Alert RCB: Uwaga na bardzo silny wiatr - w porywach nawet 100 km/h

fot. wikipediaorg
fot. wikipediaorg

fot. wikipediaorg

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed bardzo silnym wiatrem. Prędkość w porywach może osiągnąć nawet 100 km/h.

Dzisiaj mieszkańcy naszego powiatu otrzymali SMS od RCB o następującej treści: 

Uwaga! Dziś (9.02), po południu, w nocy i jutro w ciągu dnia bardzo silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Jeśli możesz, zostań w domu"

Ostrzega też IMGW

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązujące od godz. 22:00, aż do dnia następnego do godz. 21:00. wydało także Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. 

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni. Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek (10.02) od 09:00 do 18:00. - prognozują synoptycy.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 90%.

Co oznacza ostrzeżenie drugiego stopnia?

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - informuje IMGW

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

nie ma smogu
# nie ma smogu 2020-02-10 07:18
ale piździ
Zniesmaczony
+4 # Zniesmaczony 2020-02-10 12:04
Cytuję nie ma smogu:
ale piździ

Nie jesteś w kieleckim
rudy
+6 # rudy 2020-02-10 09:15
Prawie halny w Lubaczowie, nie może być? Zwany jest także wiatrem szaleństwa, kołysanką diabła. Ma wpływ na człowieka i tłum. Nie tylko dobiera się do ciał ale przenika duszę. Przynosi niepokój, rozdrażnienie i lęk. Dziwnie zachowują się też zwierzęta.
Energia
+4 # Energia 2020-02-10 10:33
Czasami mam wrażenie że linie energetyczne są w Lubaczowie postawione an zapałkach, wystarczy że coś mocniej zawieje i nagle połowa Lubaczowa prądu nie ma

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.