Rozpoczął się proces apelacyjny Mirosława Karapyty. Wkrótce poznamy wyrok

fot.
fot.

fot.

29 stycznia Sąd Okręgowy w Przemyślu ogłosi wyrok w procesie apelacyjnym Mirosława Karapyty. Były marszałek województwa podkarpackiego w styczniu 2019 roku został skazany na cztery lata więzienia.

Mirosław Karapyta, były marszałek województwa podkarpackiego 11 stycznia został uznany winnym 9 z 16 zarzucanych mu przestępstw.  Odpowiadał wtedy m.in. za gwałt i korupcję. Już podczas procesu w ubiegłym roku Karapyta twierdził, że jest niewinny i odwoła się od wyroku.  Tak też się stało.  W poniedziałek (15.01) przed Sądem Okręgowym w Przemyślu rozpoczął się proces apelacyjny.  Apelację od wyroku złożyli obrońcy oskarżonego oraz prokuratura. Sąd ostateczny wyrok w tej sprawie ma ogłosić 29 stycznia.

Przypomnijmy, że proces przeciwko Mirosławowi Karapycie rozpoczął się wiosną 2015 r. Od tego czasu sprawa krążyła między sądami w Przemyślu i Rzeszowie. Później rozpoczęcie procesu uniemożliwiała niezdolność do stawienia się przed sądem Karapyty, który przeszedł operację.

Oprócz Karapyty prokuratura oskarżyła jeszcze 8 osób. Sprawy sześciu z nich zostały wyłączone do innych postępowań. Jeden z oskarżonych przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Razem z M.Karapytą w jednym procesie stanęli przed sądem Henryk S. – były burmistrz Ustrzyk Dolnych oraz Robert M. – były zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu.

Źródło: portalprzemyski.pl, TVP Rzeszów

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA: