To Twój głos zadecyduje czy powiat lubaczowski będzie miał swojego posła!


Już w najbliższą niedzielę odbędą się wybory parlamentarne. W sondażach zdecydowanie wygrywa Prawo i Sprawiedliwość - to daje olbrzymią szansę na to, że do Sejmu dostanie się przedstawicielka Ziemi Lubaczowskiej Teresa Pamuła. Kandydatka PiS w czwartek przedstawiła zrealizowane obietnice wyborcze partii rządzącej zarówno w Polsce jak i w naszym województwie oraz podsumowała swoją kampanię wyborczą. 

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Teresą Pamułą. Natomiast pod wywiadem znajdziecie fotorelację ze spotkania z kandydatką Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu.

Kampania wyborcza na ostatniej prostej, przed Panią jeden z najważniejszych dni w życiu?

Teresa Pamuła:  Tak 13 października, to istotna data dla wszystkich Polaków, wtedy bowiem zdecydujemy jak ma wyglądać przyszłość  naszego kraju. Czy chcemy Polski sprawiedliwej, takiej która równo traktuje wszystkich obywateli. Polski w której rządzący dbają o interesy całego społeczeństwa. Zdecydujemy czy chcemy by Polska była równorzędnym partnerem dla wszystkich krajów w Unii Europejskiej. Przed czterema laty Prawo i Sprawiedliwość dało milionom Polaków słowo, że zmieni nasz kraj na lepsze. Słowo, które przeszło w realne działania.

Ościenne powiaty takie jak na przykład tomaszowski, biłgorajski, jarosławski czy nieco bardziej odległy przemyski mają swoich posłów. Czy powiatu lubaczowski kiedyś dołączy do tego grona? Czy taki poseł powiatowi lubaczowskiemu jest potrzebny?

Teresa Pamuła: Faktem jest, że w większości ogólnopolskich rankingów jak np. „Ranking Związku Powiatów Polskich” powiaty takie jak przemyski czy tomaszowski plasują się na samym szczycie. Wielu twierdzi, że nasz powiat skazany jest na to by okupować ostatnie miejsca w wszelkiego rodzaju sprawozdaniach, zwłaszcza tych dotyczących zamożności mieszkańców lub rozwoju infrastruktur. Najwyższy czas aby zmienić ów stan rzeczy. Nasz powiat ma ogromny potencjał, który tak naprawdę nigdy nie został do końca uwolniony. Poseł pochodzący z lokalnego środowiska, znający tematykę nie tylko tych najważniejszych problemów, swoją pracą w parlamencie ma ogromny wpływ na to co dzieje się w jego rodzinnych stronach. Proszę Państwa wyobraźmy sobie o ile mocniej byłby słyszany głos powiatu lubaczowskiego gdybyśmy takiego posła mieli. O tym zdecydujemy  przy urnach 13 października.

Jedną z głównych bolączek naszego powiatu jest delikatnie rzecz ujmując słaba sieć komunikacyjna.

Teresa Pamuła: Droga wojewódzka numer 865 nie jest dla nas tylko drogą do Jarosławia, to nasze okno na Polskę i całą Unię Europejską. Inwestycje na obwodnice w kwocie przeszło 60 mln zł to tylko początek. Przygotowywany  jest projekt obwodnicy Narola i  modernizacji drogi  numer 865. Podobnie jest z linią klejową relacji Munina – Werchrata. Jest aprobata dla rozbudowy i naprawy tych strategicznych dla nas inwestycji. Dobre drogi na europejskim poziomie to nie tylko wygoda i komfort mieszkańców. To również ogromna szansa na rozwój dla lokalnych przedsiębiorców i rolników. Nie zabraknie mi determinacji aby działać na rzecz jak najszybszego zakończenia tych strategicznych dla nas inwestycji.

To niezwykle ambitna deklaracja

Teresa Pamuła:  Dziesięcioleci zaniedbań nie da się nadrobić  w jeden dzień. Pierwszy krok ku dobrym zmianom wykonaliśmy 4 lata temu, wybierając Prawo i Sprawiedliwość. Dziś czas na drugi równie ważny krok. Czas na posła z ziemi lubaczowskiej.

O lepszym jutrze dla naszego powiatu mówi każdy z 6 lokalnych kandydatów.

Teresa Pamuła: Każdemu z kandydatów na sercu leży rozwój naszej Małej Ojczyzny, ale realną szansę na wejście do parlamentu mają jedynie startujący z list partii, które wprowadzą w naszym okręgu wyborczym dużą liczbę posłów. Wierzę iż, Prawo i Sprawiedliwość w tych wyborach osiągnie rekordowy wynik. Głosując wielu z nas stanie przed dylematem czy nasz głos ma być jedynie elementem demonstracyjnego poparcia dla kogoś kogo znamy, lub darzymy sympatią. Czy może jednak ma mieć realną wartość. Prawo i Sprawiedliwość daje nam realną szansę na wprowadzenie ze swojej listy posła z ziemi lubaczowskiej. Nie zmarnujmy tej okazji.

Jakie doświadczenie zawodowe powinien mieć kandydat na posła.

Dobre pytanie. Sprawowanie mandatu poselskiego to nie tylko udział w głosowaniach i konferencjach prasowych to również „codzienna” praca na przykład w Komisjach. Doświadczenie i wiedza, które są efektem mojej wieloletniej pracy w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Znajomość problemów i wyzwań przed, którymi staje współczesny sektor rolny i obszary wiejskie, sprawiają że już pierwszego dnia, jeśli tak zdecydują wyborcy będę gotowa do stawienia czoła nowym wyzwaniom.  A tych przed nami wiele. Pierwszym z brzegu jest fałszowanie pochodzenia żywności. Polska żywność jest jedną z najlepszych jakościowo w Unii Europejskiej. Z pełną determinacją musimy chronić ją i naszych konsumentów przed procederem podrabianie jej pochodzenia, Dotyczy to również żywności przetworzonej. To co przed laty uważano za nasza słabość, czyli wysoki udział rodzinnych gospodarstw rolnych w sektorze. Dziś jest naszą siłą. Polscy rolnicy dziś pokazują swoją siłę. Wielu z nich dopiero teraz, dzięki Programom Rozwoju Obszarów Wiejskich nadrabia czas. Czas, który im lub ich ojcom zabrała „dzika” prywatyzacja między innymi Państwowych Gospodarstw Rolnych. Dziś bowiem do rozwoju swojego gospodarstwa czy biznesu nie potrzebujemy partyjnych legitymacji. Wybór Janusza Wojciechowskiego na komisarza UE ds. rolnictwa mówi o determinacji polskiego rządu  w zabieganiu o polskich rolników. Dziś wystarczy nam dobry pomysł i zapał  do pracy. Polacy nigdy nie bali się pracy! Praca i jej umiłowanie jest naszą cechą. Nie kłótliwość - jak usiłuje nam się wmawiać. Fakty są takie, iż jesteśmy jednym z najbardziej pracowitych narodów.

Godna praca równa się godnej zapłacie a z tym jest niestety różnie

Teresa Pamuła: Polacy mają dość bycia jedynie tanim rezerwuarem siły roboczej. Rząd Prawa i Sprawiedliwości, poprzez realne podniesienie płacy minimalnej rozpoczął proces ogromnej zmiany. Czas porzucić myślenie, że godne życie jest jedynie dla tych, którzy wyjadą za chlebem zagranicę lub dla małego grona wybranych. Zmian w mentalności Polaków nie można już zatrzymać. W ostatnich czterech latach obudziła się w nas świadomość własnej wartości.

Wybory za kilka dni, jak je Pani spędzi?

Teresa Pamuła: Zapewne na spotkaniach z wyborcami. Wierzę, że przez te kilka dni uda nam się sprawić by w niedzielę 13 października do urn wyborczych poszło jak najwięcej Polaków. By każdy mógł zdecydować. Czy chce Polski, która nie odwraca wzroku od spraw zwykłych ludzi. Byśmy mogli zdecydować, czy chcemy aby powiat lubaczowski miał swojego przedstawiciela w nowym Sejmie.

 

DSC_0069.JPGDSC_0076.JPGDSC_0091.JPGDSC_0110.JPGDSC_0121.JPGDSC_0126.JPGDSC_0145.JPGDSC_0148.JPGDSC_0193.JPGDSC_0203.JPGDSC_0242.JPGDSC_0260.JPGDSC_0262.JPGDSC_0282.JPGDSC_0290.JPGDSC_0307.JPGDSC_0322.JPGDSC_0341.JPG

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Ogłoszenia

Volkswagen Passat
( / Motoryzacja)

Volkswagen Passat
07-28-2020

Ostatnio dodane

Nasz patronat

Najbliższe wydarzenia

W kinie

Na sygnale

Porady

Ostatnio dodane

W obiektywie

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKT |                                                               

ZLUBACZOWA.PL to blog informacyjny. Właściciel nie jest związany z żadnym wydawnictwem.