Koronawirus - sytuacja w powiecie lubaczowskim, województwie podkarpackim i kraju [RAPORT]


Mamy najnowsze dane dotyczące koronawirusa w naszym powiecie, na Podkarpaciu oraz w kraju.  W piątek (01.05) w województwie podkarpackim potwierdzono 8 przypadków zakażenia. Wyzdrowiało 2 osoby.

Sytuacja w powiecie lubaczowskim

Według danych Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie na dzień dzisiejszy (01.05) nie ma osób objętych nadzorem epidemiologicznym (bez zmian) natomiast 198 jest poddanych kwarantannie (wzrost o 4). Do tej pory stwierdzono 2 przypadki zakażenia - u młodej kobiety z gminy Stary Dzików oraz mężczyzny w średnim w wieku z gminy Wielkie Oczy. Niestety zakażona 32-letnia kobieta z gminy Stary Dzików zmarła 30 marca w szpitalu w Łańcucie. Dobra wiadomość jest taka, że wyzdrowiał mieszkaniec gminy Wielkie Oczy, który przebywał w szpitalu w Łańcucie. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u mężczyzny 26 marca.

Sytuacja w województwie podkarpackim

Dzisiaj badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejnych 8 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. To:

 - 4 osoby – dwie kobiety (młoda i starsza) oraz dwóch mężczyzn (młody i w sile wieku) z powiatu jarosławskiego (izolacja)
- 2 mężczyzn (młody i w sile wieku) z powiatu kolbuszowskiego (hospitalizacja)
- 2 kobiety (młoda i w sile wieku) z m. Przemyśla (hospitalizacja)

Kolejne 2 osoby które wyzdrowiały to kobiety w sile wieku z powiatu niżańskiego i przeworskiego.

 

Sytuacja w kraju

W Polsce w piątek potwierdzono 228 przypadków koronawirusa. Zmarło 7 osób, a wyzdrowiało 255.

W sumie na chwilę obecną stwierdzono zakażenie u 13105 osób, z czego 651 zmarło. Wyzdrowiało 3491 osób.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: