Projekt Latarnicy2020.pl – w powiecie lubaczowskim


Od października 2019 roku nasze województwo zostało objęte działaniami ogólnopolskiego projektu „Latarnicy2020.pl”. Jest to inicjatywa na rzecz edukacji cyfrowej osób w wieku 44-64 lata oraz powyżej 65 roku życia realizowana przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”.

Głównym celem projektu jest nabycie i podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych przez uczestników projektu – mieszkańców województw objętych działaniami projektowymi oraz zwiększenie stopnia wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Działania projektu to bezpłatne szkolenia dla osób dorosłych. Tematyka szkoleń jest zróżnicowana ze względu na zainteresowania uczestników oraz ze względu na ich potrzeby i aktualne umiejętności związane z technologią cyfrową. Swoja treścią obejmują podstawy obsługi komputera, urządzeń mobilnych, bezpieczeństwa w Internecie, serwisy społecznościowe, bankowość elektroniczną, zakupy przez Internet, ePUAP, uczenie się on-line, Internetowe Konto Pacjenta czy korzystanie z zasobów Internetu lub publikowanie własnych treści.

W naszym powiecie pierwsze działania projektu Latarnicy2020.pl będą prowadzone we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Józefa Gwalberta Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Lubaczowie.

W sobotę (16 listopada) w godzinach 9 – 11 będzie można spotkać się z latarnikiem prowadzącym szkolenia w naszym powiecie i dopytać o szczegóły w czytelni Biblioteki Pedagogicznej – ul. Rynek 25.

Na spotkanie informacyjne zaprasza Latarnik Polski Cyfrowej – Łukasz Wolanin.

Więcej o projekcie na stronie: https://latarnicy2020.pl/

Informacje o szkoleniach w powiecie: https://www.facebook.com/LukaszWolaninLatarnik2020

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj. To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to.

Ogłoszenia

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.