W horynieckiej Bibliotece powstanie Izba Pamięci

fot. Krystian Kłysewicz
fot. Krystian Kłysewicz

fot. Krystian Kłysewicz

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju otrzymała dofinansowanie na przebudowę obiektu i zakup, dzięki czemu powstanie m.in. Izba Pamięci.

Gminna Biblioteka Publiczna w Horyńcu-Zdroju otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 na zadanie: „Przebudowa i zakup wyposażenia do Gminnej Biblioteki Publicznej w Horyńcu- Zdroju”. Zadanie obejmie przebudowę obecnego pomieszczenia biblioteki oraz adaptację dodatkowych pomieszczeń na czytelnię dla czytelników dorosłych i dzieci z księgozbiorem podręcznym oraz czytelnię internetową. W jednym z nowych pomieszczeń powstanie Izba Pamięci, w której umieszczone zostaną pamiątki i eksponaty związane z historią ziemi horynieckiej.

Planowane prace umożliwią również likwidację barier architektonicznych, co pozwoli na samodzielne korzystanie z biblioteki przez osoby niepełnosprawne. W Bibliotece pojawi się także nowy sprzęt i wyposażenie; gabloty do izby pamięci, lady i regały biblioteczne, meble i siedziska dla dzieci. Realizacja zadania podniesie standard prowadzonej działalności i pozwoli na poszerzenie oferty programowej dla dzieci i młodzieży a także dla seniorów. Projekt ma na celu zapewnienie odpowiedniego poziomu oferowanych usług w zakresie czytelnictwa dla społeczności lokalnej oraz dla turystów i kuracjuszy przebywających w tutejszych sanatoriach. Prace budowlane rozpoczną się jeszcze w tym roku zaś ich zakończenie przewidziane jest na kwiecień 2020 roku.

Całkowita wartość prac remontowych zamyka się kwotą 380 000 zł zaś dofinansowanie wyniesie 285 000 zł.

Źródło: horyniec-zdroj.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA ZMIANY!

Od 28 czerwca 2020 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. Zarejestrować można się poprzez Facebooka lub standardowy sposób. Wprowadzamy te zmiany, bowiem w ostatnim czasie nasz portal stał się miejscem, gdzie anonimowo pomawiano i obrażano inne osoby. W tym roku mieliśmy też kilkanaście pism od prokuratury i policji z prośbą o udostępnienie adresu IP komentującego z powodu naruszenia prawa. Czas najwyższy to zmienić. Liczymy, że dzięki wprowadzonym zmianom dyskusja na portalu ZLUBACZOWA.PL będzie prowadzona "na poziomie".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAŁOŻYĆ KONTO

Zarejestruj konto lub zaloguj się

lub zaloguj się w standardowy sposób:

Ogłoszenia

Praca przez Internet
( / Praca)

Praca przez Internet
07-03-2020

Zatrudnię magazyniera-kierowcę
( / Praca)

noimage
07-02-2020

Szczeniaki
( / Dom i ogród)

noimage
07-01-2020

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.