PUP w Lubaczowie: Przedsiębiorcy mogą starać się o pożyczkę

fot. Google Maciey Kobiałka
fot. Google Maciey Kobiałka

fot. Google Maciey Kobiałka

Powiatowy Urząd Pracy w Lubaczowie informuje iż od dnia dzisiejszego (02.04) przedsiębiorcy mogą składać wnioski na jednorazową pożyczkę na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla mikroprzedsiębiorców w wysokości maksymalnie 5000 tysięcy złotych.

Mikroprzedsiębiorcy mogą wnioskować o niskooprocentowaną pożyczkę do 5 tys. zł na prowadzenie działalności gospodarczej, np. na pokrycie kosztów wynajmu lokalu. Pożyczka wraz z odsetkami może zostać umorzona, jeśli mikroprzedsiębiorca przez 3 miesiące nie zmniejszy stanu zatrudnienia.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wskazuje, że pożyczka w wysokości do 5 tys. zł ma umożliwić mikroprzedsiębiorcom pokrycie bieżących kosztów, takich jak np. podatki, składki czy koszty wynajmu lokalu.

Pożyczka będzie wypłacana jednorazowo, nie później niż w ciągu 7 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy pożyczkowej. Okres jej spłaty nie może przekroczyć 12 miesięcy, przy czym rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji

"Pożyczka wraz z odsetkami na wniosek mikroprzedsiębiorcy podlega umorzeniu, pod warunkiem że mikroprzedsiębiorca przez okres 3 miesięcy od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy w stosunku do stanu zatrudnienia na dzień 29 lutego 2020 r." – informuje MRPiPS.

Pożyczka będzie niskooprocentowana. Stałe oprocentowanie pożyczki wynosi w skali roku 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez Narodowy Bank Polski. Z tej formy pomocy może skorzystać mikroprzedsiębiorca, który prowadził działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r.

Przedsiębiorcy, którzy siedzibę swojej firmy mają w powiecie lubaczowskim, wnioski o pożyczkę mogą składać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Lubaczowie. Wnioski powinny być wnoszone w postaci elektronicznej poprzez platformę Praca.gov.pl i opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Złożenie wniosku i umowy (w dwóch egzemplarzach) poprzez platformę Praca.gov.pl, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym, pozwoli na obsługę sprawy bez konieczności wizyty w powiatowym urzędzie pracy.

W razie problemów z wypełnieniem wniosku można kontaktować się telefonicznie z pracownikiem PUP, nr tel.: 166321386, 166320851, 166320852 wew. 287

Szczegóły na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Lubaczowie

Źródło: PAP, PUP Lubaczów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Obywatel
+3 # Obywatel 2020-04-02 19:00
Na stornie PUP jest napisane, że pożyczka zostanie wypłacona w terminie 2 dni roboczych od podpisania umowy a nie 7 kalendarzowych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi
adma
+8 # adma 2020-04-03 00:43
Śmiechu warta taka pomoc. Pchają Polaków, żeby się dalej zadłużali. A może by tak 500 plus wstrzymać i pieniądze zainwestować w pomoc dla przedsiębiorców i szpitali? Na szczęście niedługo nasi włodarze sami się przekonają, że pieniądze na ich obietnice nie biorą się z kosmosu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia (odwołane)

W kinie (MDK zamknięty)

Na sygnale

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.