Ukrainiec z fałszywym prawkiem wpadł w Budomierzu

fot. BiOSG
fot. BiOSG

fot. BiOSG

Strażnicy graniczni z Budomierza ujawnili fałszywe prawa jazdy. Posłużył się nimi ukraiński kierowca busa. Mężczyzna usłyszał zarzuty i wrócił na Ukrainę. Ujawniony dokument, to już 150 fałszywe prawo jazdy ujawnione w 2019 roku przez Straż Graniczną na Podkarpaciu.

Cudzoziemiec zgłosił się do kontroli granicznej minionej nocy (15 listopada) na wjazd do Polski w Budomierzu.

29-letni obywatel Ukrainy, kierowca busa podróżował wraz z 9 pasażerami.

W trakcie kontroli funkcjonariusz Straży Granicznej zakwestionował autentyczność prawa jazdy wydanego rzekomo przez władze Ukrainy. Badanie dokumentu z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu potwierdziło wątpliwości. Zawarte tam dane miały niewłaściwy format, brakowało również innych zabezpieczeń.

Kierowca usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa - wykorzystania podrobionego dokumentu jako autentycznego, do czego się przyznał. Sprawa zostanie skierowana do sądu. Dodatkowo ze względu na brak wymaganego ubezpieczenia odmówiono mu wjazdu i skierowano z powrotem na Ukrainę.

Ujawnione w Budomierzu fałszywe prawa jazdy jest 150-tym tego typu dokumentem ujawnionym w bieżącym roku przez funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG. Ponad 85% z nich to fałszerstwa ukraińskich dokumentów. Odnotowano również przypadki kiedy fałszywe uprawnienia przedstawiali cudzoziemcy jadący do pracy w zawodzie kierowcy.

Źródło: BiOSG

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Pasazer
+3 # Pasazer 2019-11-18 16:11
Najgorszy problem ze Ci "ludzie" są kierowcami uberow, mytaxi i innych podobnych pseudo taxowek. Kolega opowiadał mi jak korzystając z usługi złapała ich policja i okazało się że gość nie miał prawka...
Inny przykład jak pewien kierowca obywatelstwa wiadomo jakiego pracował jako taxowkarz ubiera. Gdy doszło do stłuczki kazał pasażerów wysiąść i odejść! Okazało się że miał sfałszowane prawko i brał ubezpieczenia auta. I teraz pytanie: "jak żyć"?
Twoje imie
+1 # Twoje imie 2019-11-21 14:15
Prawo Jazdy nie prawko

UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.