tańcząc i urządzając spędy akurat w czas spalenia miasteczka.
nowy
-3 # nowy 2020-05-04 00:47
od 3 godz:26 min:45 sek
"My tak jak co roku ze śpiewem na ustach
Gdy naród powstanie z orężem... ruszamy w bój"
facebook.com/.../...

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.